Villa Gorbovici

Добрий день. Вітаю всіх. Вирішив і я завести свою сторінку.

Трохи про себе. Звати мене Михайло. Все життя пропрацював в галузі права. Допрацювався до начальника юридичного управління в великій компанії, але пару років тому так вже все остигидло, що вирішив покинути все та почати займатись чимось кардинально іншим. Я людина щаслива і сімя мене в моїх починаннях всіляко підтримала. Подорожуючи часто за кордоном купували та куштували надзвичайно смачні сири, в тому числі й козині. Начитавшись в інеті інформації вирішив спробувати завести кіз та робити сири. Враховуючи, що батьки мають невеличкий клаптик землі недалеко від Києва ідея виглядала доволі привабливою.

Для отримання практичної інформації в цій справі минулим літом за програмою WWOOF (www.wwoof.net) поїхав по Європі попрацювати на фермах, віддаючи перевагу напрямку молочного козоводства. Був в Угорщині, Хорватії, Словенії та Італії. Надивився та понаучувався всілякому, про що пізніше, як будуть бажаючі дізнатися.

То ж, повернувшись, побудував кошару, вигульний двір з усім необхідним та придбав чотирьох кітних зааненських кіз. Далі буде.

51 лайк

С открытием своего виртуального домика, Михаил!

Конечно, очень интересно! Ждём рассказа!

7 лайков

Здравствуйте, Михаил. С открытием виртуального домика с таким интригующим названием.
Очень и очень интересен ваш опыт.

Желающих будет много, я думаю. И нам все поподробнее, как у кого что организовано, какая кормежка, и еще бы с фотками)

8 лайков

Привіт , Михайло ! Нам вже дуже цікаво , чому новому Вас навчила праця на фермах Європи ?! А ще цікаво , як там облаштован побут кіз ? І чи є фото з тих ферм ?

5 лайков

Ну по-перше не чекайте на щось кардинально нове. По суті все те ж саме що й у нас. По друге хочу спочатку про своє та про свої питання, а потім повернусь до Європи. P.S. фоток повно

12 лайков

Привет Михаил, рады знакомству.Показывайте и рассказывайте о своем хозяйстве.

3 лайка

Google Photos
Італія. Фріулі. неподалік Маніаго. найбільше мені сподобалос, але й інвестиції під таке треба немаленькі

25 лайков

Так , цікавий кормовий стіл , ці навівкруглі залізяки - це для голів ?

1 лайк

То ж продовжу далі. Кошару побудував з розрахунку на 10-12 кіз з двох відділень, одне маленьке для козла і підсобне приміщення і одне велике для всіх кіз та кізочок. По периметру йде портік (навіс, козирок). Надзвичайно зручно - ні дощ не заважає, ні бруду немає, можна щось поставити, залишити. Я розмістив фактично знадвору і доїльний стіл і місце для миття та зберігання доїльного апарату. З іншого боку місце для заїзду мотоблока з прицепом над яким лебідка. Заїхав, зачепив траву/сіно та подав наверх. Позаду на даний момент просто відгорожена площа де лежить день два накошена трава. В самих приміщеннях підлога забенована під нахилом до канавки яка також з нахилом до двох вигрібних ям по бокам. Пр технології мало бути спеціальне покриття з гумових матів, але воно дуже дороге. То ж я по бетонній підлозі наклеїв 3см пінополістеролу, два шари сітки та по верху автоленолеум. Вийшло те саме тільки в 10 разів дешевше. Прибирання займає 10 хв щоранку і ніде немає ніякого бруду. Окремо по всьому приміщенню зроблені люки для подачі сіна зверху (в стелі) та трави збоку (в стіні) на кормовий стіл всередині приміщення. Намагався все зробити за технологією, але спрощено та дешевше. На вигульному дворику двоє ясел. Якось так

13 лайков

47 лайков

так. це називається хедлок. він був на всих фермах. тварина засовує голову за травою і він захлопується. як всі поїли можна відкрити. таким чином одночасно їдять і топові кози і слабенькі, ніхто нікого не ганяє. головне не звбути відкрити потім )
в Україні такий знайшов тільки після довгих пошуків під замовлення і коштував дурних грошей. то ж для доїльного столу прийшлось придумувати самому ручний хедлок на чотирьох кіз. але вийшло, все працює. на фото вище він є

20 лайков

Походу, я тут у Вас задержусь… :smile:
Кажется мне, что тут у Вас есть что для себя взять :slight_smile:

18 лайков

Сказка! Я тоже так хотела, но строители решили по-своему.

3 лайка

Продовжу далі. Ще недободував кошару і купив чотирьох кітних кіз. В лютому Дельта народила мені одного козлика. Звісно хвилювався, але все пройшло ок. В березні Бета народжує знову козла і знову одного. Ну й за традицією в квітні Гама (барабанний дріб) одного козла! Альфа виявилась не кітною. Ось таке везіння. Але заводчик що продав мені кіз враховуючи мою вдачу подарував двох місячних кізочок. То ж тепер підростають Зета та Ета. Двох козликів продав, одного залишив. В сухому залишку сім тварин.

20 лайков

поки працює норм, побачим як зима себе покаже

1 лайк

А можно ссылочку? Это же необходимая штука.

Будь ласка. Питайте. Все розкажу , пофоткаю. Допоможу чим зможу.

6 лайков

Хочу у себя переделать все же под подобное. По бетону теперь придется деревянный пол, желоб и поверх хочу ПВХ маты. Хотя бы с одной стороны.

2 лайка

немає. шукав на промі хедлок для корів (таких повно) дзвонив і питав чи вони роблять для кіз. одні погодились - 422 євро на вісім кіз. якщо треба буду шукати в емейлах

2 лайка

по нормам єс для новозбудованих ферм має бути виключно гумова підлога та каналізація. в незалежності від того скільки в тебе голів тварин. там взагалі з цим суцільний жах. страшна бюрократія і відповідальність. думаю і до нас те прийде

3 лайка