В гостях у Оли

Я сразу в холодильник ставлю, если в доме тепло. Но если у вас до 15-16, то можно и на кухне оставить.

6 лайков

Я обсушиваю дня два в комнате под вентилятором. Температура в доме 22-24 градуса.

2 лайка

Если я ставлю в холодильник сразу то они мокрые у меня дольше, долго сошнут и плесень появлялась.

2 лайка

Оля, я роблю так. Наробила кноліків, викладаю їх на паперові рушнички в такі ящички, у мене є фото на сторінці. І стоять вони в кухні (16-20 градусів) ніч. По мірі намакання рушнички міняю, , зазвичай 2 рази - ввечері і ранком, а потім в холодильник. Там теж слідкую за вологістю паперу, але 1-2 рази поміняла і достатньо. Поки у мене не було ціх ящичків, то викладала на махровий рушник застелений паперовим. Теж міняла. Вага щойнозроблених кнолів у нас 125-130 грам, якщо з горіхами, то до 135 грам, горіхи важкі і їх багато йде на обкатку. Через два тижні вага 90-95 грам., тоді вже можна і пропонувати покупцям. Є одна дівчина, яка завжди замовляє наперед, щоб були "як камінці!, це не менше місяця. Кожному своє, а мені аби збут.
Плісняви пока не було.

10 лайков

Плесень не образуется, если делать стандартные по 100 грамм примерно, переворачивать и менять салфетки раз в день.

4 лайка

Оля, у мене теж є така гарненька кізка-пирожечок) Така ревнива, хоче щоб тільки її гладили. Мама високонога напівзааненка, тато ніби-то чистий зан) Дядько, що у нього парували тоді кіз сказав- заНЕнський з самої Одеси привезений. Так гордо сказав, шо капєц. Ну, тоді мене ці заНенці мало цікавили) Але заНеньке козеня виросло коротконоге кототкошиє і короткохвосте) А зверху дивиться, то така завбільшки, як трирічна мама) У півтора року спарувалася. Оце жду, що прикотить.

4 лайка

Я не Оля, але розкажу про своїх. Не сердься землячо). Оля окотилися дві напівальпочки-первісточки. Вим"ячко невеличке але зручне, навіть для мого артриту) Удвох дають за день до 6-ти літрів. Думаю, що непогано, бо їм обом буде по року в 20-х числах лютого. А дояться з 10-го січня. Молочко густеньке і солоденьке. Робила тільки бринзу, з 7-ми літрів молока вийшло 1,4 кг. готової. Буду шукать цапика-альпа для цих кізок. Щоб були процентніші козенята.

13 лайков

Дорогие мои спасибо огромное,так приятно.Очень всем благодарна за советы.Всегда почему-то когда делаю новый сыр волнуюсь ,молочко есть теперь только успевай,а сколько хочется попробовать.

1 лайк

Я так рада Галочка что у вас хорошие козочки,да и за альпиечек переживала.Просто привыкла к своим дворянкам-они у меня без запаха,молочко вкусное и доятся легко и дают до 5 литров.А иеперь вот полуальпиечки красотулечки.Переживаю только где их всех размещать.Я понимаю что глупо но мне так тяжело их продавать,да и покупателей мало и хотят задаром-взрослую дойную козу дающую 5 литров за 300-500гривен,а 8-мимесячных козлов шашлычков за 200.Я так поняла что молочко хорошее у козочек полуальпиечек потому что выход брынзы отличный.А козликов 50% у нас 6 штук.Но есть 3-они и крупнее и такие красавцы,резать жалко муж кричит рука не поднимется.если надо забирайте.Ну а папочку думаем еще пусть побудет,а потом и меняться можно-резать ни ни.Желаю вам Галя чтобы зааненка родила козочек и давала много молочка.Это же наш труд и хочеться видеть достойный результат.

6 лайков

Оля, давай на ТИ) Ми ж тут всі ровесники. Дівчата на ф-мі ріжуть цапиків, коптять і розсилають по всій Україні добрезне м"ясо за гарні гроші, так, як те м"ясо варте. Думаю, такий варіант і вам підійшов би. Кози прекрасні, цапики здоровенькі, чого б це оддать даром любителям на дурничку поживиться?
Піду доїться.)

6 лайков

Говорят, хотеть не вредно) А я хочу Джип Лексус за 100 гривен) Продайте.

13 лайков

Ой, Олечко! Жаль великий за ними, але ж для того ми їх тримаємо. В суботу приїде зять, буде різать цапика-Лябана. Двір малий, сараї теж не розраховані на ферму з більше десятка кіз. Всі корми купляємо, а це не дешево. А до своїх кіз я його не пущу, бо гуляв з місцевими козами, я про нього бідолагу писала на своїй сторінці. Такий вік козячий, короткий. Він гарно прожив свій вік, добрики всякі їв, його балували і жаліли. Ні фізично ні матеріально не можемо собі дозволить, на жаль, розкіш тримать його ще 10-15 років, до його кінця, тому … зять. Йому я довіряю різать, бо здоровенний цап, ми з дідом не вдержимо, і він пройшов у мене дуже жорстоку школу, як різать “не больно”. Погано, що такі ціни у вас, ще ж відомо, що таке чмо купить ту люблену і хорошу кізку, та по природній тупості буде голодом морить, поки не переведе. У нас теж приходили по малечу). Хотіли за 300 грн. купить. Їм до…що перспективна…здоровенька. З соски годувать, то видумки, буде в мене з мисочки пить… Та, кажу, НІ. З миски пить не буде, ходіть здорові, шукайте за 100. Оля, пробуй до цього ставиться без такого великого трагізму. Так складається, що інколи треба розставаться з кимось дорогим, в козоводстві без цього нІяк, як і в будь якому тваринництві. Не ми перші і не ми останні. Вони теж.

15 лайков

У нас також була любимиця коза,але підросла їй заміна і все. Жалко звичайно, але ще жальче віддать її хтозна кому. Зате зробили все швидко, вона нічого і зрозуміть не встигла. Всіх не обігрієш, треба вибирать. Написала і трішки в душі защиміло, ну це на мить.

10 лайков

А щемить, бо душа в нас не з лопуцька, а людська. Хай пасуться на сонечку на зелених лужках.

10 лайков

Согласна, хай пасуться.

3 лайка

Да я вроде и согласна.Ведь все понимаю.Живем на одну пенсию мужа.Стадо надо уменьшать,ой как надо.Корма очень дорогие.Мы ведь расчитывали с кормами на 7 козочек и козла.Сена накосили 6 тонн,кукурузы наготовили.Привезли из Богуслава давно уже сичкарню электрическую.Классная штука режет даже с качанами.Ну а тут такая вот прибавка.Сена нет нигде,договорилась за ячменную солому (машина -65-70 тюков) вроде выходит около 4000грн) и не знаю будут ли девочки кушать.У нас ведь всегда было сено,люцерна,кукуруза (старалась по возможности зелененькую сушить).И сарай не резиновый.Галочка спасибо будем на ты.Такой вопрос ,а как резать “не больно”.Скажу честно я ухожу.Режет муж в основном с зятем.Знаю что перерезают горло и отрезают голову.Он ее сразу в мешок ну и потом все остальное и увозит в посадку закапывает.Вот только зло берет есть козлики ну вот шашлычки и все тебе,а есть такие умные-все понимают только не разговаривают(такое счастье),и целуются и обнимаются и меня защищают,галантность и все. А идея с копченым мясом класс.У нас правда коптильня недоделанная стоит уже 9 лет.Муж все в делах и работе.А я все мечтаю о копченной уточке или курочке,а теперь бы и сырок попробовать.

3 лайка

Я тоже не дивлюсь коли ріжуть. Я вже м’ясо жду в кухні. А чоловік казав йому підказали різать, коли стоїть коза. Казав, що цей раз коза і не зрозуміла, що трапилось. Вона йшла просто з ним, ну він іі зненацька…

3 лайка

Мої ячку їдять гарно. Вона м"якенька, устючки вибирають-риють носами. Їстимуть. Пшеничну теж їдять гарно. Ми по черзі їм даємо. Ще суданки трохи є Суданку вони дуже поважають в коритах. Їдять, до останньої соломинки. Все це ми теж купляємо. Пенсій дві, а за тиждень розтикаємо, а тоді …ждемо ще пенсії. “Не больно”((( Ох, те не больно. Робиться дуууже швидко. Беру цапа тісно між ноги, наче на нього сідаю. тулю
його голову до себе потилицею. Беру ножа для зрізання вощини з рамок. Він довгий і гострий з обох боків. Придавлюю за мордочку міцно до себе, зціплюю зуби і з усього дуру одним махом одрізую голову. Тут треба не промахнуть себе по нозі, бо сил прикладаю не мало. А тоді чіпляємо за задні ноги високо до драбини, чи до гілки. Залежить від довжини того, що чіпляємо. Одрізаємо повнісю копитця до першого суставчика. І білую як кроля.Тільки не бажано торкаться руками до шерсті і до м"яса, буде смердіть цапом. Однією рукою тягнемо за шкуру, другою тільки торкаємося за м"ясо. Та твої хлопці мабуть теж так роблять. Оля, не бери в голову) Да розумні вони по своєму. Не б"ємо, то і лізуть цілуваться. Не безсмертні ми всі.І ми і вони. Ох, якось так. Краще за коптільню розкажу. У нас давно вже за коптільню служить залізна бочка на 200 л. з широким горлом. Викопуємо в землі, на городі де нам зручно невеличку ямку, на ширину бочки. Кладемо по 2-3 кирпичини одну на другу з двох боків. На кирпичини ставимо бочку. В неї на дно накидаємо трохи тирси або дрібних щепок яблуні, груші, …не смолистих дерев. По кругу бочки за гачки чіпляємо те, що будемо коптить, обмотане марлею. Накриваємо мокрою мішковиною. Під бочкою розпалюємо вогнище. Там вже чим завгодно можна палить. Регулюємо вогонь. В бочці тирса теж починає горіть- коптить. Закопчували так по пів здоровенного поросяти. І сало і м"ясо. Поросят вже давно не годуємо, а сир теж хочу закоптить. Бо як гляну в дівчат копчені сири, то слиною сходжу.

12 лайков

Галя, сир коптять холодним коптінням, а в тебе - гаряче, сир розплавиться. Ми пробували в своїй коптільні ( є фото на сторінці, десь на початку), і то треба сильно дивитись, щоб тільки тліло в самій топці по маленьку. Не можу сказати, але ніколи не виходило у нас такого кольору, як багато хто продає. Або ми не вміємо, або не все розказують. У нас на базарі одна бабка вже багато років продає копченину, м"ясо, сало, але там ще і рідкий дим використовують. Пахне, колір, але ж ХІМІЯ. Будемо вчитись.

3 лайка

Поважаю. Да, основне, не мордувать. Бо є удійьоти, що пиляють яєчка, а тоді перекурять, та горло… а тоді м"ясо одгонить, і як резина. …

1 лайк