У кози 100-150 мл молока на день, що робити?

Доброго вечора! Підкажіть, будь ласка, що робити. Бабця відала свою козу. Їй мінімум 8 років. Народила у травні одну козочку, доїлась довго, давала 1 л молока майже до останнього. Після того вим’я було набрякше, йшла кров і ущільнення. Я сама медик, ветлікаря в районі хорошого по козах взалі не має! У ветаптеці дали антибіотик, не пам’ятаю який вже, проколола її, мазь делонг. Від крові я колола те, що вдома було етамзилат 3 дні, кровити перестало. Колола ще курс тетравіт. Після того в неї удої зменшились до 0.5 л в день. У жовтні були проблеми з травленням, поносила. Купила сіль глубеаруву, плюс суміш з горілки. Одразу ж стало краще. Але молока дуже зменшилось, за два рази доїння на день дає 100-150 мл молока(. Вим’я всохлось. Що робити? Може дати від глистів щось? Поколоти вітаміни якісь? Води не хоче пити, пила завжди мало. Буду вдячна за відповідь.

1 лайк

Здравствуйте Ирина !
Ваша козочка покрыта ?

1 лайк

Ні. Вона хотіла у грудні, але не водили.

Скоріше за все проблема в порушенні обміну речовин внаслідок нераціональної годівлі. Потрібно наладити раціон і подавати лікувальний курс кальфостоніку - чайна ложка з великою горкою в день, дві неділі.

2 лайка

Дякую за відповідь. А якби поколоти якісь вітаміни? То це не впливає, що їй приблизно до 10 років?

При відповідній годівлі і утриманні це ще не старість.
Ніяка ін’єкція не вмістить того, що коза може отримати з 15-20г кальфостоніку на добу.
Можете детально описати чим, як і скільки ви годували козу влітку і годуєте зараз?

2 лайка

Зараз сіно, зерно:ячмінь, пшениця. Картопля варена, буряк кормовий,води випиває не більше 0.5 л.
Літом постійно паслась, зерно. Їсть вона не багато, але вже худою такою не виглядає, як раніше.

Скільки?
І яке сіно?

Сіно-Мішанка. А буряка небагато, один буряк на один раз. Зерна за день приблизно до 2 л.
Дякую вам за відповідь.
От перечитую всі теми і думаю, а якби попробувати АКД2. Катозал? Завтра заритаю чи є в нас у ветаптеці кальфостонік? А замінник який може бути? Бачила точно живину. Ще раз вам Оля дякую!)

1 лайк

То це більше 1кг зерна в день на козу яка майже не доїться :fearful: Явно перебор.
Сіно-мішанка це різнотрав’я я так розумію? Ще й протеїну не вистачає. Вам потрібно розібрати теми по годівлі.

2 лайка

Можна біотан, але до нього потрібен форвіт.
Щоб побороти наслідки такого перекорму зерном, потрібні найкращі вітаміни-мінерали.
Немає у вас в ветаптеці - шукайте в інтернеті. Тільки не купуйте що попало.

2 лайка

Дякую! А можете силку дати на годівлі, бо новачок, не можу розібратись ще в темах у пошуку. А тетравіт не підійде замість форвіту?

Почніть з цієї теми Зачем нам коза? Разговор о содержании и рационе. Крик в пустыне - #508 by Lesnaya
Тетравіт на жаль часто підробляють.
Я беру форвіт прямісінько від виробника (укрзооветпромпостач ) через їх інтернет-магазин і дуже задоволена.

1 лайк

Ирина, не забудьте в свободный доступ поставить козочке соль-лизунец и соду.

3 лайка

Все правильно,те що пишете,але коза після всіх процедур,особливо курсу антибіотика просто запустилася,пройшла інволюцію вимені,тепер полічіть як пише Оля,проглистогоньте,і після того коли загуляє,пускайте козла.В мене так було з двома,особливо коли порекомендували в аптеці ввести шприц з антибіотиком в дійку,я і раньше вводила,тільки половину шприца,а це сказали,що половина мало,то я і ввела всю дозу коров"ячу /мастисан здаеться/ і вона на цю долю зразу запустилася,жалко було жах,бо це була хороша п"ятилітровка,після окоту доля повністю відновилася.Вона повинна віддихнути після бабці,але як почнете загодовувати,то ще гірше,знаю по собі .:joy:

5 лайков

Дякую! А чим проглистиносити? Спочатку вітаміни чи від глистів?

На яку суму там можна купляти?

А соду як давати ?

Ирина, вам много тем надо проштудировать

и все темы о кормлении.

4 лайка

Можна альбендазол суспензія, можна комбітрем. Можна вранці від глистів, а ввечері вітаміни.

1 лайк