OLGA Ольга "Кози над Тікичем"

Я делаю брынзу в такой форме,то там надо поскорее отдавить,чтобы сыворотка не начала играть и потом уже плохо давится,пружинит и вкус уже не такой ,поэтому и крутили дырочки,так лучше,а сыр я думаю и без дырочек будет хорошо отжиматься.

3 лайка

Бринзу саму першу робила в друшлячку, той що для макаронів. Потім накупила форм, і та качота, що у вині (фото вище), теж пресувалася в формі , що і бринза.

3 лайка

Я дырочки не сверлила в таких формах. Сыворотка нормально стекает и головки хорошие получаются. Не нужно спешить с дырочками на боковушках.

3 лайка

Молодцы, женщины ! переубедили не буду сверлить дырочки. Есть форма с дырами пусть будет а эта пусть будет такая!

5 лайков

Женщина всегда права , правда мужья осознают позднее .

2 лайка

:grin::grin::grin::grin: Ну да конечнооо :grin::grin::grin:

6 лайков

Їздила сьогодні в люди - бачила багато чого. Спочатку силу-силенну качок на річці біля села Неморож, далі у ставку 8 лебедів, у них там хатинка, видно і зимують, гарний передзимовий ліс, освічений сонцем. У нас сьогодні було -5. А вже як пішла по магазинах - всяке хочу. Купила дренажних ковриків, польські, написано, що в складі немає шкідливих речовин, черпачок, з дирочками, як шумовка, для сиру і ложку для вимішування сулугуні. Рада, як дитина цукерці. Ну а раз таа нагода, гості в хаті (сестра з сином і внучком), то зарізали “П"яну козу”. Похвалюся - смачнючий сирок, а ще ж тільки 2 тижні лежить. Вже той, що у нових формах пресувався, піде в пакеі і буде, хочу, щоб лежав на св"ята новорічно-різдв"яні. Отак серед сироварів і я трошки навчуся колдувать з сиром.

21 лайк

Вчора робила сир Тільзитер, по рецепту ЧІЗ, все як написано, але вже після просолки якийсь він ніби м"ягкуватий. Пресувала !,9 кг. сиру пресом 2 кг. 6 годин, перевертала, солила і зерно і потм 6 годин в розсолі. От мені ніби мало, і опи обсушці ще сироватка виділяється. Щось не так.

3 лайка

Сьогодні вже не “плаче” мій сир Тільзитер, наче трошки підсох, може ще з нього і СИР буде, жалко, 1,8 кг головка. З самого ранку на кухні, спішила, сир робила, пиріжки пекла, а чоловік підганяє - давай вже ремонт робити. Плитку положить на стіну біля робочого столу, щоб сирові добре було. Це така в нього мотивація, плитку раз і помив, а обої не кожен місяць переклеїш. Ну а я тихенько радію, не можемо ми без ремонту.

13 лайков

У меня сдесь были проблемы с сыром и очень серьёзные. На днях разрезала его и обалдела от такой вкуснотищи. Получился твердый, выдержанный терочный сыр с донником голубым , а был сумасшедший брак.
И теперь главный вопрос! Где были мои мозги, когда я эти бракованные, а оказалось, что очень даже и не бракованные, головки сыра раздавала всем бесплатно направо и налево. Осталось только 2 из десяти и одну из них я уже разрезала.

Скажу одно - ЭТО НАУКА ДЛЯ МЕНЯ! Не спешить резать и выбрасывать и раздавать. Это можно сделать и через год ! Или через два. Не вышел - пусть себе валяется. Вышел - тоже. Со врменем он только лучше.
И это ему только 5 мес. А какой бы он был в год или в 2 ???
Для меня теперь только так!

24 лайка

Юля глосишь истенную правду,я так же не получилось,раздаю,а за один как то забыла и действительно он у меня являлся месяца два в холодильнике в овощном отсеке, и ООО чудо,я тоже была удивлена как интересно сработала закваска,у меня проблема в последнее время с прессовкой сыра.По рецепту приссовать допустим 2 кг,а он потом ещё две недели сыровотку пускает:thinking:

2 лайка

Сейчас мне всего лишь годик
И я заболел немного…
По комнате мама ходит
И просит о чём-то Бога…

Я вижу, как плачет мама…
Её так легко обидеть.
Я буду здоровым самым,
Чтоб слёзы её не видеть…

Мне десять… Подрался в школе.
Синяк… В дневнике — не очень…
Я маме съязвил фривольно,
Что я ведь пацан, не дочка…

И вижу, как плачет мама,
Волнуясь опять за сына…
Я буду достойным самым…
Я должен расти мужчиной…

Я вырос и мне пятнадцать…
Гулять не пускают снова.
А мне-то пора влюбляться,
Но мама со мной сурова…

Я вижу, как плачет мама,
Увидев мой блог в инете…
Я буду культурным самым,
Чтоб слёзы не видеть эти…

Мне двадцать… Женюсь, ребята!
Невеста с татуировкой…
Ну, мам, не суди предвзято…
Ей тоже уже неловко…

Я вижу, как плачет мама,
Невестку обняв, как дочку,
И шепчет: «Будь самой-самой,
Роди для него сыночка!»

Мне сорок… Жена и дети,
А в сердце надежда тлеет…
И солнце так тускло светит,
Ведь мама моя болеет…

Я плачу и шепчет мама,
Увидев слезу мужскую:
«Я буду здоровой самой,
Ведь вами, сынок, дышу я…»

Источник

25 лайков

Шановні козоводи! У нас сьогодні професійне с"ято - день працівників сільського господарства! Щиро вітаю всіх нас і бажаю здоров"я, натхнення, успіхів і нових досягнень! Все що хочемо - досягнемо!

28 лайков

Сьогодні та коза , на яку я махнула рукою - не хочеш, то і не треба, тихо загуляла. Рано видоїла, нагодувала, на вигул не випустила, був дощ. Перед обідом дощ перестав, наче просяться на вулицю. Дивлюсь - хвіст моркий , мовчить і не мотає хвостом. Передзвонила козлодержатєлю, він якраз був на фермі, кажу на медогляд приведу, бо ніяк не впіймаю. Він погодився, а козлик зрадів - дєфочка-ого. А коза рада, стоїть, хвоста піджала і -О, Щастя, так гарно гуляли. Так що у мене потрійне св"ято - одна коза не перегулює, парувала 30-10, друга - загуляла і День працівників с-г, ну як тут не напитись?

12 лайков

Бач, я ж казала, що все буде добре. Дай Бог , щоб не перегулювала. Жди, Олечко на весну альпійчиків.

6 лайков

Оля,я теж тихенько думаю, але боюся чоловіку казать до пори, бо будеееее, тай буде. Якось маю підлеститися, і ляпнуть в тему. Якщо вдало ляпну, то він з ентузіазмом тоді все робить. Головне, щоб ідея вийшла ніби від нього, і напрямок теж. А корекцію нєжно внесем по ходу.)

11 лайков

У нас ,скоріше, навпаки. Знаючи здоров"я чоловіка, можу мріяти і мовчати, адже ми все робимо самі. Людині, яа вміє зробити цю роботу, сазати, що її зробить хтось інший , це великий удар. Тому і стараїмось берегти нерви один одному.

8 лайков

Ми теж абсолютно все по ремонтах, по двору, трохи меблі, робимо самі. Голова і руки на місці, фантазія теж. Раніше -швидше справлялися. Тепер -не спішно, бо у нас я інфартник із стажем. Наймать кого-небудь толкового, то не по кишені, а якогось алкоголіка не хочеться напувать, тай із них роботи, як з цапка молока. А у нас ще одна дама козолюбна є, яка щодня плани міняє, і вгодИть їй неможливо, страшна людина). Чоловіка важкувато піднять на таке, але, якщо мені крутять у носі якісь не такі шпалери, чи щось у дворі, то мушу підгавкнуть хитро так, щоб він подумав, що то його ідея. А вже як почав робить, то спинить не можна, любить, щоб хата за годину була готова.) Хвороби є і в нього, і пальці не всі, але старанний і впертий до роботи.

12 лайков

А дама козолюбна в хаті живе? Я правильно зрозуміла? Ну а ми теж постаралися, на кухні плитку доклали, завтра у нас храмове св"ято, Михайла, а у нас церква Св"ятоМихайлівська. Холодцю наварила, так що прошу в гості…

12 лайков

А хто ж мене похвалить, як не сама себе? :slightly_smiling_face:
Молодці ви. Встигли з плиткою, поки тепліше. З святом тебе, Олечко, завтрашнім вітаю.
Хороших ВАМ гостей у хату, на добре здоров"я! Дякую за запрошення, приїхала б з радістю, та машинка така, що на ладан дише, боюся, десь в ярах станемо, то кози не зрозуміють відсутності харчів по режиму. Їздили в суботу в Обухів на “Віту” куплять сухий жом, гран. люцерну та сальцію ящик взяли, то трусилися обоє, поки доїхали, боялися що станемо серед траси з позором). А хочеться побачитись таки в живу). Люблю таких дівчат бойових як ти)
Оля, я знайшла на сайті в Харкові https://hozstore.prom.ua/p525784804-forma-dlya-kozego.html гарний асортимент формочок для сиру і по божеських цінах. Але брать треба, наприклад для камамберу аж 24 шт, по 5,25 Ти собі купила всяких? Тобі вистачить? Я б узяла різних трошки пізніше, якби хтось одкупив лишні. Напишу ще на своїй стор. може зберу компанію. Бо дуже вже хотца.

3 лайка