OLGA Ольга "Кози над Тікичем"

Вчора робила заготовки сиру на “П"яну козу”, закладала зерно в нові форми. Пресувалося гарно, на см

ак - потім розкажу, ну а на вигляд - оцінюйте.

25 лайков

26 лайков

А це Качотта, вимочена у вині, пахне дуже гарно, визріває.

34 лайка

Красотища. А качотту в каком вине вымачивали?

2 лайка

Каберне, воно було саме темне. Наливала в кульок з сиром і в кастрюлю з водою, так Юля “Ромео і Джульєтта” вчила

8 лайков

А кулечки брали обычные, или какие-то специальные?

Та такі, на застібочці, як для бутербродів, для заморозки…

4 лайка

а нашо у воду і яка вода повинна бути?

Якщо опустити кульочок з сиром і вином в просту воду, кімнатної температури, то вода прижме вино в кульку і його треба для вимочування сиру не багато. А якщо покласти вимочуватись сир у миску-судок, то того вина треба багато. Попробуйте, порівняйте.

6 лайков

ага, ясно) дякую.Доречі а скільки часу ви тримаєте сир у вині?

Інно, мене Оля навчила, а кульочків з застібкою не передала :heart_eyes:, то я взяла довгенькі кульочки-майочки, поклала сир, налила вино, видавила повітря, налила в посудину води, а кульочкові вуші поклала на бортик, щоб вода не попала в середину. Вино брала розове, солодкувате домашнє, натуральне.) мочила теж по підказці 12 годин, перевертала кружечки час від часу.

5 лайков

Сколько по времени сыр лежит в вине?

Сырок гарненький)А вот когда присуете сыр поршень хорошо прилегает к форме?У меня в такой форме милиметрик вылазит с покоя на верх и хоть убей,думаю может мне брак попался

Оля, формочки з поршнем з Полтавського ТА-Да? Які завбільшки? Не дратуй мого хом"яка :angry:, признавайся

Да одинаковые они все) Есть зазор.

1 лайк

Формочки з ЧІЗ, на 1 кг, у мене вийшла головка сиру 0,950кг. Поршень має зазор з формою, а щоб сир не вилазив, вибачте за слово, є ота жовтенька прокладочка-вставочка. На низ форми трошки менша, на верх - більша. Найбільша вага пресу була 4 кг., нічого не вилізло

3 лайка

Юля, вимочували 12-13 годин, можна через деякий час після просушки ще положить у вино, а можна вином обтирати. Так дівчата рекомендують.

1 лайк

А стікала сиворотка чи знову зливали? Все таки напевне не треба дірочок, я ще не вертів. Сирні головки гарні!

1 лайк

Краще поки не вертіть, спробуйте так. Навертіти можна будь-коли.

5 лайков

Іване, сироватка стікала через низ форми, там теж лежала вставочка. АЛЕ і трохи зливала сироватку, яка збиралася поверх вставочки, було таке при першому пресуванні 1 кг, потім сир перевернула і поставила прес 2 кг., тоді вже сироватка не виступала. Та і сирне зерно в цьому рецепті з малою кількістю сироватки.

5 лайков