Кооперація козоводів України і популяризація натуральних продуктів

Если держать животных в шалаше то и удои будут минимальные. Если держать животных то им надо создавать условия, а если нет то зачем начинать.

5 лайков

Удої залежать від годування.

1 лайк

Кози це стадні тварини,вони краще годуються коли їх більше.

Тарас, а де ви знаходитесь. Я теж зі Львова. Мене цікавлять кролики.

1 лайк

Удои зависят от очень многих факторов и кормления и содержания и вет обслуживания и многого многого другого.
Как я поняла, ты считаете что коз достаточно просто кормить и все, и пусть живут себе в закутке в тесноте, главное что бы на них дождь сильно не лил? да. Извините у меня другое мнение.

4 лайка

Чому в закутке?.Більше часу вони на випасі,а наніч ідуть собі в стоянку.

А для Вас ,Тарас,моя така думка (у мене практика утримання кіз 5 років) : краще починати уже з готових доячих кіз і купити собі племінного цапа.Чим Ви виграєте: 1) сьогодні Ви купили уже доячу козу і сьогодні у Вас уже є молоко,а завтра сир(бринза,фета,рікота,сулугуні і т.д.сири швидкого терміну приготування).Можна починати і з простої дворняжки-кози і покрити її породистим цапом.Зараз у нас на Львівщині таку козу можна купити від 800 до 1500грн.При ціні молока 20грн.навіть якщо вона буде давати Вам при мінімальних надоях у 2літри(зважте що це уже осінь і закінчується період лактації),то за 1місяць вона себе окупить.То тоді навесні після окоту Ви уже ідете в плюсах.І отримуєте напівпородистих козенят,яких потім у майбутньому Ви покриєте породистим цапом і так Ви вийдете на бажане стадо але з меншими видатками.

2 лайка

А купити зараз молодняк,то Ви втрачаєте час.5місяців треба чекати на окіт і після окоту Ви не знаєте якою виявиться коза,Ви ж її не плекали.Ви не знаєте чи її відпоювали молоком (мінімально хоча б 3 місяці).А коли Ви купляєте уже доячу козу ,то Ви уже бачите що вона Вам реально дасть.

3 лайка

Вот в этой теме

приводились рассчёты себестимости литра молока
Получилось 16грн (из который 60% составляют трудозатраты т.е. человекочасы). Это был фефраль 2017. Думаю, уже можно округлить до 20 т.к. цены на корма значительно выросли.
Таким образом, если верить данным этих двух тем, то так называемая зарплата при кооперации составит 60% от 18000 = 10800 в месяц (только в те месяцы, пока козы дают 3л молока в день).

Период лактации - 6 месяцев
10800 х 6 = 64800

Считаем ежемесячный зароботок в год 64800/12 = 5400 в месяц или 180грн в день.

:slight_smile:

7 лайков

И где в этой теме популяризація натуральних продуктів?

Просто для красоты заголовка?:thinking:

2 лайка

Вот нравиться мне ваш подход сразу всё считать,
На первый год к заработку можно приплюсовать коз, то есть на них мы не тратимся

1 лайк

Верно. И ещё можно добавить небольшую сумму, сэкономленную на ветеринарии т.к. Весь ветеринарний супровід і запліднення БЕЗКОШТОВНЕ.

Ну скажем так, если всем этим занимается 1 человек, то предложение имеет право на жизнь.
Вот только я сильно сомневаюсь, что все 10 коз будут 180 дней давать по три литра качественного молока в день.
Я бы ещё 10-20% скинул бы на непредвиденные затраты и простои.

6 лайков

@FermaK, агов Тарас, що думаєте на рахунок обговорення, якісь висновки зроблені?

2 лайка

яку конкретику ви хочете почути…проект на обговоренні…пропонуйте

так то ще краще…але яка гарантія що ви будете мені молоко здавати…яж побідую локальні молокопереробні цехи?
як прогарантуєте …пропонуйте

проект на обговоренні …основні тези в пості

Вони кози мали ?

пишіть в приват…продам …сам живу в центрі Львова

1 лайк

Висновки ще рано робити…цікавить думка зозоводів…цікаво таке Вам чи ні…пропонуйте зміни доповнення…так щоб було і вам вигідно і мені…

Конкретика…конкретика…яж задав питання чи Вам таке цікаво…
Що ми хочемо зробити (якщо звичайно Вам таке буле вигідно)
1 Організувати козоводів по регіонах
2побудувати локальні молокопереробні цехи
3Продавати виготовлену НАТУРАЛЬНУ (ось Вам і популяризація) продукцію з усіма сертифікатами по Україні і закордон
4 Продавати продукцію з мінімальною націнкою…
5 Нас цікавить обєм
6 перший окот для передання іншому господарству…але цей пункт на обговорення …ПРОПОНУЙТЕ
7 Я немаю ніякого відношення до кіз…ми маємо сімейний бізнес який починали з однієї кролиці це кролеферма у ЛЬвові…ми хочемо започаткувати ще одну галузь нашого бізнесу

ЩОДО ПРОПОЗИЦІЇ ВОНА СВІЖА І НА ОБГОВОРЕННІ …ПРОПОНУЙТЕ ДОПОВНЮЙТЕ

Так звісно якщо б вийшло купити дійних кіз то це супер…а ще краще якщо вже найдуться люди із своїми міні фермами із своїми козами це знімає багато питать…так головне нетримати в стаді козлика(запах молока)

ДОПОВНЮЙТЕ ПРОПОНУЙТЕ МИ УВАЖНО ВСЕ ЧИТАЄМО І ВРАХУЄМО УСІ ВАШІ ПРОПОЗИЦІЇ ЗМІНИ ТА ДОПОВНЕННЯ…

Нас не цікавить одноразова акція нас цікавить стабільність…
Дякую.

7 лайков