Звертається свіже молоко

Доброго дня потрібна допомога. В кози звертається молоко, ніяких признаків не видно, тест на мастит не показує нічого.
Подібна ситуація була в травні коза мала рожеве молоко проколов вікасол три дні і все минулось.
На сьогодні коза трохи схудла, менше дає молока на 50%, і саме головне що молоко при кипятінні згортається.
Доброго ветеренара не має, може хтось із вас порадить, що робити як діяти. На перед вдячний.

Владимир, чтобы ветеринарам было легче сориентироваться в ситуации, Вы пока напишите, пожалуйста, больше о козе: возраст, окоты (когда последний), рацион (сколько и чего) и пр.

2 лайка

Коза куплена дорослою зі слів попередньої власниці 5-6 років, останній окіт кінець березня, купив її в кінці квітня, козенят бачив, були досить малими, як на місяць коза ще кілька тижнів чистилась.
Коза дуже добра як на мене, легко доїться і дуже смачне молоко давала, але за кілька тижнів молоко порожевіло.
Купив тест на мастит Milchtest, і він не підтвердив поганого молока,проколов три дні вікасол і молоко очистилось і нормально кипятилось.

Тепер молоко чомусь заварюється під час кип’ятіння, але тест знову не підтверджує поганої якості.

Коза харчується в день на вільному випасі, різнотрав’я в ніч пашна солома і сіно, окрім того під час доїння овес,+ мелена суміш ячмінь- пшениця до схочу, часто не доїдає зернові.
Ще трохи паданих яблук.

На вигляд трохи похудала.
Окрім всього ще пробував прогнати глисти, таблетками, з ветаптеки, але не пам’ятаю назву, десь на початку літа, повторно через тиждень. Таблетка підходить на 50 кг, давав одну. Коза важить 45 кг.
На сьогодні колю кальцію глюконат 10% 80 мл один раз на добу, вже 3 дні. Молоко далі заварюється.

Є ще одна подружка🐐 то з нею все гаразд їдять однакову їжу, тест на соматику також роблю і він нормальний молоко нормально париться.
Розповів все ніби!

1 лайк

Оля @olga79, загляните, пожалуйста, в эту тему. Может что-то подскажете…

1 лайк

Ось в цьому і проблема. Кетоз. Вдень і наніч потрібно догодовувати якісним сіном. Концентрати підкоректувати під удой (скільки літрів вона дає? ). Яблук давати ну зовсім трохи. Додавати в зерносуміш біотан чайна ложка без гірки в день. Сіль і сода в вільному доступі.

1 лайк

В мене теж такий раціон, ну хіба що нормовано даю зерно без пшениці, сіно не хочуть, майже не їдять, багато гілок. Вітамінний лизунець, ще сироватку п’ютьВ одної недавно значить кетоз був

Нормовано - це скільки?

1 лайк

Молока дає 0,7-0,8л зранку і вечером так само, скоріше давала 1,5-2 л на раз, удої дуже зменшились.
Сіль лизунець доступний а про соду не знаю нічого яка це має бути.
Ще одне чи варто здавати молоко на бак посів, бо тест на соматичні клітини не підтверджує поганої якості.

0,6-0,8 овса+ мелена на суміш кукурудзи з ячменем, все мішаю і даю, ще висівки пшеничні

Зерна (цілого і меленого разом) зараз давати не більше 0,5 кг на добу, а то і вдвічі менше, і обов’язково з біотаном або кальфостоніком. Від пшениці краще взагалі відмовитись. До цих зернових зверху можете давати ще літру висівок в день і маленьку жменьку макухи.
Сода звичайна харчова повинна постійно бути в доступі, в мисочці.
Молоко на посів здавати зараз не бачу сенсу. Тварина худа із зниженим надоєм - порушення обміну речовин. Потрібно цю проблему вирішити.

3 лайка

Літрів чи кілограмів? При якому надої? За раз чи за день?

Біотан яке дозування і скільки часу потрібно давати, коза важить 45кг.

Я вже про це писала.

Можете давати щодня дві неділі, потім раз на 2-3 дні. Постійно, якщо коза їсть чимало зернових. А ні - поступово відучуйте її від зерна, і не треба буде давати добавки.

1 лайк

Це в день, ділю на 2 рази, вимір зерна в кг, надої 3+. Однійдаю більше, яка доїть майже 5 літрів

В цілому по кількості зернових допустимо, але їх треба прикривати хорошими вітаміно-мінеральними добавками.

1 лайк

чи може вітамінномінеральний комплекс замінити мінеральний лезунець ось такий
http://stemar.com.ua/royal.html
і ще одне чи можете пояснити чому молоко зварюється.

Ні, не може замінити.
Молоко згортається через підвищену кислотність і накопичення кетонових тіл.

3 лайка

Оля @olga79 , як часто і багато можна давати вербу? Мені через день привозять віз верби з ясенеподібним кленом

1 лайк

Добрий день Ольга . За вашою рекомендацією даю біотан вже 10 днів, наразі жодного прогресу. Коза малоактивна має не дуже добрий апетит і молоко при кипятінні згортається, а також скисає в холодильнику десь за 3 дні. Може ще щось потрібно давати. Буду вдячний за допомогу.