Законопроект о жестоком обращении с животными

Нещодавно Верховна Рада ухвалила в першому читанні законопроект №2351 “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо імплементації положень деяких міжнародних угод і директив ЄС у сфері охорони тваринного і рослинного світу)”. Цей документ спрямований на захист тварин і серйозно посилює покарання за жорстоке поводження з ними.

Як передає Народна Правда, про те, яких законодавчих змін очікувати в сфері захисту тварин і що потрібно знати українцям, розповідає сайт “Сьогодні”.

В Україні заборонять жебрацтво з тваринами, вигулювати собак можна буде тільки на повідках, люди, які пропонують сфотографуватися з голубами чи мавпочками, мають зникнути з вулиць, а кримінальна відповідальність за жорстоке поводження з тваринами настане вже з 14 років.

Що прописано в законопроекті

Відповідно до закону, за побої і знущання над тваринами був передбачений штраф в розмірі від 3400 до 5100 грн, а за вбивство погрожував тюремний термін до шести місяців. На жаль, в українських реаліях цей документ діє слабо, а безліч білих плям у законодавстві не дають залучати до відповідальності численних порушників закону.

У новому законопроекті прописано понад 60 змін, розповімо про головні з них:

 • забороняється винищення з метою регулювання чисельності безпритульних тварин, заборонено бити, вбивати, отруювати або калічити бездомних і домашніх тварин;
 • вигулювати собак потрібно тільки на повідках, в намордниках і в нашийниках з ідентифікаційними позначками;
 • забороняється жебракувати з безпритульними, свійськими та дикими тваринами;
 • виключається можливість регулювати чисельність тварин за допомогою евтаназії, залишиться тільки стерилізація;
 • забороняється примушувати одних тварин нападати на інших, в тому числі і при тестуванні тварин;
 • забороняється використання тварин як мішені в тирі або для тренувань зі стрільби;
 • забороняється дарувати домашніх тварин в якості призів, нагород чи премій;
 • забороняється замуровувати тварин в підвалах будинків;
 • забороняється надавати фотопослуги з дикими тваринами, крім зоопарків, цирків і дельфінаріїв;
 • забороняється пропаганда жорстокого поводження з тваринами;
 • забороняється залишати тварин в салоні автомобілів, якщо на вулиці температура вище 20 градусів тепла і нижче 5 градусів морозу;
 • адміністративна відповідальність за жорстоке і безвідповідальне ставлення до тварин настає з 16 років, а кримінальна з 14 років;
 • тварину, з якою жорстоко поводилися, зможуть конфіскувати;
 • вводиться обов’язкове проведення експертизи для встановлення причини смерті тварини;
 • що стосується використання тварин у сільському господарстві, то вони повинні жити в нормальних приміщеннях з гарним освітленням і циркуляцією повітря, крім цього забороняється утримувати тварин в тих же приміщеннях, де їх забивають, або там, де знаходяться туші забитих тварин;
 • забороняється проводити забій тварин до втрати ними свідомості, а також вводиться заборона на патрання, обпалення, зняття шкіри, копчення і відділення частин у тварин до того, як у них не припиниться серцебиття;
 • при проведенні таврування, біркування і кастрації обов’язково повинно застосовуватися знеболювання.

Штрафи за жорстоке поводження з тваринами залишаються такими ж – від 3400 до 5100 грн. але додаються нові правопорушення, за які теж передбачається штраф . Так, наприклад, за вигул собаки без повідка і намордника загрожує попередження або ж штраф у розмірі від 50 до 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (850-1700 грн).

10 Симпатий

А как же наши конкурсы? :sob:

Интересует цена процедуры…

То есть фактически запрет традиционного подворного убоя даже для собственных нужд. Животное должно быть предварительно оглушено электрическим током на бойне.

4 Симпатий

Не знала про таке знущання :sob: , як вони цікаво дізнаються про це, всі підвали будуть обходити.

А що до

Щось мало віриться. В нас все так налагоджено, що тільки служби не вистачає паталогоанатомів для тварин, сумнівно.

Скоріше тут переслідується можливість поживитись з хозяїв які будуть вигулювати собак без намордника і повідка, нова підробітка для поліцаїв.

7 Симпатий

О, в этом пункте так много возможностей… Например у вас зарегистрирована коза. Вы её продали и уже даже забыли куда. И тут к вам приезжают - а где коза? Как не знаете?
Ага, значит вы её жестоко убили и труп спрятали…

9 Симпатий

Може це не буде стосуватися с/г тварин?

1 Симпатия

И свиней, бычков забивать дома будет нельзя. Кто-то из сильных мира сего придумал построить сеть сооружений для убоя по всей Украине и потихоньку подводит к тому почву, чтобы стать монополистом.

10 Симпатий

Ольга, подскажите, гуманный ли такой забой коз: придушить до обморока а потом уже животному вроде как без сознания перерезать горло?. Я не пробовала, но знаю что некоторые практикуют. И сказывается ли это на тушке, кровь нормально стечет?

Жах…Це як же його душить?

3 Симпатий

Если сердце остановится до того, как стекла кровь - такое мясо есть нельзя.
Оно и на бойнях не всё идеально - переборщат с током - и можна тушу выбрасывать.

3 Симпатий

По моему за секунду ножом по голу гуманнее, чем незнамо сколько душить…

8 Симпатий

А вот так. Было обсуждение этого способа на каком-то форуме, не помню, может и этом. Ну подвешивают, затих - режут горло. Вживую не видела, читала.
Мне интереснее как же все же гуманнее этих козликов убирать. Иногда ну никак без этого, или брак…

1 Симпатия

Так а вы думаете почему в Европе единицы занимаются домашним подворьем? Лень что ли? Да нет. Потому что геморрой ещё тот с этими законами.

5 Симпатий

А оно лежит потом еще в сознании несколько минут, задыхается и кровь хлещит. Мне кажется они в этот момент еще как ощущают боль.

Дак а у нас тоже все меньше и меньше ,тех кто держит дома животных , а если ещё будут дакапываться со своими законами - то вообще будем кушать одну синтетику ,что производят олигархи ,да и к ним не под,едут с правонарушениями , а вот к простому селянину - хоть сто раз - такая у нас система

3 Симпатий

ну теперь и на рынках будут с бойни справку спрашивать иначе мясо не продашь,капец частному подворью,будут горожане кушать только мясо с гормонами. Ну а для себя как забивали скотину,так и будут. И уйдет все частное сельское хозяйство в подполье. Да ну ее нафиг эту Европу. Жизнь,как в …опе,чем дальше тем глубже,зато законы европейские :thinking:. Скоро,как при Сталине,введут налог на все что во дворе живет и растет. У моей бабушки весь двор и за двором в сирени,кленах,акации было,только в 60 х посадили фруктовые.,как этот налог отменили

7 Симпатий

Да какое там сознание, если за секунду сонные артерии и яремные вены перерезаются? Мозг сразу в обмороке, нет крови, нет давления, нет пульса.
А кровь хлещет из туловища, потому что сердце имеет свойство работать автономно, пока не кончится запас энергии.
Опыты проводили - волокна куриного сердца поместили в питательную среду, и волокна продолжали сокращаться автономно. Через лет 35 эксперимент прекратили - надоело.

7 Симпатий

Ну, пока “добрые соседи” не заложат :slight_smile:

5 Симпатий

представьте абсурдность ситуации! Бабулька с села хочет курку на суп зарубить. Берет она значит эту курку,едет в город на скотобойню,если повезет,что бойня есть в ее селе,топает туда,там платит денюжку(ну не бесплатно же это дело) и ей гуманно бьют курку,едет или идет домой,ощипывает,разделывает,варит суп. Золотой однако суп выйдет :grin:. наши законодатели забыли,что в Европе сначала все для людей сделали,а потом за животных принялись. А у нас скоро дойдет до того,что захочешь сам скотинкой-животинкой стать. Уже лет …надцать пытаются учет живности по дворам вести,слабо получается и сейчас не выйдет

10 Симпатий

Почему так, расскажите

2 Симпатий

По правилам ветсанэкспертизы непригодно в пищу мясо животных плохо обескровленных, удушенных, убитых током, молнией, хищными животными, утонувших, угоревших. Даже если это произошло только что. Дело в том, что оставшаяся в сосудах кровь способствет переносу микрофлоры из внутренних органов в мышцы. И употребление такого мяса опасно для здоровья и жизни человека.

8 Симпатий