Выпадение (выворот) влагалища у коз - причины, последствия, профилактика.

Дивлюся кожні 2години

На ніч же знімаєте? Не намокає бандаж від мочі? Бо як натре мокрим, добавиться ще проблем.

він не мокає а на ніч вона більше лежить, от тоді і вилазить, шо може даже матка вилізти, краще днем можу послабити, бо вона їсть або стоіть, більше ніж ночью

Там какашки так облипнуть що коли встане то ні би заглотує всю грязь

Ще наш лікар сільський хотів зашити до родів, чи правильно, я не дав, сказав шо зроблю ось так

Да бандаж е частинами з резіни щоб при нагрузках коли ляже воно розтягувалось , покажу на фото

5 лайков

Розове то резинка яка легко розтягуєся, контакт з піхвою мінмальний

1 лайк

Не бліндаж, а бандаж. Дуже файно! Коровам роблять. Кози більш вертляві, але вам це вдалося. Можете на продаж такі робити, часом козоводам треба.
Сусідську козу колись зашивала до окоту. Потім бігла розшивать, коли вже нога стирчала.
Будете спостерігати. Кози як правило дають знати, що вже скоро.

3 лайка

дуже дякую Оля я так чекав шо ви відпишитеся

1 лайк

Оля родила , двух козлят по 4.500кг. козлята великі, дуже переживав щоб не випала матка, але напрочуд, коли пішли потуги нічого невивалювалося, бистро зняв бандаж, правда схватки йшли 4години самі роди півгодини, добре шо ви ви порадили не колоти окситоцин, і обійшлося родила, крик був дуже моторошний шо сам в паніці був коли виходило, Але це вже зовсім друга історія як говорив Каменський, добавлю фото

3 лайка



5 лайков

це після родів, хотіло би ся узнати на будуще її вибраковувати, то буде знову при слідуючих окотах? І ще піхва вилазила десь як велике яблучко обмивав марганцовкою і впихував обратно так було десь 4 рази доки не зробив бандаж, але чи не буде інфеціі якоісь у неі бо апетит слабенький, жвачка є коли малі цицявуть, в колов 4 куб ветозалу, по яким признакам можна визначити шо там шось не так, шоб не пропустити час. ? Чи це щи вона оговтується після пологів …

Да послід вийшов все добре, ще в колов був гамавіт зразу після родів 4 куб.

Може буде все добре далі. Козенята крупняшки, мабуть того і випадало з нею.

3 лайка

Може буде, може ні. Все таки 9кг козенят - це не мало.

Не обовязково. Часом нічого не випадає, а інфекцію умудряються схопити. А часом волочиться по землі - і нічого.

Коліть кальційю глюконат 10% по 5-10мл через 20 хвилин після доїння.

Запах виділень і апетит, ще температура.

1 лайк

дякую Ольга🌹, Шо би я робив без мого форума, дякую всім кто небайдужий.

4 лайка

Розповім свою історію на цю тему.
Була у мене коза з такою проблемою. За першим окотом була проблема. Піхва випадала останніх тижня два розміром з кулак коли вона лягала. Окотилася нормально, проблем не було жодних.
Про причину я лише здогадуюсь: козу я купила у віці 9 місяців. Вона практично все своє коротке життя утримувалася у стійлі на короткій мотузці, а через місяць про приїзді до мене вона покрилася…
На другий і третій окоти нічого подібного не було, піхва не випадала, коза народжувала щоразу по трійні. А ось з четвертим окотом була проблема знову. І піхва почала випадати десь вже на середині вагітності. За тиждень до окоту я її втратила… потрапила таки інфекція.
Гадаю, складнощі з випадінням повернулися через те, що була зарано покрита після попереднього окоту. Вона була багатоплідною, високоудойною, з довгою лактацією (завжди дуже тяжко запускалася), можливо вона не відновилася як слід після окоту, оскільки, як пишуть, серед причин випадіння є також гіпокальцемія. :thinking:

Ну це я так вже зараз здогадуюсь, звісно. Достеменно вже не визначити.
Але на майбутнє висновки зробила.
Тепер ще й кіз, які мають довгу лактацію, я більше не виснажую щорічною вагітністю.

2 лайка

так моя доілася до останнього місяця,шо вже самі собі говорили все досить, а бабушка каже а молоко як мед іще добре, ну і козлята великі на це теж приписуву, не знаю час покаже але ваш совіт прийму до уваги

Це як до останнього місяця? Ви не запускали козу на відпочинок?

2 лайка

Ну півтора місяця дав відпочити але внеі молоко набігало то все здоював щоб легше було ходити . хотя знав шо треба зупинятися але я думав вона сама підскаже буде все меньше і меньше давати. А вона давала ще 1300гр молока в день за півтора до окоту