Повилиця у сіні. Небезпека для кіз?

Друга коза боліє. Шесть дибом, вуха опущені, плохий аппетит. Жвачка дуже рідко проявляється.
Сьгодні знайшла у сіні цю рослину. Знаю що вона шкідник. Сіно куплене тюковане.
Чи можливе отруєння для кіз?

1 лайк

Вот интернет отвечает:
содержит ядовитые алкалоиды. Они вызывают серьезное отравление у животных, съевших сухой сорняк вместе с сеном. К тому же, повилика является переносчиком многих вирусных заболеваний. Луговые травы, неочищенные от сорняка, плесневеют и плохо сушатся.

Нужно наверное лечение как при отравлении :person_shrugging:

Скорейшего выздоровления козюли.

3 лайка

Так, може отруїтися, небезпечна рослина як у свіжому вигляді, так і в сухому.
В Америці, якщо поля заражені повиликою, випалюють напалмом, більш ніщо на неї не працює.

2 лайка

У нас велика частина випасу заражена ціею гидотою, навесні та першу частину літа її немає, трава росте, кози пасуться. А коли з’являється ця рослина-паразит трава гине, кози оминають такі місця. Було кілька осередків навіть у садку домашньому, то випалила вогнем паяльної лампи,зараз чисто.
Інна , кізоньці одужання! Десь читала що в сіні повелиха практично не сохне тому сіно пліснявіє.

3 лайка

Я випалювала вогнем газового пальника на люцерці кілька разів, і зарізала її при землі до цього. Відростали і люцерка з грунту, і ,згодом повіліка. Врешті решт переорали і вона зникла. Але насіння їй не дали залишити. А якщо є запас насіння в грунті, то ситуація буде гірша

3 лайка

Воно і через кілька років вилізти може, якщо в грунті є. Страшенна зараза. В мене трохи на городі вилазить, одразу виріваю все, з рослинами разом. Розсівається страшенно, а тепер ще багатезно її заноситься з насінням. Купувати намагаюся тільки перевірену Голандію. Бо вже занесла з насінням столового буряка нашого “розливу”.

1 лайк

Я позбулалася , з того часу немає, але глибока оранка була

2 лайка

Навряд з буряком занесла , бо насіння повеліки один в один з насінням люцерни … тому основні заносчики зарази саме насіння купленої люцерни . Я так занесла собі гидоту аж на 5 огородів . Вже років 10 ми з нею боремося і знайшли лише один єдиний ефективний спосіб : вчасне скошування трави ( очагами ) , не даємо їй стати поширеною … У кіз отруєння я не замічала , але ж і не годувала переросшою повелікою .

3 лайка

В нас гусі і кози перебирали без наслідків

Саме з буряками. Ніколи тої гидоти в нас не було, а після посіву саме буряків і саме, виключно на них, виросла. Перший рік я не знала, що воно таке, а воно всі бурячки заплело і висмоктало. Дуже швидко. і насіння визріло та насіялося. То наступного року я зірвала майже всю грядку моркви, щоб не дати визріти. Тепер так, частково, точечно вилазить. Глибока оранка в нас кожного року. То не факт, що через рік не вигребеться те насіння і не зійде. Тепер кожного року то там, то сям сюрпризи.
А неподалік чоловік саме з люцеркою заніс, дуже багато. Поле все жовте стало, то вимушено скошує та складає у купи і спалює. Років два думав, що виведе, а цьогоріч перепахав.

ндааа … але ж насіння геть інше на вигляд :astonished:

Ні , так вивести не вийде , але якщо косити до появи насіння - от тоді допоможе . За 10 років її у нас стало дуже мало , і ми все одно слідкуємо , щоб не встигало рости . Просто мені легше - города немає : картоплі , буряків , моркви . Лише одна грядочка під томати та огірки , а там контролювати можна сапою та руками .

1 лайк

Так, насіння інше, але воно, напевно, присмоктується якось до насіння буряку, або залазить у зморшки.

У нас була повеліка на грядочці моркви - виривала, як тільки побачила, просто ходила і перевіряла. А сусід був насіяв з люцерною. І гербіцидив, і косив, а вона все росла… А потім переорав і посадив гарбузи ,так йому хтось із старших людей підказав, з тих пір нема. Це той город, що весною переселенці садили. То я ж ціле літо там ходила, ніде не зустрічала.

2 лайка

Повіліка заноситься не тільки з насінням, а також з плугом при оранці, якщо поперед вашим городом проводилися роботи на зараженіц насінням землі.

Можливо буряки тут не винні.

1 лайк

Та в нас до сих пір не було такої зарази. Мій город перхопроходець.

Її зараз скрізь дуже багато. Я читала, що навіть пташки можуть насіння переносити.

У мене, років вісім тому, після пожежі нашестя цієї зарази було, теж думала , що тільки у мене. А потім почала у людей розпитувати, так казали, що вже давно цю “проволоку” у себе бачили на лугах. А що вона сильний галюцироген не знали, тварини їдять і нічого. Я так зрозуміла, що з нею тільки я, у нашому селі, і борюсь.

Так, люди дуже скептично до неї ставляться, той чоловік, якому я сказала про напасть сміявся з мене, але коли ця зараза з люцерки перекинулася на город, моркву, картоплю, буряки і навіть гарбузи, почав по відростанню люцерни см на 10 одразу скошувати і спалювати. Видно, не дуже допомогло, бо перепахав. Я питала у людей, ніхто не скаржився на таке зілля. оце у нас тут тільки з’явилося.

1 лайк