Осінній напад бджіл.

У мене вибили бджіл в одному з двох вуликів.
Мої помилки:

  1. Не прикрила льотки після відбору медових рамок.
  2. Вивісила медові рамки на обсушку, саме вони привели чужих бджіл.
  3. Не зжала сім,ю.
    Радьте будь ласка, що ще потрібно знать, бо недалеко від мене дуже велика пасіка і не хочеться втратити і другий вулик.

Я не бджоляр, але з друзями-бджжолярами коли спілкувалася, ті казали, що є більш агресивні породи бджіл, які схильні до нападу, і є ті, які ніколи цим не займаються

1 лайк

Так, сучасні породи бджіл більш активні в пошуку меду і коли наступає осінь, сояшник відцвів, взятку нема, ці бджоли повні енергії і найбільш небезпечні. Але і звичайні наші старі породи теж на це здатні. Пам,ятаю в дитинстві чула як батько бідкався, що одна сім,я грабує другу і це було десь 60 ті роки. Наскільки пам,ятаю, там сильна сім,я вибила слабу і розграбувала мед.
Мені потрібні поради як захистити бджіл. Знати то я багато знаю, бо дочка пасічника, ала практичних навиків дуже мало, тому прохаю по допомогу. Бджоли - моє життя, лікую Лайм борреліоз. Купити нову сім,ю зможу лише як перестануть літати( листопад) і є шанс що їх не винищать агресивні гості. Тому прошу порад.

Вы верно все написали: не привлекать на откачанные рамки, сокращать гнезда и летки. Но из “авральных” методов и средств, как скорая помощь, если уже пошел беспредел - держите наготове либо солярку, либо уксус, баночку с кистью. Их запах крепко отпугивает воровок. И как только видите, что наших бьют - помажьте вокруг летка, на прилетке, проверьте днище, если сетчатое, под крышкой, чтобы не было щелей. Мы еще иногда, если крупный налет, а на точке несколько слабых семей и не успеваем каждую защиттить - ставим спринклер и врубаем им ливень. Можно хоть и простую ромашку бросить на крышу. Тем, что внутри от всего вышеперечисленного вреда никакого. А пришельцев отпугнет.
Удачи Вам!

9 лайков

У нас тоже такая беда,в позапрошлом году выбили половину пасики.В прошлом году обошлось без не званных гостей.В этом году снова повадились…2 семьи уже потеряли😪
что не пробовали,ничего не помогает,чтоб отпугивать воровок(

1 лайк

От і діждались холодів, трохи спокійніше стало. Вдалось врятувати другий вулик: мазала дьогтем планочки, якими перекрила нижній льоток і верхній був відкритий на 1-2 бджоли. Ще кожен день спостерігала-вартувала біля вулика.
Коли йшов напад накривала вулик щільною тканиною і знімала вечером.
Тепер у мене друга проблема - як виманити їх з вулика щоб полікуватись.

1 лайк