Мій Єлісей...

Почну з того , що до цього часу з 2015року (відколи у мене появились кози) я виростила три козлики…точніше козли, для покриття своїх кіз. Козлики до мене потрапляли зовсім малими- від кількох днів до місяця. Відповідно годувала іх молоком, поступово привчала до зернових, сіна до випасу. Отримували кальфостонік.
Першим з’явився наш ламанча Федя (живе в нашому господарстві до цього часу), потім був Сеня. придбаний у віці кількох днів (мав невеликий відсоток нубійської крові), доріс до 10 місяців і пішов на шашлик через свою агресивність до кіз і Макарушка ,куплений у місячному віці, який має 50% нубійської крові, живе у нас на даний час… Мені здається, що всіх козлів виховувала і вирощувала однаково, а отримала різний результат і по характеру, темпераменту , росту, вазі в одному віці. Якщо різницю в вазі та ріст можна пояснтити породою козла. то характер… Щось не туди мене понесло…
Це такий коротенький вступ, що пояснити з якими козлами я мала справу до цього часу…
Кілька днів у нашому господарстві на Расеї появився козлик Єлісей
Продам Англо-нубийского козлика, Киевская обл. смт Макаров
Заранння прошу вибачення , якщо вважаєте що моя тема уже схожа на інші.
До створення даної теми спонукало, те що я дуже переживаю щоб нічого не "напартачити " вирощуючи і виховуючи козла, продовжувача роду козиного. Хочу тут відображати як росте мій Єлісей. Прошу мені допомагати, поправляти якщо я в чомусь помиляюсь. Козлик куплений у віці майже 6 місяців і я бачу як важко проходить у нього період звикання в порівняні із молочними козликами.
По приїзді я вирішила тимчасово поселити козлика окремо від інших кіз. Планувала, що житиме він окремо два тижні, а получилось тільки два дні. Він постійно так кричав і замовкав тільки, коли я біля нього сиділа… що я не витримала … і пішов він жити до кіз. Живе від кіз через перегородку, всіх бачиить, починає до них залицятись і саме головне - мовчить.
По приїзді проколола йому 4 дні катазол, сьогодні ще пятий раз вколю… Під час поїздки помітила, що козлик почав покашлювати… можливо через те, що довго кричав (з цього зробила висновку, що потрібно було їхати за ним як потепліє, а не морозом), вколола амоксицилін 2рази через 48год…
Харчування у мене трохи відрізняється від попереднього. Стараюсь його максимально наблизити …
Продовження далі буде…

24 лайка

Харчування.
Сіно в вільному доступі. В наявності 2х видів .Перше це перший укіс люцерки наполовину з травою, на вигляд старовате -трава вже вибила бирки з насінням, друге це люцерка молода зелена з листочками. До смаку припало сіно в першому варіанті. Даю вівсяну солому - уваги не звертає ніякої (але не дивно, кози іі також не хочуть)
Зерно у мене ячмінь70%, кукурудза 30% ( маю ще пшеницю, але не даю її ні козам ні малому) Зернових у Іри @Solnce_vsem козлик отримував до 1кг, але склад у мене інший тож почали з мінімуму на сьогодні дійшли до 350гр ( пайку ділю на 2рази)
Овочі. Виділяю в день одну морквину середнього розміру і столовий бурячок, це десь 300-400гр. Овочі не завжди хоче їсти
Ще він отримував премікс від Каті @Veterin , але я це упустила і незамовила його наперед до покупки козлика. Тепер прийдеться декілька днів почекати, поки зможу отримати посилку з переміксом.
Мої всі кози отримують біотан, але малого вирішила погодувати тим до чого він звик. Так що на даний час він без добавок, чекаєм посилку
Ще положила сіль звичайну, лизунець роялівський -але вони його не цікавлять.
Принесла гілля сосни-трохи скубає…

Щодня ходим разом з козами гуляти, це займає 1-1.5год., в залежності від погоди і вільного часу.
Дуже активно цікатиться козами, постійно до них заграє - прицмакує і притупує ногою. Але всі дівчата кітні і такий ранній жених їх не цікавить…
Прошу досвідчених козоводів підказати, можливо я щось роблю не вірно. Буду дуже вдячна за поради.
Кілька фото з прогулянки по окрузі

!
Ніхто заміж не хоче

36 лайков

Щось ніхто не пише… Невже я все роблю вірно? Чомусь невпевнена, все боюсь щоб голодним не лишився і не похуд…:roll_eyes:

2 лайка

До цієї породи треба трошки звикнути, так я говорила мені хороша знайома " хрустальний бокал".

4 лайка

А що до порад, то я б наприклад антибіотик так зразу б не колола, але це моя думка, і тільки Ви за нього відповідаєте тому і вирішувати Вам, та ще хочу добавити, козлик найкращий Вам дістався, звісно у Іри усі гарні, та цей особливий, удачі Вам

5 лайков

Зою,не смішіть,у Вас він буде голодний ?Ха-ха.Та Ви в друзки розіб"єтесь,щоб йому догодити.Все буде добре ,він вже виріс,а дальше помаленьку буде доростати.Я свого коли почала в п"ять місяців залишати вдома,поки пасла кіз,то він так кричав,що не знала що робити.Також переживала,що похудае,але нічого,попарував всіх кіз,привик залишатися вдома,але звичайно з друзяками,по ходу виріс,може не так,як у кого другого,але йому ще року нема,ще йому рости і рости.Я часто задаюся питанням-а хіба у мене є все те,що повинно бути,хіба я їм все те,що повинна їсти.Також останнє би їм віддала.Так що виросте він,не переживайте.:smile::heart::heart::heart::rose::rose::rose:

4 лайка

Зоя, рада що ви завели окрему тему про чудового хлопчика, тепер маю змогу любоватися ним! :wink:

3 лайка

Рідні братики:

31 лайк

Єлісей тимчасово живе разом з козами, в подальшому планую відправити його в “чоловічі” апартаменти до Феді та Макарушки. А тепер поки звикне, то разом з козами поживе.Козли живуть подалі і я до них навідуюсь два рази на день, а до кіз частенько бігаю то і Єлісея увагою не обділяю :blush: Він такий мазунчик :heart_eyes:

6 лайков

Колись до мене приїхав щестимісячний козлик Пітер від Марини @Kharkovchanka, гарний, крупний, гляжений. Бідолага так спереживався у дорозі, що місяць нічого окрім найкращої трави не їв. А потім почав їсти як ні в чому не було :smiling_face:

Бажаю виростити гарного плідника!

15 лайков

Сьогодні переконалась, що Єлісей гідний онук діда Маркуса…Вже навчився відкривати защіпки у клітках - виходить сам і випускає кіз.
Перший раз встигла побачити незакриту дверку в клітку… подумала, що відкрилась випадково. Наївна…Повернулась з роботи в хліві - справжній армагедон… всі кози в коридорі, а Єлісей відпочиває у їхній клітці. Прийшлось терміново всі дверки позавязувати, поки придумаю нові способи закриття…

14 лайков

Вот Зоя , и помощник приехал к Вам .:wink:

2 лайка

Це ж треба, гени, не проп’єш! Вскрізь вилізуть!:wink:

6 лайков

Так то да) Мы то Коза Ностра) У нас к такому привычные! Мой Джокер постоянно Рагнара выпускает. Правда, Рагнар не очень у нас борзый, а гордый король, пока перед ним дверцу не откроешь - не выйдуть их величество.

4 лайка

Зоя, мені подобаються засовки, не відкривають , у магазині коштують не дорого і установка проста

2 лайка

Зоя, только что от коз. Еле загнала в сарай спать, два дня такой ветер, что двери вырывает, сидели в сарае. А тут стало вдруг тихо-тихо и луна светит, почти как днем.

Так вот, уходила, Рагнар был в стойле закрытым, прихожу - носится по выгульному дворику. Джошик открывает. Раньше коллективом открывали, теперь мы чуть перевесили двери и Джош один справляется)

7 лайков

Пішли сьогодні погуляти і натрапили на кущ шипшини із яскравими ягодами. Кози налетіли на смаколики і почали активно зміцнювати свій іммунітет. Нарвала трохи ягід в жменю і запропонувала для Єлісея.
Він чавкав шипшину і аж мурчав від задоволення… Решту часу, що були на прогулянці, все бігав за мною хвостиком , старався зловити мою руку і шукав смаколик у моїй долоні…

16 лайков

Сьогодні у нас подія - відбувся вихід Єлісея у світ … у світ дорослих козлів. Він був представлений для Феді та Макарушки.
Федя зверхньо дивився на новенького, але після сексуальних домагань з боку малолітки і вирішив що краще "зробити ноги"


Макарушка навпаки - зустрів наглючого малого рогами, зав’язалась бійка, насилу встигла їх розігнати по своїх місцях.

15 лайков

А мої блондинки сьогодні побачили звіддаля мулата Енісея (вашого братика) і з переляку мало на стелю не вилізли :joy: “Мамо, і що то ви нам за собаку сватаєте!?? :fearful:

25 лайков

Иностранцы, они такие, скоро отбоя от невест не будет :wink: Вот как распробуют…

12 лайков