Клуб шанувальників нубійських кіз

Тримаю кіз для себе, не порівнювала нічого, тільки на око. Коли залишились нуби вихід сиру з 6 літрів став більше ніж змішане молоко було.
А ті хто купляли всі хороші знайомі і в основному для діток, я не шукаю покупців, немає того об’єму молока, просять от і продавала.
Був один рік сир продавала. Попав якраз той рік що сіно купляли, а не самі заготовляли, то з моїх 3 дійних було не вигідно, навіть на сіно не заробила. Але сири продавала лиш залишки.

2 лайка

Очевидно що велика коза мусить їсти більше, ніж менша… Нубійці рвзні бувають, але переважно більші, ніж усіх, кого бачила… От і виходить, що харчові затоати мають бути вищими на літр молока.
Але з іншого боку, коли таких кіз бачать клієнти, зразу щось хочуть. Завжди дивуються і питають, а чи немає у вас…

1 лайк

Що до їжі, то в мене заано-ламанча їла на рівні і якщо її заставити чекати, голосно про себе нагадувала. А проста коза да їла менше але давала максимум 2,2 л - 2 окотом, заано-ламанча 4,5 - 4 окот, і нубо-зааненка 5200 -2 окотом ці цифри на піку. Думаю що молочна зааненка не менша ніж нубійка, і їсть не менше.
Тут дачники просили молоко для діток купляли пробували і дітки з радістю пили.

4 лайка

Дівчата, у кого порадите купити 100% нубійських кізочок? Не знаєте хто планує продавати?

Следите за объявлениями. К весне, думаю, будет не мало интересных предложений.

2 лайка

Інколи читаю на тих чи інших сторінках, що ще до народження козенята вже зарезервовані.
Певно так і діятиму, гортатиму ринок

И еще листая личные странички, можно увидеть козулю - увидев которую вы сразу поймете, что хотите козленка именно от нее. Вот тогда и можно писать хозяйке )

4 лайка

Уже в который раз слышу категорические высказывания, в том числе и у нас на форуме, от разных козоводов относительно того, что нубийцы только для красоты. Что это не продуктивные козы, а, если говорить языком собачников, декорация. Я против конкурса красоты на основании фотографий. Вообще хочется засунуть понятие красоты на какое-то энное место, точно не на первое. Мне кажется, что теперь нужно востанавливать репутицию породы, популярность сыграла с ними злую шутку.

Многие из владельцев удойных нубийцев даже не пытаются спорить или что-то объяснять и доказывать, так как им сразу начинают доказывать, что порода мясо-молочная и точка(так написано в книгах). Другие просто не хотят показывать вымя, арки, озвучивать удои по разным соображениям.

Поэтому я за то, чтобы показывать своих животных, но с другого ракурса :slight_smile: И конкретными примерами показывать достоинства этой прекрасной породы :rose:

11 лайков

Блискуче! І дискусія вчора у мене на сторінці була про те саме! Але, звичайно, їй місце тут!!!
Дівчата, підтримайте нас з Іриною! Розказуйте про успіхі наших нубійців, щоб не було оманливого враження, що нубійці - це лише краса!
Хоча від краси нікуди не сховажшся. Гляньте на тата мого Вітра:

7 лайков

Я взагалі не розумію навіщо розділяти красу і молочність, я за обох :hugs:

6 лайков

Ця інформація про вихід сиру може когось зацікавить.
Це особливість молока! І питання не лишему високій жирності, але і у великій щільності (плотності) нубійського молока.
Його використоують для того, щоб зааненське молоко довести до певних стандартів, тому і тримають на фермах для ГОСТУ)

1 лайк

Оля! А як виправдовувати себе тим, хто розводить інші породи? Їм же треба придумати легенду, що нубійці лише для краси!
Чоловіки теж кажуть, що ми, жінки, або розумні, або гарні, бо обома очима подивитись не можуть)

1 лайк

Англо-нубийская порода коз - не просто молочная, а жирномолочная от 4% и до 7% жира в молоке.

Если говорить про коз этой породы, нужно указывать не только удой, но и жирность молока. Это один из основных породообразующих признаков.

А уши, морды и окрас - это конечно хорошо. Но без продуктивности ничего не стоит.

Хотя если посмотреть на фото продаваемых козлят, то чаще всего фотографируют носики и ушки., если интересный окрас, то могут сфотографировать козленка целиком :sweat_smile:

9 лайков

Я нічого за інші породи не можу сказати, мені вони теж подобаються. Про тих що говорять так у кожної людини свої переконання, і якщо вони тримали і їм не підійшла, чудово що вони знайшли іншу породу, або безпороди.
Я би після нубів хотіла спробувати з чехами, надіюсь це не закономірність ( коли я купляла %нубіку в Україні їх було тяжко знайти, лиш декілька господарств я знала. Тепер вибір значно більший), чехи в Україні мені ще на очі не попадали, я і не задавалась цілю їх шукати. Може воно і добре, а то спокуса була б сильна :slight_smile:
Так от хотіла сказати, що всі тварини добре, а якщо підходять по молоку, характеру і кольору то взагалі скарб.

2 лайка

Еще хочу озвучить свой небольшой опыт по содержанию нубийских коз (в моем случае козлов) зимой. Да, у них действительно нету подшерстка. Но, при этом, до минус 10 мои козы всегда гуляют, у них есть возможность спрятаться от ветра и дождя под навесами, в сарае, но все открыто. Никто не болеет, не кашляет, не дрожит. Да, мои нубийцы с детства содержались не в тепличных условиях, они закаленные. И да, при сильных морозах они содержаться в помещении, впрочем как и остальные козы - не нубийские. Но кто из нас содержит коз круглогодично на улице? Кроме того, почему-то все забывают, что европа, из которой приехало большинство наших красавцев, это далеко не нубийская пустыня. Погода в Германии-Чехии-Польше не сильно отличается от нашей. Я не утверждаю, что нубы не мерзнут в наших условиях, но если животное берется из аналогичных нашим условий проживания, то и у нас спецусловий создавать необходимости нету. Об этом позаботились до нас :slight_smile:

5 лайков

Там просто не буває пікових морозів як у нас. Тому на цші кілька днів треба тварин ховати. У нас одну ніч було на початку грудня -19.
А такі морози мало кому приємні, навіть дворянкам

1 лайк

До речі мене сильно зупиняло питання утримання чистих саме через холод, не хочу створювати якісь штучні умови.
Маю на увазі обігрівачі в козовнику.

Акклиматизация животных это не только температурный режим. Большую роль играет кормовая база и обычная питьевая вода. Это прежде всего касается привозных животных.

но это к теме обсуждения не имеет отношения.

Англо нубийцы более требовательны к кормовой базе, если хотим получить хорошие результаты. Более человеко-зависимы, по другому не скажу. Есть еще некоторые нюансы содержания, но они больше относятся к владельцам англо нубийцев чем к самим козам.

3 лайка

Поглинаюче схрещення, коли йде поступове підвищення процентномті нубійської крові, має і цю перевагу - тварини мають іммунітет до морозів.
Онуки твоєї/моєї Смолки будуть візуально справжніми 90% нубійцями, а морозів не боятисуться!

мы говорим про чистых нубов или метисов коз с приливом кровей коз англо-нубийской породы?