Клуб шанувальників нубійських кіз

Я на форумі недавно, але вже зауважила, що на тут домінує кілька порід кіз. Серед них, безумовно, і англонубійці.
Я давно мріяла, щоб було місце не лише обговорення проблем і потреб цих прекрасних тваин, а і своєрідний каталог, золотий фонд головних козоводів України - а це ми і є))))
Як вам така ідея?
Тож, хто має нубійців, що відповідають стандартам породи, чи прагне підпищуючи відсотковість створити максимально-нубійське стадо - давайте об’єднаємося.
Кажіть свої ідеї, а я теж викладу своє бачення.

8 лайков

На форумі є розділ “Племінна книга форуму”. Туди можна заносити інформацію, та шукати її там.

5 лайков

Безумовно. Сподіваюсь, цим скористуються ті, хто хоче. В даному разі йдеться виключно про одну породу.
Я пропоную всім, хто має нубійців почати з того, що розказати про свого цапа. Він є великою частиною стада і від нього багато що залежить.
Розказавши про свого головного генодавця ви фактично заявляєте про свою причетнічть до розведення і поширення, популяризацію породи в Україні.
Можу почати зі свого хлопчика, який досі не зробив у цій справі нічого видатного.
Його мама голанської лінії з Чешської республіки а тато з Німечини. Вітер народився б березні 2018 року в Батьово.
Його чекає кілька наречених, які мають різну відсотковість, але я планую відсотковістт підвищувати, застосовуючи поглинаючу технологію.

Це ВІТЕР

23 лайка

Видно,что зима. Сразу столько новых тем открыли,про нубийцев прямо несколько паралельно.

А по поводу чего идеи и видение чего ,конкретно?
Идеи…мои ,например,идеи на данный момент все вокруг нашего хозяйства замкнуты. А когда будут идеи,полезные для общества(продажа животных,например :slight_smile: ) тогда буду сообщать,обязательно.

идеи этого ракурса не принимаются(ну и верно,полно тем)
Какие же идеи созданный вами клуб планирует продвигать,я что то не пойму?
Племенная книга форума,да есть(никак не доходят руки зарегестрироватся,как и у многих). Папа Чехия ,мама Германия… Это и не родословная и не характеристика,это общее нечто (козлик выглядит классно,не преймите в обиду).
В Чехии полно коз голландской линии разведения,например. Чтобы написать полную характеристику козлу,нужно столько всего…Чтобы доказать,что этот козёл пол стада… Для оценки козла по молочной продуктивности ,например,требуется минимум три дойные дочери от разных окозов. Это я читала про американские стандарты,например. Можно себе представить … Всю цепочку… И дочери должны превзойти своих матерей по требующимся признакам,тогда можно сказать,что козёл препотентен,улучшает…
О чем сейчас говорить? Все только начинается. Тем более нубы, это не зааны, они только только приехали,т.с.
Кроме того ,родословная,фото матери(вымя!),отца,бабушек,дедушек…
А заводчики нубийцев, мы же все знаем,каким образом они переезжают границу…
Когда у нас будет регистрация и легальный ввоз?! Верю,что когда то будет.
Поглотительное скрещивание. Хорошее дело. Но это почти что паралельная ветка с племенным разведением. Что о нем сказать? По факту. Половина форума на личных страничках именно это и обсуждают.
Какие же идеи хотите вносить в эту тему?
Нубийцы это наше все, средство выжить(сыр,козлята) ,работа и любовь. И большие долгосрочные планы, выростить не просто стадо на сыр и козлят,но достойных животных,которые буду служить своей генетикой не только нам.

8 лайков

Так і виходить з паперів що потрапили з козликом щотлінія Голанська.
Що буде просувати клуб? У мене є бачення, але я не хочу нічого вам, більш досвіченим, нав’язувати.
Мені кинулось в око, що є різні групи, що розводять кіз, яких важають найкращими - хтось зааненок, хтось ламанчів, хтось камерунок, хтось фан дворянок, а хтось ну ійців. І здається, що природньо мати окремий клуб за породами.
Якщо такий клуб нікого не зацікавить, то зрозумію, що не права.
Вас, досвічених нубійцеводів, тут на форумі трохи є, а нас, хто готовий вас читати і вчитися - ще більше.

3 лайка

Так вот я же как раз интересуюсь :slight_smile:
А директор клуба шифруется :slight_smile:

Делитесь давайте, ЧТО Вы видете! Интересно.
Я же поделилась тем,что вижу.

2 лайка

Я не претендую бути директором Клуба. Готова поступитися роллю модератора. Не це головне.
Я уважно читаю сторінки тих, хто розводить нубійців. Намкожній важливо і цікаво, але часом дуже схоже. Чому це не збирати в одному місці?
Чому нубійців-козенят, які з’являються, не викладати в одному місці?
Ось подивіться, яку свіженьку дівчинку-красотульку я знайшла у нас на форумі. Ви її вже бачили?

image

13 лайков

Є така практика проводити виставки нубійських кіз. Хтось щось про таке чува в Україні? Чи хотіли б ви у ній взяти участь як учасник чи просто відвідувач?
Ось відео з такої виставки

Мені наприклад шкода того нещасного козлика, перелякали тварину, якось це й на виставку не схоже, так собі зібрались поговорити, мені здається що зрівнювати кіз, з козлом і дійсною козою є неправильно, але це моя думка

2 лайка

Интересно было бы провести на форуме Виртуальную выставку коз. В ней выделить группы по породам и возрасту. Но нужно жюри :slight_smile: Победителям можно выдать дипломы. И обязательно “Мисс и мистер” зрительские симпатии :smiling_face_with_three_hearts:

5 лайков

Победит тот, у кого фотоаппарат круче :grin:

18 лайков

Фотоаппарат - це таке. Але у нас є справжні майстри фотографування. Правильного фотографування

1 лайк

а оценивать кто будет выставку?

2 лайка

Света, я так подумала что выбрали лучших, а потом сравнение между ними.

но я тоже не согласна что сравнение корректно, дойная взрослая коза и козел подросток

не увидела животных в движении.

непонятно

3 лайка

Вот такого человечка нет. Может кто-то предложит варианты и действительно организуем. Интересно было бы. Но это уже после конкурса Щедрая коза :wink:

1 лайк

Симпатія - це голосування учасників форуму, а професійна оцінка від тих, кому довіряють усі учасники. Кому саме - це не мені вирішувати, бо я хоть і відкрила тему, але я новенька і не знаю хто тут найбільший гуру.
5 таких лсіб можуть бути професійним жюрі.

Тут головне не довіра, а розуміння цієї справи, бонітіровка, я даю 100% що виграє коза, з найкращого фото, а не її реальні плюси та мінуси, тут на відео бачили у кози 2 см вуха не хватило, забракували, а що ж ви по фото хочете побачити, я наприклад Саші (Алі) довіряю, вона єдина мені здається дасть адекватну оцінку, правильну, але фото, я наприклад недавно кіз по фото купила, а коли в живу побачила, всіх відправила у зворотньому напрямку, ідея не погана влаштувати такий собі кастинг козам, але для цього людина має уміти фотографувати,і мати де це зробити, у мене наприклад одна нубійка як колобок, у січні родити, а друга доїться 4 місяця, не фотогінічні, можу поділитися фото тим що маю, моїх кіз, але переможця цього конкурса я уже знаю

6 лайков

Света, спасибо конечно за оценку :rose:

но оценивать коз по фото это самая неблагодарная работа которая вообще есть.

я лично себе по фото животных выбрать не могу, пока руками не потрогаю ничего не решаю.

5 лайков

Я мала на увзі довіра, як те, що довіряють думці, вважають експертом, цінують як фахівця.
Ставитися до фотоконкурса можна дише як до конкурса фото)
У мене теж є приклади, коли те що га фото не відповідало реаліям, хоч фото було правильне, але надто компліментарне(((
Їхали за козою на край світу а повернулись порожні…

Дівчата праві, що фото не дає повного уявлення, якщо ставитися до цього як до професійного конкурсу племінних кіз. Але, якщо ставитися до цього як до фото, що популяризує породу (а ми усі в цьому зацікавлені) - інша річ!
Тоді перемагає фото, а не коза…
Або це можна назвати міс, місіс і містер ну ійська фотогенічність (чи якось так) і визначати без жюрі виключно за симпатіями (лайками).

1 лайк