EN | Главная портала | Непрочитанные | ПОМОЧЬ ФОРУМУ | Делаем свой сайт | Скорая помощь | Форумчане | Доска почета | Лидеры | Награды | Козоводческая карта | Калькуляторы Контакты

Хутір Семиділки

личная-страничка-козовода

(Галина) #961

Ото ж балуємо їх як порядних кіз, а вони, як бандитки малі)) З приводу дверей… Інно, є категорія роботяг, які не розуміють нормальної мови, бо свинякуваті. Для ТАКИХ орлів у мене є грубезний витіюватий мат, не дивлячись, де я є і з ким. От раптовий сказ включаю і гиджу, як свиня гарбуза. Допомагає. Чоловік не завжди біля мене є, а ситуації всякі бувають. Зазвичай допомагає.) А шо робить?)

(Галина) #962

Вчора нам з козами ох і підвезло! Їздили по хвою і омелу. Заготовили до НР. Заїхали в покинутий сад, а там яблук під снігом!!! Назбирали аж чотири повні мішки. Кози щасливі, точать яблука аж сміються, а я другий день в якійсь печалі ходжу. Дуже сумую, як бачу покинуту всіма сирітку-хату. А там де ми були, покинутий цілий хутір. Ще як була малою, то цей схутір був -ціла вулиця. Чистенький, охайний. Двори, як віночки, в вишневих садках, кругом немудрі але гарні квітки, городці доглянуті. Ніде ані бур"янинки-все корівки з"їдали. Акуратно одягнені, хоч в старенькому, та чистому, проворні люди перегукувалися через двори… Тепер все сплюндровано. хатки 3-5 і то дачники. Літом щось трохи товклися, а тепер пустка. Яблука, такі, що на базарі ціни б їм не було. Не червиві, без ніякої хімії, і, уявіть собі, під снігом майже не мерзлі, тільки деякі. А добренні! … Приблизно знаю, де була хата, куди віддали заміж сестру моєї бабуні. В двадцятих, коли лютували банди більшовиків. Мелашка якраз заходилАсь на родини. Тоді було перед самим роздвом. Налетіли червоні “соколА” цілою зграєю, захватили молодого чоловіка, скрутили руки за спину - признайся, гад, що в банді Зеленого проти саветской власті воевал! Крик, зойк у тихому білому дворі. І потягли розхристаного побитого кучугурами. Вискочила мати,
біжить, кричить-лементує. Ой, голубчики ж мої, куди ж ви мою дитину берете, ніде він не був! Він оно оженився, ой, пожалійте, невістка ж… Ніхто її не слухав. З коня прикладом так дав у груди якийсь костоломець, що стара й не тріпнулася. Через якийсь час налякані люди навідалися до страдного двору. У снігу задубла немолода жінка, двері оддзяплені навстіж, скриня одкрита- конфіскація у врага народа була, аякже ж. одежа порозкидала, у хаті задубла, залита кров"ю молода невістка і мертве маленьке… Через кілька днів все ж дивом відпустили чоловіка. Зубів половини немає, ребра повибивані. Пришкандибав кучугурами у осиротілий двір. Сусіди вже поховали і матір і жінку з дитям. Кожного літа кілька раз їздимо в ті місця. То на гриби, то провідать залишки роду на гробкИ та на храм. Щоразу заїжджаю і на хутор, провідую забур"янене хАтище. От заразом і яблук набрали. Подихали чистим, аж п"янким повітрям. Та й додомку, бо скоро й порать своїх черепашок.

(Лада) #963

Ой , Галю , аж серце вивернулося … :cold_sweat: страшні часи , страшні люди …

(Галина) #964

А що омелу можна козам давати?

(Марьяна) #965

Можна! Мої за омелу “матір рідну продадуть!”)))

Я прицепами вожу. Меня очень спасает. У нас сад срезали и валяется. Только с бензопилой езжу вырезать из веток. Есть в Украине области где бычков на омеле откармливают.

(Вера) #967

Мої також дуже люблять омелу,дві зими їли,скільки хотіли,ось восени зрізали вербу недалеко,то вони поки гілляк не пооб"їдали з омелою,не могла пройти з ними нікуди,бо зразу бігли туди.

(Галина) #968

:

Якщо ми це забудемо, то світ забуде нас.

(Галина) #969

Галинко,) які там ручки) Нічого не встигаю(. Напланую, та й усе. Поговорить хочеться, хоч переписаться, і то… До дівчат у гості забігти не встигаю, Кошмарюка.

Найдено в интернете.

Как говорила моя прабабка:“хто по церквах просити ходив, усі померли. Хто бур’яни варив, вижили.”

(Галина) #971

Та же песня и у меня. Думала, что огороды закончатся и наступит “покращення” у меня))). Но отдых пока только в мечтах. Уже вторую неделю тушенку (птицу в банки надо прибрать) варю. Раньше пару дней хватило бы. Темпы уже не те. Купили автоклав и теперь балуюсь.

(Галина) #972

Згадую таке своє баловство) Задубиться можна поки все те в банки повкладаєш. :sweat_smile:
А ми з гнидника робимо хороми для курей. Раніше вони жили в сараї разом з двома козами. Тепер для стада кіз місця мало, кури переїхали в холодний прихалабок для всякого потрібного непотребу) А там холодно, тягне з усіх боків. З одного боку стіна цегляна, з другого-хвилястий шифер і стара тирсоплита, а між нею насипана тирса. І пацючі наскрізні ходи. Кури аж зубами клацають з холоду. Згадала я що є великі запаси старого агроволокна) Волокно 60-ка зимова. Подерте, думали викидать, але обтягли курник з середини тим волокном, прибили на старі меблеві гвіздки. Де дірки- зробили складки. Майже Лувр), таке все біленьке, треба менше електрики. Під ноги накидали козячого гною, зверху солома-гріє курям у лапи. На кутку по дворах немає й ляльки) народ дивани продавлює, а ми чистимо сараї, тягаємо соломистий гній, утеплюємо виногдад, кущі, підзимну цибулю. Принесла цапам величезний мішок свіжої соломи на підстилку, замість вибраної. Як вони купалися в тій соломі обидва! Ну, діти! А три кізки з малих і собі до них! Думала, розірвуть козлову хатку. Солома весь час суха в усіх кіз, Але як засипАємо нову-чистий цирк. Галю, а часник у тебе вродив? Ти весь час пишеш, що суша була. А той зелененький? Я зелені листочки з нього дрібненько кришила у кноллі ще в жовтні. Таке незвичайне) І не такий гострий, як головчастий, і зелененькі дрібочки в білому тілі сиру інтригують.

(Галина) #973

Уявляю, які смачні і поживні бур"яни взимку. та й скільки там тієї зими, як казав один циган: два місяці- январь-май.

(Галина) #974

Стоїть калина попід двором. Примерзла, солодюща. Буде з неї вино.Ось по цьому рецепту:
Мало хто знає, що з ягід калини можна зробити прекрасне домашнє вино з оригінальним ароматом і злегка терпким смаком. У помірних дозах цей напій корисний для здоров’я, він зміцнює імунітет і містить вітаміни. Ми розглянемо перевірений рецепт вина з калини і технологію приготування.
Cклад:

• ягоди калини;
  • вода;
  • цукор;
  • родзинки.

Пропорції залежать від виду калинового вина. На 1 кг ягід для столового вина знадобиться 300 грам цукру і 1,7 літра води, для десертного - 350 грам цукру і 0,5 літра води, для лікерного - 400 грам цукру і 150 мл води.

Чим міцніше і солодше вино, тим менше води і більше цукру потрібно додати до ягід. З дозуванням можна експериментувати. Мені сподобався столовий варіант, знайомим - лікерне вино. Це справа смаку, після кількох спроб ви підберете оптимальні пропорції інгредієнтів.

Рецепт калинового вина

1). Ягоди перебрати, ретельно розім’яти і засипати в ємність для бродіння (банку, бочку і т.д.). Калину можна не мити, ви залишите на її поверхні корисні для бродіння мікроорганізми.

2). На 1 кг ягід додати 200 мл води, 100 грам цукру і жменю (30-50 грам) немитих родзинок. У родзинках є винні дріжджі, які зроблять бродіння більш інтенсивним.

1. ). Горлечко ємності перев’язати марлею і залишити на 3-4 дні бродити в теплому місці (при кімнатній температурі).

4). При появі ознак бродіння (піна, шипіння) процідити сік через марлю і додати в нього решту води. Цукор засипати рівними частинами на 4-й, 7-й і 10-й день бродіння. Це значить, що на даному етапі потрібно додати тільки одну порцію. Цукор, засипаний ще до початку бродіння, ми не враховуємо.

5). На ємність з майбутнім калиновим вином встановити водяний затвор. Замість водяного затвора можна використовувати звичайну медичну рукавичку з невеликою дірочкою в одному з пальців. Перенести бутель в темне місце з температурою 18-28 °C.

6). Додати дві порції цукру на 7-й і 10-й день бродіння. Для цього через тоненьку трубочку злити 1-2 літри соку, розчинити в ньому цукор, отриманий сироп вилити назад в бродильну ємність.

7). Через 3-4 тижні, коли бродіння припиниться (рукавичка здується або водяний затвор перестане пускати бульбашки, на дні з’явиться осад), перелити молоде вино в іншу ємність, намагаючись не зачепити осад на дні, і щільно закрити пробкою. Тепер воно має відстоятися і освітлиться в темному приміщенні з температурою 10-16 °C. Для цього ідеально підходить підвал.

8). Через місяць наш напій вже можна розливати в пляшки, він готовий. Більш тривале витримування покращує смак.

Вино з калини потрібно зберігати в горизонтальному положенні при температурі від 5 до 12 °C. Так ви надовго збережете його неповторний смак. Термін зберігання - трохи більше року.

Опубліковано Alexander Utochkin о 03:27

(Ольга) #975

А у нас калини багато. Вже і роздавала, і кізкам даю. Якраз збираюся до снігу обрізати ягоди, може і на вино спробую.

(Галина) #976

За чеснок спасибо. Урожай собрала, можно сказать при такой засухе, хороший. Хватило на все закатки, заготовки, на посадку, еще и с сестрой поделилась. Еще есть чеснок. Думаю как его сохранить. Хочу измельчить и посушить.

Отлично растет. Вкус нежный, не острый. Не додумалась его в сыр впихнуть. Использовала в салаты и в начинку для плацынды с творогом и зеленью.Спасибо за подсказку. Уже на следующий год попробую. А как при более длительной выдержке белперов не плесневеет в сыре зелень?

(Галина) #977

Перечитувала свої попередні записи і таке знайшла. Трошки поясню, бо народ подумає, я хабалиця якась грубезна, некультурна, що весь народ любить обгидить. Не люблю. Але склалося так, що більше працювала в чоловічих колективах. 90% чоловічої половини населення адекватні, варті поваги люди. Але оті 10%, до яких скажеш “Здрастуйте”, а вони думають, шо їм прям лямур нав"язуєш, починають нагліть. Чим більше розказуєш, шо не така я, а жду трамвая, тим більше козлізму-та шо ти ламаєшся.:roll_eyes: З молоду ображалася, Щось там відповідала, але потім плакала нишком, бо коли я гол. бух, а якесь шоферюго …ну, образливо, і авторитет… Поступово дойшла до істини: якщо ви мене за таку маєте, то я вам ще гірша. Дивно і смішно було слухать від таких… про себе- оце маладєц, от одбрила. А я вже не слухала четвертого хамськго слова, або - з натяком, вистачало трьох і включала фантазію в словах. Але здебільшого вистачало цілком невинного запитання; поїхать зі мною хочеш, то може спочатку хочеш по морді, а тоді і поїдемо? Та, каже. пошуткував я. А я серйозна.

(Галина) #978

Вгадайте, що таке ГЕЙТОСТ :heart_eyes: Правильно. сироватковий сир)
Норвежский полутвёрдый коричневый сыр. Является разновидностью Бруноста, изготавливаемой из козьего молока. Отличается сладковатым, карамельным вкусом, твердой, но эластичной мякотью. От Бруноста отличается более острым вкусом.

Его название переводится как «козий сыр». Гейтост выпускается под маркой Ekte Geitost.

Изготовление

Гейтост готовится из козьего молока и сыворотки, которые кипятят вместе, пока не испарится жидкость. Во время этого процесса, входящий в состав молока сахар карамелизируется, что придает сыру коричневый цвет и характерный привкус. В отличие от Бруноста, не содержит сливок, поэтому обладает более твердой, хрупкой текстурой и острым вкусом.

Жирность

30%.

Гейтост используются при приготовлении соусов, десертов, бутербродов, салатов, супов, подают вместе с хлебом, фруктами и ягодами.

image
Кажуть, якщо кортить, то ще гірше, ніж болить. А тут молоко закінчується :disappointed_relieved:

(Галина) #979

Хазайка оце тільки-но закінчила порання, та влізла в хату. А на дворі так гарно, все таке святкове, білесеньке і сипле ще сніжок. Мені гарно, в козам страданія вавілонські) Надвір, аж пищать, а слизько, ще й зверху сипле. А ми вже такі кругленькі черепашки, що будемо сидіть в своїх хатках. Дехто запустився, а деяких треба давить до запуску, бо молоко є і без посторонніх смаків і запахів. Вчора зварила робіолу з пажитником. “Підсадила” на той пажитник трошки лЮду, а тепер не можу залишить сиру хоч трошки для себе. Ну, нам буде морожена рікотта, теж непогано. Розкажу по- чесному, що дуже переживала за долю майбутніх козенят.(Ну ї дУрка, де ще ті козенята…) Приходили до моїх пацанів люди з своїми козенятами. Іменно з козенятами! як можна назвать козою пудове малюченя з нещасними оченятами. Спаруй. Первісток парували але перед тим я малявок обнімала-чухала, тобто провіряла на воші,чи не брудна шерсть, заглядала під хвостик. Візуальний огляд , так би мовити. Якщо коза фЄ, то казала ціну - 300 грн. Казали мені ТЮ, і після деякої моєї лекції ішли собі. А куди ж нам тепер іти? Ну, кажу, якщо хочете, щоб таке оце парувала, то у ветаптеку по антибіотики, але ті, що по 500 грн. Мені треба ж буде після вашої мучениці цапа проколоть, і не г…м, а хорошим препаратом. Вистачало озвучення ціни препарату) Дехто питав, чи продаватиму козенят від своїх кіз," бо в мене таке оце паршиве, що краще заріжу та у вас куплю" А чим же ви її годуєте, що така маленька виросла? Один як сказав, що така їстівна, що траву до землі вигризає, як на цепу пасеться. ТО в мене … в зобу дыханье сперло. (Ага, ЩАС я вам продам, дюдоньки добрі). 3 тис. місячне козеня буде, купляйте. Еге, дорого. ТО і добре, шо вам дорого) .Приходив один, питає: а ви своїх кіз б"єте? А нащо? Ну, буває, по жопі прилясну, але вони тоді знов те місце підставляють, оглядаються,- та ще почухай. А я-каже свою лозинкою б"ю, щоб достало і не покалічить, (розумний дядя) як не туди випорожниться. Стоїть на цепку весь час. Пізніше, в розмові, так строго - а ви в церкву ходите? Бо я ходжу. Треба в бога вірить! Ні, кажу, не ходжу. Бог не в церкві живе а в душі. А недавно той Бог наніс мені хороших людей у гості) У мене в постійних покупцях є дуже хороша сімейна пара. Ми другий рік дружимо сирами). і по життю вони нам з чоловіком симпатичні люди. Тих, що не “підходять” я просто “одшиваю” І от ці чудові люди привезли свою сусідку, що хоче розвести кози, до нас на такі собі оглЯдини. На всі мої підлуваті і тупуваті) питання відповіла людина. Боюсь радіть, що збережемо життя хоч якійсь невинній козодуші.

Оля, ти зробила вино? Бо я ще і не обірвала ягід) Але хочу зробить. Люблю калину а каленики просто дуже поважаю з молоком до безкінечності.

Галинко, витримувала кноллі з тим часником більше місяця влітку, Пліснява верхня була, якщо погано просушувала. А серединка сиру дуже хороша, і цікава іменно зеленими вкрапленнями на білому тлі сиру. Можна робить спокійно. Великий часник і цибулю тримаєм на горищі. Не сохне, не мерзне. НакидАємо багато старих пальт, і все лежить до весни. Той що не з"їмо висаджую весною, виростають великі однозубки, а цибуля паростки на весну пускає. Горище у нас подвійне. “Біла” стеля, та що в хаті. і “чорна”, власне, горище. Але все зберігається, головне добре вкривать.

(Ольга) #980

Галинко, вино не робила. Питання- хто його питиме. Краще по жменьці віддам кізкам, хай жують вітаміни.