Сколько сена надо одной козе на зиму?

Дарья, просветите что такое ПТС

[quote=“Lesnaya, post:14, topic:3611”]
Дарья, просветите что такое ПТС[/quote]

может это “преогромный тюк соломы”?

хотя, возможно “прицеп тракторный самосвальный”

3 лайка

Это такой тюк как на фото, только рассыпной, приезжают, вываливают, а ты уж или нанимаешь или сам скирдуеш. В этом году ПТС стоит 200 гривен и заскирдовать 200. В прошлом было 500, потому что засуха была и вообще всего было мало. Какой вес там незнаю, но много, на 10 коз простячек хватит.

2 лайка

Евгений, оба варианта подходят :relaxed: Я ж не местная, мне сказали ПТС и всё. Я обычно вьедливая всё выспрашиваю, но за 2 года в селе так и не узнала как расшифровывается, вот хоть вы просветили :blush:

2 лайка

Дарья, Евгений, благодарю за ликбез :blush:

Дополняю цитататми по теме из личных страничек:

А также смотрите золотые правила заготовки и хранения сена, тему с фото от @Veterin.

1 лайк

А как вы считаете сезон?Примерно с октября по май?

Неля , розміри в кіз різні. Ті які в Сергії, Олі ветерін, Тані Броварчанки вони ВЕЛИКІ. Маринині трішки менші. Тому і розхід відрізнятиметься. Один тримає без випасу, а інший і по снігу пасе. Наш сусід на 20 кіз заготовляє менше ніж ми на 5.

2 лайка

Как-то маловат у вас сезон или это я много сена перевожу…Даже если считать 3кг на голову (это у меня сейчас так,так как есть ещё выпас),то это на 4,5 месяца хватит.

Я рахую 500кг на голову ,але як показала практика цього не вистачає,хоча ще й соломи трохи заготовляю і пасем до перших заморозків по 2-3години в день

2 лайка

Так, у мене також набагато більше витрачається сіна, ніж 500 кг.

1 лайк

Думаю ще багато залежить від того яка осінь і на скільки рання весна .Та як не крути з жовтня вже повноцінно даємо сіно і в травні ще немає в нас такої трави щоб не давати сіно.От і виходить як мінімум 8місяців на 30днів =240днів на 3кг=720кг(і то три кг це якщо дуже вже економні кормушки і гарної якості сіно і солома частково окрім сіна)Чи може то в мене кози ОБЖОРИ😂

Неля в вас же пасовище є , зекономити можна.

1 лайк

Ну так це ж я описала вище з урахуванням пасовища)Випас 2-3 години в день,якщо дозволяє погода,до кінця жовтня думаю ще будемо гуляти,потім навряд чи.Взимку ми не пасемо

Город є? Ми всі площі вільні засіваємо вівсом і житом. Минулого року годували до грудня. Листя опале з дерев теж кози з’їли все

1 лайк

Так,є ,в нас там Люцерка ,якою ми влітку й до осені кормимо,так як влітку випас також три години.Люцерка виручає конкретно)

Картоплю не садите і овочі?

Ви маєте на увазі для себе чи козам?

Овочі -собі, а на вільне місце сидерати. Земля не стоїть гола, бур’яни не насіваються. Сидерати -козам.

1 лайк

В нас дуже мало городу ,той що біля хати)Мої кози ті сидерати б за день з’їли ):wink: