СПИНА - наше все давайте побережемо її

Тема намалювалась із співчуття до ближнього.
Давайте разом писати тут про те хто і як спасається від проблем зі спиною!
Закликаю до обережності і порадників, і тих, хто прислухається до порад! Діагнози бувають різні, хоч і симптоми однакові, тож і лікування різне – що для одного рятування, в іншого може викликати ще більші проблеми.

Тож почнемо: по-перше вправа з йоги, або порада буавлого йога – лягаємо на підлогу на живіт, витягнувши руки вперед, і почергово піднімаємо руки з верхньою частиною тулуба, потім ноги з тазом, якнайвище. Робимо такий собі «човник». Уникайте резонансу рухів вашого тіла, щоб кожний рух напружував м’язи. З кількістю орієнтуйтеся на свої відчуття, поступово доведіть до трьох підходів по двадцять.
Ця вправа тренує м’язи, які підтримують хребет, також корисна тим, хто сутулиться.

По-друге: вправляння хребців – лягаємо на спину, а під хребет кладемо м’ячик. Тут на вибір: або тенісний (для великого тенісу), або м’ячик (можна трошки приспущений) діаметром біля п’ятнадцяти сантиметрів. Другий варіант менш болючий, менш «жесткий». І катаємось на м’ячику, вздовж хребта (я, коли робила цю вправу вперше, то підважувалась на руках, тримаючись за меблі).
Ще один варіант: лежачи на спині, притягнути коліна до грудей, притискуючи їх руками, і в цьому положенні гойдатись вздовж хребта досхочу, перепочивши можна повторити.

По-третє: правильно піднімайте вантажі, чи відро води, чи хлібину – чи десять кг, чи один кг! проглянула декілька ссилок: http://biomedic.in.ua/publications/9980-Kak-pravil-no-podnimat-tyazhesti.html
http://tada.pp.ua/2751-yak-pravilno-pdnmati-vazhk-rech.html

Четверте: після роботи зігнутим (зігнутою) обов’язково (ОБЕРЕЖНО! Взагалі всі вправи з хребтом, шиєю потрібно робити обережно, прислухаючись до себе) вигніть спину в іншому напрямку, допомагаючи підручними засобами (держаком лопати або сапки, шваброю, гімнастичною палкою тощо), притиснувши ліктями до поясниці.

П’яте: на кінець дня розвантажуйте хребет: повиснувши, на горизонтальній перекладині (гілці дерева, драбині, тощо) хоча би одну хвилину, це також дієво при остеохондрозі (коли затискається нерв хребцями, біль може відлунюватись у серці, і ніякі корвалоли та нітрогліцерини не допомагають).
Бережімо свої хребти! Вони нам дані в одному екземплярі! Бережімо себе і своїх близьких, адже вони теж хвилюються коли нам боляче!
P.S. Вправи робила особисто, хоча ніяк не спортсменка, так що це можливо. Поради почуті від знаних та досвідчених людей та обґрунтовані ними ж.

8 лайков

Оооо, как вовремя! Начались огородные работы, начались и проблемы со спиной. Упражнения несложные, буду пробовать

Так само кажуть мануальщики, що саме в дачний період кількість звернень зростає в рази.

1 лайк

Я пару лет назад тоже очень мучилась со спиной, не то что наклониться, я на бордюр ногу не могла поднять такие боли и прострелы были. Самостоятельно лечиться я не рискнула, поэтому нашла у нас в городе ХОРОШЕГО невропатолога и пошла к нему, прошла обследование и диагноз: Протрузия межпозвоночных дисков всего пояснично- крестцового отдела позвоночника, гимангиома и… В общем на мед препаратах около полугода я была, а потом в санаторий в г. Хмельник Винницкой обл.(осенью в ноябре муж отпустил, взяв на себя все хозяйство). Все процедуры, которые я там проходила были хорошие, но очень понравились упражнения на доске Евминова. Очень рекомендую.

1 лайк

З таким діагнозом добре, що не стали займатись самолікуванням, ХОРОШИЙ спеціаліст теж немалозначущий фактор в успішному лікуванні.
Мої рекомендації лише деяка профілактика і підтримка в період реміссії. І, навіть до них ще раз закликаю поставитись з обережністю, прислухуючись до свого хребта. Іноді, навіть просто повернувши головою, можна досягнути небажаних і болючих наслідків.
Ще згадала пораду щодо переваг у їжі. Навіть, якщо ще немає проблем з хрустом у суглобах, або дефіциту міжхребцевої рідини не нехтуйте холодцями, желе, зараз під час посту можна ласувати мармеладами. Ці продукти сприяють відновленню рідини у суглобах.

1 лайк