Що з нашим молоком?

Доброго дня, любі козоводи! 1,5 року тому, несподівано навіть для самої себе, стала щасливою власницею двох маленьких гарнющих кізок. Все йшло чудово. Виростила, доглядала, багато чому навчилась, познайомила з красенем козлом , дочекалась діток, молочка… І тут, як то кажуть, казочці кінець… Молоко несмачне геть. Гірчить. Часто неприємно пахне. Пити неможливо. Проводила проглистування останній раз в травні. Ніби було наладилось. Але тепер знову теж саме. Особливо, помітила, в спеку вечірнє молоко взагалі гидке. Виливаю відразу собакам. Підкажіть, будь-ласка, що це може бути І як з цим боротись.

Не приятный запах у молока бывает от свежей травы у некоторых здоровых коз. Утром, после ночного отдыха и на сене довольно хорошее, а после дневной пасьбы с явным привкусом. У меня иногда такие козочки бывают. Это такая особенность организма. Тут 2 варианта решение проблемы:
1 подобрать рацион, при котором не будет проявляться запах (как правило это исключает свободный выпас и свежую траву);
2 менять коз.

Я выбрала 2 вариант. Как только появляется в стаде коза с пахнущим молоком, мы с ней прощаемся. Дочери таких коз дают вкусное молоко, при условии, что у них породный, хороший отец

2 лайка

Кто родители козочек? Вы пробовали мамино молоко?

1 лайк

Ні, не пробувала, так як купувала їх на фермі з великою кількістю кіз

2 лайка

Що їдять? Полини і латуки в раціоні є?

1 лайк

На большой ферме козел должно быть свой и хороший. Не понятно, почему у малышек с молоком проблема. У обеих молько с привкусом? У них одна мама ?

1 лайк

Ні, немає в нашому саду таких рослин

В тому і проблема, що мами в них різні, а проблема в обох однакова

Мені ще сказали що то може бути від мотилиць. Після проглистування в травні гіркота ненадовго пройшла. Можливо в цьому проблема…

Можно попробовать проглистогонить оксиклозанидом, пересмотреть рацион.
Как ваши козочки содержатся, на какой подстилке?

А тоже думаю, что нужно повтор проглистогонить и усилено, желательно другим препаратом.
Была у меня такая коза, горькое молоко и всё, утром меньше, вечером аж с зарашком. Я её три дня подряд от глистов, а потом через неделю ещё раз.
Почитайте в теме гельминтов, есть описание при сильном заражении.
После этого всё было хорошо.

3 лайка

Літом підстилка тоненька, а тому міняється кожного дня

Думаю, що це було б саме те що треба. Тільки чим саме повторно посилено глистогонити?

В першу чергу перевірьте молоко на мастит. Ще смак молока може бути неприємним із-за проблем з печінкою. Скільки зернових отримують ваші кози? Що саме з зернових отримують? Чи є в них сода в вільному доступі?

Овес, кукурудза, ячмінь. По 500 гр на добу. Соду давала. Козенята з"їли. А кози щось не охотно.

1 лайк

А молоко на соматику перевіряли?

Сода постійно повинна стояти.

Нічого не перевіряла

1 лайк

Обов’зково перевірьте. Якщо немає спеціального тесту, то хоч фейрі.

Можно любым моющим средством сделать тест. Не обязательно фери

2 лайка

Соду пищевую в свободный доступ козе и лизунец с фелуценом .Перед выпасом обязательно сена дайте .Ветом по 1 чайной ложке два раза в день ,можно прям сухим в рот ,пусть рассасывает ,это вкусный препарат и поможет бактериям в рубце .Пень трухлявый поставьте в стайку ,пусть грызёт ,тоже для рубца трухляшка полезна .

2 лайка