Шевр. Проблеми приготування. Шляхи вирішення

Любой сыр нужно делать хотябы из 10 литров молока.
Вы твёрдые тоже из 3 литров делаете?
И да, получается творожная масса, которая имеет кислотность.


Я использовала такой же фермент

Вы внесли опять большую дозу! :sweat_smile:
Или я чегото не понимаю.

1 лайк

Фермен-то нужно как-раз, но очень мало. А чтоб не кислый - попробуйте из пастеризованого молока.

треба 7 гр на 100 л.
якщо розвести 7 грам в 100 мл води то 1 мл такого розчину на 1 л молока, правильно? я поклав 1 мл на 3 л молока для шевра.
чи я знову помиляюсь?

стосовно 10 л. то просто жалко. стільки творогу я не зїм я його не люблю так :smirk:

Правильно , Але це для твердого Сиру, для шевру треба ще менше. 1/4 або 1/6 дози.

В малих кiлькостях молока процеси будуть проходити не так, як у великiй кiлькостi молока.

тобто мого розчину треба 3 мл на 3 л молока, якщо робити твердий. якщо шевр то 0.75 - 0.5 мл. правильно?
візьму 0.5 мого розчину, розведу в стаканчику з водою (для більш рівномірного змішування з молоком) і додам

дуже вам дякую що допомагаєте.
всім дякую хто відгукується
унікальний форум!

1 лайк

И по фото видно, что слишком много фермента. Наверное только в этом и проблема. Бросьте крупинку в водичку и будет достаточно.

2 лайка

3 літри свіжонадоєного
3 літри вчорашнього
при змішуванні температура 18’с
нагрів до 30’с за 20 хв
закваска NGLH як на вушку голки циганки без горки
30 хв
фермент 1 мл розчину 7:100
в 21:00 заквасив
в 6:00 вже був згусток
розкинув по формам з шапочкою
в 21:00 стік
результат на фото

слоїстий
і аж пузирями пішов

що робити?
допоможіть

1 лайк

Добрый вечер!
Попробуйте из пастеризованного молока (быстро нагреть до 68-72° и быстро остудить), фермента еще меньше - 1/10, а то и 1/20 нормы, а держать сгусток дольше - 18-20 часов.

2 лайка

Молоко скорее всего обсеменилось “бякой”.
Лучше брать молоко от предыдущего удоя( не более 12 часов) 30%+ парное70%.

1 лайк

а те що я почав давати їм моркву та буряк не може вплинути на молоко? і місяць тому пропоїв курсом агробіобака (2 л на 8 голів)?

От свеклы запроста может быть. Она уже непригодна к скармливанию.

2 лайка

Возможно, молоко изначально было уже с высокой кислотностью, а простояв ночь в тепле - появились пузырьки.
Вы как сдоили - сразу в холодильник ставите ? Мне кажется, что 18 градусов с холодильника - это слишком теплое.
Пробуйте как вам написала Ольга - молоко пастеризовать, нагревайте до 65 градусов, и сразу охлаждайте до 30-ти. Фермента - 0,3 мл на 3 л.

2 лайка

там було 3 літра з холодильника і 3 літра парного

Продовжуємо.
Робив з 3 літрів свіжонадоєного.
Нагрів до 70, остудив до 30.
Вніс GLFH
30 хв
Вніс фермент 0.3 мл (розчин 7:100)
Тримав 20 годин. Вийшов гарний крепкий згусток.
Відкинув на шапочку на 24 год.
Отримав не шевр але і не творог. Не кислий, без бульбашок, не губкою але слоїстий, не мажеться. Від шапочки відірвати було важко.

Вже краще. Все таки думаю що справа в ферменті. Робив качоту з 17 л, вніс 17 мл розведеного ферменту то згусток вийшов крепкий крепкий, аж погано різався.
Можливо якщо з ферменту робити розчин він краще спрацьовує.

Сьогодні спробую 0.1 мл ферменту і менше часу на стікання.

@Olga.Ko @Natawa @Natali_Chipka @Varvara @Brovarchanka дуже дякую за поради.

Як казав В.В.Лобановський після якогось програшу “Рук не опускаем, команда у нас молодая, перспективная” :wink:

6 лайков

1 лайк

Почти у цели :smiling_face:
Когда я делала с жидким ферментом, которого расход 1-2 мл (не помню точно) на 10 литров, то добавляла 1 (!) каплю (!) на 3 литра молока. Последний раз делала с жидким ферментом, расход которого 1 мл на 3-4 литра, я брала в 10 раз меньше - 0,1 мл на 3 литра. Но хочу в следующий раз попробовать не в 10, а в 20 раз меньше.
Экспериментирую тоже, хочу понять принцип шевра из молока наших коз.

Михаил, а Вы сыпете сразу сухой фермент в молоко, так по инструкции? У меня жидкий и я его всё равно предварительно развожу в воде, а потом вношу в молоко

ні. сухий відміряю і розважу в стаканчику з водою. через 5-10 хв вливаю в молоко

я мав на увазі що якщо довго стоїть розведений з водою то якось набирає сили