Сербськи сир «Пулі»

Серед великого розмаїття продуктів харчування сир по праву вважається особливим делікатесом, а рецептів його приготування на сьогоднішній день просто незлічити. Переважна більшість людей в важає, що самим дорогим сиром визнанний Рокфор, але насправді це сербський сир «Пулі». Про нього мало хто знає, адже доступний він аж ніяк не всім і виготовляється з молока ослиць.

У стародавньому Єгипті вірили, що осляче молоко зберігає молодість і лікує від безлічі захворювань. Сьогодні вчені точно можуть сказати, чим так унікально молоко ослиці. Дослідження показали, що білки, що містяться в ньому, допомагають шкірі виробляти колаген, який відповідає за пружність. Крім цього в ньому містяться антиоксиданти, які також перешкоджають процесам старіння. Сама цариця Клеопатра була прихильницею кисломолочних продуктів, приймала ванни з ослячого молока для того, щоб зберегти молодість та красу свого тіла. Цариця мала відмінне здоровя. Як стверджують історичні джерела, їй вдалося зберегти свіжий румянець до самої смерті. Так що Клеопатра була права - осляче молоко в своєму роді «еліксир краси і здоровя». Але і на цьому користь ослиного молока не закінчується. Навіть в свіжому вигляді воно благотворно впливає на систему травлення людини, будучи набагато ефективніше коровячого.

Сир який виготовляється в Сербії, визнаний найдорожчим у всьому світі, гурманам він відомий під назвою «Пулі». Спеціально навчені співробітники роблять його з ослиного молока за стародавніми рецептами, причому цікаво, що кожен виконує тільки одну операцію, не знаючи в цілому всього процесу приготування. Зроблено це для того, щоб зберегти секрет приготування.

У виробництві рідкісних сирів все має значення. Для виготовлення «Пулі» використовують тільки молоко ослиць балканської породи, а під час приготування дотримуються давніх традицій, щоб не тільки відтворити смак легендарного сиру, але і вкласти в нього душу, зробити справжнім рідкісним делікатесом. Осляче молоко вважається дуже корисним, воно цінувалося в античному світі, стародавні знали його корисні властивості.

Молоко ослиці по хімічному складу та органоліптичних показниках трози дуже схоже на кобиляче

Важко навіть уявити собі, наскільки цінителі захоплені сиром з Сербії, якщо готові заплатити за подібне блюдо нечувану ціну. Коштує такий сир більше тисячі доларів за один кілограм, причому це відпускна ціна для рестораторів.

Сербський сир ніколи не продається головами, як це буває зі звичайним. Його виготовляють у вигляді невеликих пірамідок або діжок вагою до 250 грамів. По-перше, це пов`язано із зручністю фасування і продажу, по-друге, на виготовлення одного кілограма йде до 25 літрів ослиного молока Молоко для приготування сиру має бути свіжим. Ослиці дояться тільки руками, доїльні апарати для цих тварин нерозроблені. Одна тварина за день дає приблизно 200мл.молока, ватрість одного літра молока складає близько 400евро. Варити його відразу багато просто нерентабельно.

В приготуванні  різних страв сир цей зовсім не використовується. Він подається в гордій самоті, але для особливо вибагливих клієнтів власники ресторанів готові запропонувати екзотичну страву - сир «Пулі», прикрашений сусальним золотом.

До речі, ні в одному магазині «Пулі» годі й шукати, це принципова позиція сироварів і вдалий маркетинговий хід. До того ж «Пулі» виготовляють тільки в одному місці - на фермі в сербському заповіднику в Белграді. Як кажуть, все тут немов створено для того, щоб робити найпрекрасніший сир в світі - дивовижна екосистема, рідкісні види дикої природи, первозданна чистота річок і озер. Ослиці, з молока яких виготовляють серби свій сир, харчуються свіжою травою на незайманих схилах заповідника, який став місцем паломництва гурманів. Це, між іншим, приносить не меншу кількість грошей, ніж сам сир.


Пулі має білий колір та розсипчасту консистенцію. Делікатес із молока ослиць дуже схожий на овечий іспанський сир манчего , який відомий своїм прянно-солоним смаком, але експерти відзначають смак сиру “Пулі” як більше як більш яскравий та багатий. Ті, хто не може собі дозволити сербський вишукування, набувають «Манченго» як дешевий варіант сиру, по смаку і запаху схожого на «Пулі».

Можливо серед наших сироварів уже хтось освоїв рецепт приготування аналога цього дорогущого сиру. Осликів в господарствах наших форумчан уже зустрічала, тож давайте ділитись рецептами.:grinning:

12 лайков

Ух ты! Сыр из молока ослиц! Вот бы попробовать-ну хоть капельку…

Дівчата, власники цих тварин, аууу… давайте приступайте до роботи:grinning: Хочем сиррррр:yum:

1 лайк

Особливо, Зоя, хочеться цого сиру з сусальним золотом…

Оленька,так ти гурманка:blush: Я вже згідна і без золота скуштувати:wink:

Взаправду я ніколи овечого сиру не куштувала, а спробувати хочеться… :smirk:

Да, а я на баранчиков насмотрелась у нашего фермера теперь хочу… Но на ослика пока не решусь. Девки такие классыне, ручные. Одна голубенькая барашка от меня не отходила вообще. Чуть не целоваться лезла. Млин… я влюбилась. Попросила от голубенькой ягненочка нам. )

А мені ослик в господарстві згодився б як помічник, до ослички ще не готова морально:grinning:. Так що в господарстві сиру з ослячого молока в майбутніх планах поки що не буде. Ми овечок також раніше розводили, але не заради молока, а на м’ясо.

Его даже если немножко добавить в молочко, хоть козье, хоть коровье уже даст определенный вкус. Говорят сыр будет более остренький. Продается еще и липаза ягненка. Тоже вариант попробовать, а понравится ли такой оттенок в сыре. Но в Европе очень много сортов сыра именно овечьи, и ли смесь молока. Та же качотта классическая часто молоко от разных животных вместе.

Зоя, ви сири овечі для себе робили чи на продаж?

Оля, я сиру овечого ніколи не робила- овечок тримали заради м’яса.:astonished: Я й з козинного то тільки бринзу освоїла покищо.:wink:

Зоя, тоді у тебе в повідомленні помилочка :wink: Бо написано “заради молока”. Шкода, бо цікавий досвід…

Оля, дякую! Вже виправила.:wink:Окуляри лишились на роботі:sob:

1 лайк

Нічого, а покарання буде: завести овечку, подоїти і зварити сир)))))

Я не маю нічого проти овечок , але одна біда-малий сарайчик, а ще хочеться кілька кізочок і козлика.

2 лайка

Возможно такой сыр и достоин того чтоб его упаковывали в золото, хотя любой сыр, думаю того достоин:-) :slight_smile: а вот мне интересно человек который купил такой сыр, с золотом ему по кайфу то что он ест редкий сыр или золото? :slight_smile: