Проблема сгустка

Сьогодні друга попитка ,сгусток після ферменту 10 хвилин,різина вийшла не поплавилася ,буду ще треніровки робити,можливо сьогодні на 3 літри ,поклала 1 чайну ложку лімонки :grin:

Молоко Козине.було.

Ще питання можна зі свіжо здоєнного робити,чи все ж таки витримати його годин 12

Я не большой специалист в сыроварении, но для большинства сыров свежее не подходит. Оно должно созреть.

1 лайк

Так ,я теж не спеціаліст ,на бринзу мішала вечірне та ранкове молоко,вийшло ,а на косічку читала ,що можно і свіже ,але вихід меньше буде читала .

я из свежака делаю, час буквально после дойки молоку,с лимонкой ток моца- она нежнее, а остальные вытяжные ток с закваской.
лимонки 1.5 гр на литр молока- это моя рабочая доза, для коровьего молока

2 лайка

Добрий день ,сьогодні робила ,не поплавилася ,сирна заготовка крошилася,хоча після ферменту сгусток був вже через 10 хвилин .

Із козиного молока на лимонці робити моцареллу дуже непросто, та і виходить вона резинова. В усякому разі, за не один десяток спроб у мене так і не вийшла гарна.
Роблю тільки класичним способом, з заквасками, ферментом та витримкою згустку під сироваткою. Тоді виходить чудова.
А взагалі, не люблю моцареллу, мороки з нею багато, як для мене, а результат не такий вже й приголомшливий, як від халлумі, наприклад.
Копчена, взагалі, мені схожа на копчену рибу.

1 лайк

Дякую спробую ,а витримка сгустка в сиворотсі скільки хвилин

Дуже хочеться косічки :smirk:


Ось такий вийшов згусток ,резина пориста😁

Не хвилин, а годин. Це по різному буває, залежить і від температури сироватки, зазвичай, десь 4 години при температурі 35 градусів, у разі, якщо молоко зрілості 30-50 відсотків, тобто, вечірнє, на ранок, або, якщо зберігається при температурі 2-4 градуси, то при температурі 8-10 градусів було не більше 6 годин.
Ви після пари годин витримкм згустка повинні робити пробу на плавлення, відщипувати маленький кусокок і пробувати плавити його, якщо розтягується, то плавте всю масу якщо погано, то ще на півгодини залиште.

1 лайк

Свою заготовку після 2 годин лежала ,була все одно резинова та ломалася,коли плавила ,перший раз вийшла косичка ,але без кальє ,пройшло більше часу після внесення ферменту,виловила вже готове сирне тісто та плавилася .

Передивіться ось це відео з 4,58 хвилини, можливо щось допоможе.

4 лайка

Дякую .Буду вчитися .

1 лайк