Окоти наближаються день за днем. Щоденник

А мій Шон жовті квіти кульбаби визбирував

2 лайка

Начитався, так добре, тут є все. Моі окоти в березні. Кози помітно ростуть в ширину. Поки є час черпаю знання. Хочу прослухати своіх кіз фонендоскопом, уже майже 3 місяці кітності. Але чи щось розберу чи ні- незнаю.

2 лайка

Зоя , не переживай. Они отлично справляются в общей стайне. У меня первокотки всегда рожают ночью , а я просыпаю. :stuck_out_tongue_winking_eye:
Так как у меня всегда гуляют “хором” , и рожают “хором”. Часто просто не успеваю отделить козу в родзал.

В прошлом сезоне рожали у меня две первокотки, обе в компании со всеми козами.
Так как у меня камера наблюдения в сарае и ночью я наблюдаю за козами через экран , открыв и сфокусировав на картинке один глаз :grin: через каждый час , успела увидеть такую картину - все мои козы спят в куче , облокотившись друг о дружку. Открываю глаза и вижу что моя роженица лежа облизывает козленка. Все кто рядом , тоже помогают сушить новорожденную, все в это время лежат и некоторые взрослые даже не проснулись.
Пока добежала - уже и вторая родилась.

Вторая первокотка родила тоже ночью , правда ушла в уголок. Утром заметила что новоиспеченная мама как всегда не бежит к своему ведру с зерном, стоит . Просто собой прикрывала ребенка.

Взрослые козы не обижают малышей , особенно новорожденных , если козы не агрессивные и адекватные.

15 лайков

Урра, у нас народилось три козодівчинки. Все розкажу ввечері, а зараз бІжу на роботу

38 лайков

Поздравляю с девчушками) Козочки - это здорово)

1 лайк

Зоя вітаю, хай ростуть здоровими, мамі молочка побільше. А яка козочка народила?

Вітаю з поповненням:hibiscus:

Вітаю, рада за Вас

1 лайк

У мене у 3 місяці кіьності уже відпустили, я думала що не дайбоже викидень, але ні все в порядку уже скоро строки підійдуть

Зоя, поздравляю с козодевчушками! Так хочется на козляток посмотреть, своих ещё до конца марта ждать.

Поздравляю. Пусть растут крепкими и молочными. :milk_glass:

Зоя поздравляю с козодевочкми,на молочко и на сыры :christmas_tree::rose:

Зоя , вітаю з дівчатками! Хай у вас і в господарстві все буде добре!

Я тільки одного боюсь - коли на одну дату 2-3 кози мають окотитись. І якщо не буде свідків - потім можна не розібрать, де чиї козенята. У нас поки що не було такої халепи, але нервуюсь кожного разу :slightly_smiling_face:

Зою, вітаю з потрійним дівчачим поповненням! :two_hearts::star_struck::heart_eyes:
П.С. Це Елісей настарався?

5 лайков

Ось і я на місці… Довго затрималась в хліві. Раніше щовечора тільки пузячка розповнілі обнімала, а сьогодні довавилось три козоморди, які так потішно чалапають на своїх довгих ногах-ходулях і навіть уже намагаються стрибати із викрутасами…

Дякую всім за привітання! Дуже приємно :blush:

Це дітки Єлісея і Амазонки (Мазунки) моєї коротковушки

13 лайков

Вітаю,Зоя,з козодівчатками. Мамі козі швидкого відновлення і побільше молочка,щоб і діткам і вам на сирочки вистачало. А дівчатка хай ростуть довгоногими,та молочними красунями :goat::goat::goat::sake::sake::sake::balloon::balloon::balloon::balloon::balloon::blossom::blossom::blossom::blossom::blossom:

5 лайков

Все, по -порядку. Я ще вчора запідозрила, що незабаром окіт

Виглянула об вечері близько дванадцятої, козочка собі дрімає… І я вирішила трохи подрімати, а серед ночі перевірити як справи. Але уже два дні приймала гостей, стомилась, прилягла на годинку,
і … проспала … проснулась о шостій. Мерщій до кіз. Там спокійно, дала на сніданок сіно, всі їдять, Мазунка чуть помекує, але сіно топче нарівні з усіма. Попоробувала її коротку вуха - врони просто крижані. Я зрозуміла, що скоро… Ще сказала до неї- Давай як маєш, то народжуй , мені на 8 на роботу…

Пішла кізка лягла в куточку, чуть потужилась… і знову їсти до кормушки…Почекала я хвидин 10 і бачу Що появилось… копитце і одне … і задне :astonished: Кізочка знову пішла і лягла, кози почали по черзі до неї підходити , обнюхувати… це Мазуночку нервувало, вона їх відганяла… Я вирішила, що вона цим відволікається від свого основного занняття і окіт затягнеться, перевела її в окреме стійло… Ніжна по появлялась то зникала, я вирішила що потрібно втрутитись і пішла до хати за водою, щоб помити руки…

Дівчата, це у мене розпочався четвертий сезон окотів і я саме пішла, а не летіла, як попередні роки з темтячими руками і невпинним стукотінням серця.:grin:

Повернувшись в хлів побачила картину від якої аж розреготалась

Амазонка знову стояла і їла сіно, ззаду стирчала дупа козиняти із однією вистромленою довгою ногою, друга нога в цей час була ще в козі… а розсмішив мене хвостик козиняти рижий з білої китичкою, який я цей час невпинно метелявся зі сторони і стророну (так як це відбувається під час ссаняя). Чуть потягнула і козинятко вискочило.
:grinning: Через хвилин 10-15 народилось друге.
Трете народилось уже десь через півгодини і після того як я трохи попіднімала козу за живіт ( бо дуже спішила на роботу :wink:)
Всі козинята народжувались задніми ніжками. Вони ніби боялись , що їхні великі голови можуть не пройти в родових шляхах…:wink: Після кізочок, ще заглядала може Василько ще народиться

Так у мене появилось три Єлісеївни., із них дві з довгими вухати, одна має ламанчо-нубійські вуха “стручки”. Три рази перевірила чи справді дівчата, останній раз навіть окуляри одягла :rofl:
Дівчата всі кольорові і всі різні…

Фото будуть чуть пізніше…

33 лайка

Наташа, дякую, я їм передам :hugs:

1 лайк

Роздумую над кличками для козодівчат, народидись на Василя. але Василина уже у нас є в господарстві
Вчора водили Маланку…
Роздумую…
Які є в кого ідеї…
Розумію, що буду когось продавати, але потрібно придумати як називати їх хоч зараз…

1 лайк

Вот это радость у вашем доме !!! Очень интересно на окрасы взглянуть . В Елисея кто-то пошел ?

3 лайка