Одна частина вим'я твердувата у 7-місячної козочки

Добрий вечір. У козички ламанча 7 міс вим’я з півлітрову баночку. Козичка ще до козла не пускалась. Одна частина вимені твердувата, якби залягло молоко. Щоб уникнути маститу, здоїла козеня (0.5 літра молока) вим’я зм’ягчилося, молоко перестало активно прибувати, проте, одна частина вимені далі твердувата. Чи достатньо намазати вим’я камфорним маслом?

1 лайк

Камфорой мазать не советую - может помешать дальнейшиму развитию вымени.
Здаивайте - если прибывает молоко, но не активно, а по надобности. Мазать противовоспалительной мазью - Дибутин, фитосепт. Если вымя и дальше твердое - лечите антибиотиком - скорее всего пропустили мастит. Но начните с мазей - может все обойдется - понаблюдать 2-3 дня.

Чи можливий мастит у козеняти? За козичкою спостерігала, десь тиждень, як молоко сильніше прибуло, до того вим’ячко було м’ягеньке. У вимені гульок нема, коли масую, то під рукою відчуваю з одного боку щільність.

Наблюдайте, может то, что вы нащупываете - просто развитие железы. Мастит возможен. Но я не могу пощупать через инет)))))).

Через інтернет не промацати! Подібне вим’я було весною у кози 5 днів після окоту, проте потім усе повністю зм’ягчилося. Проте мазь напевно не зашкодить? Як Ви думаєте? У козочки якраз активно почало рости і розвиватись вим’я.

Те мази, что я написала - не навредят - мажте. Девичье молоко у молодых коз хороших молочных линий - не редкость. У моей зааненки такое было - давала 1,5 литра в 1,2 года. Не доить было нереально - чуть не поплатились маститом. Потом давала 8 литров после 3-его окота.

Чи варто козичку піддоювати кожен день, чи промацувати вим’я і здоювати, коли починає тверднути?

Здаивайте не часто - только когда достаточно напряженно - 1раз в сутки -двое.

Дякую за консультацію !!!

1 лайк

Пожалуйста))))
Всегда рада помочь.

1 лайк

Катя, доброго дня.Коза ввечері окотилась, було все добре, я видоїла біля 300 грам молока, а сьогодні вим’я затвердло,молока майже немає,козенят рятую здоюю інших кізочок,як мені бути,що робити порадьте будь ласка.