Мастит или не мастит?

Добрий день! Дівчата, допоможіть розібратись, зробила тест на мастіт мастідіном Р 1:1, не розведеним, і тест мастідіном розведеним дист.водою (1:4) потім на 1 мл. молока добавила 1 мл розчину.
Молоко брала не останні струйки, як треба, а просто подоїла дві кози окремо. Перші фото це 3 мл молока + 3 мл мастідіну, другі фото це 1 мл молока + 1 мл розчину маст з водою дистильованою.
Перед цим на цідилці було небагато білих “хлопьев”, потім невеликі згустки крові.
Я схиляюсь до маститу, але не впевнена.

Що мене спонукало до перевірки

IMG_20210924_202224

Так взагалі вим’я м’яке, без ознак запалення
(досвіду з козами 3,5 місяці)

1 симпатия

Більше схоже на переохолодження, мікротравму або зловживання соковитими молокогінними кормами.
Більше сіна (не люцерни), якщо вимя бовтається об ноги - менше водити, комплекси вітамінів-мінералів, аскорутин, поколоти кальцію глюконат, і не виводити на дощ, вітер, не давати лежати на холодній землі, не виводити одразу після того, як тварина встала з теплої підстилки.

3 симпатии

Оля, безмежно дякую за відповідь та поради:relaxed::smiling_face_with_three_hearts:
тепер я зрозуміла де були мої косяки, буду виправлять.
У мене є кальфостонік, вітазал биотан 80, і кальцію глюконат ( не борглюконат) будем вітамінізіруватись🤭

2 симпатии

Минулий тиждень ми паслися на люцерні багато + вони їли молочай який відріс, дощі, похолодало до всього, у сараї бетонна підлога, хоч у них і є лежанки але іноді я помічала що вони лежать долі, підстилка не дуже глибока, мінімальна, кожен тиждень чистимо, бо і мокро і запах, вдень вони вільно ходять у вигульному дворі, можуть у сараї лежать або на вулиці, на ніч закриваю. От і отримала результат:pleading_face::thinking: