Мастит или не мастит?

Добрий день! Дівчата, допоможіть розібратись, зробила тест на мастіт мастідіном Р 1:1, не розведеним, і тест мастідіном розведеним дист.водою (1:4) потім на 1 мл. молока добавила 1 мл розчину.
Молоко брала не останні струйки, як треба, а просто подоїла дві кози окремо. Перші фото це 3 мл молока + 3 мл мастідіну, другі фото це 1 мл молока + 1 мл розчину маст з водою дистильованою.
Перед цим на цідилці було небагато білих “хлопьев”, потім невеликі згустки крові.
Я схиляюсь до маститу, але не впевнена.

Що мене спонукало до перевірки


IMG_20210924_202224

Так взагалі вим’я м’яке, без ознак запалення
(досвіду з козами 3,5 місяці)

1 симпатия

Більше схоже на переохолодження, мікротравму або зловживання соковитими молокогінними кормами.
Більше сіна (не люцерни), якщо вимя бовтається об ноги - менше водити, комплекси вітамінів-мінералів, аскорутин, поколоти кальцію глюконат, і не виводити на дощ, вітер, не давати лежати на холодній землі, не виводити одразу після того, як тварина встала з теплої підстилки.

3 симпатии

Оля, безмежно дякую за відповідь та поради:relaxed::smiling_face_with_three_hearts:
тепер я зрозуміла де були мої косяки, буду виправлять.
У мене є кальфостонік, вітазал биотан 80, і кальцію глюконат ( не борглюконат) будем вітамінізіруватись🤭

2 симпатии

Минулий тиждень ми паслися на люцерні багато + вони їли молочай який відріс, дощі, похолодало до всього, у сараї бетонна підлога, хоч у них і є лежанки але іноді я помічала що вони лежать долі, підстилка не дуже глибока, мінімальна, кожен тиждень чистимо, бо і мокро і запах, вдень вони вільно ходять у вигульному дворі, можуть у сараї лежать або на вулиці, на ніч закриваю. От і отримала результат:pleading_face::thinking:

Дівчата добрий ранок… з’яаиласьу мене дійна кізочка, на другий день помітила при цідінні молока згустки, зробила тест дома фейрі, молоко стало густим, на наступний день більше згустків, на третій день з прожилкою крові, вийшло доїхати до ветаптеки на третій день, по всеобщій причині :sleepy: купила Окситетрациклін 200 і шприц для введення в вим’я на два дні взяла.Після укола і одноразового введення в вим’я згустки пропали, молоко рожеве, через сутки по інструкції зробила другий укол, сьогодні ще не доїла. Уколи ще треба продовжувати чи щось ще? А ще під нею було двоє козенят, зараз кормою я, коза окремо від всіх. З маститом борюсь вперше. Сьогодні молоко біле з пінкою, зробила домашній тест з фері густе, комочок один. Апетит поменшав, з’їла трішки ячменю і все.

Допоможіть будь ласка пост вище. Чи довго після укола і шприца в вим’я з ліками молочко густе ще стає якщо фері перевіряти, чи потрібно подальше лікування? @olga79

Давно окот був? Який раціон був останнім часом?

1 симпатия

Я її забрала тільки 23.02 з ферми вони не знають точно коли був окот, по виду кізочкам її до місяця.( Народила двоє). Козенята були з нею, зараз я їх відділила, уже не чиститься, під хвостом чисте, горошки нормальні У мене раціон сольовий лизунець і Віки з форумах червоний лизунець, сіно різнотрав’я та люцерка, бачила що цікавилась соломою лежить для підстилки в сараї, з 23 вводила ячмінь потрошку, так як незнаю чи давали зернові на фермі. Інших зернових поки що немає. Вода тепла у вільному доступі

Молоко то ще рано щось говорити. А от апетит насторожує. Може просто стрес, а може бабезіоз.

А уколи в шию кололи?

1 симпатия

Уколи робила в стегно , по інструкції вказано внутрішньом’язово, тільки що бігала до неї, в сараї стоїть жує сіно

Чи треба щось ще, чи чекати тиждень і дивитись по молочку?

Чекайте і дивіться щоб був апетит.

1 симпатия