Мій діагноз - орхоголізм.

Пересадка.Частина друга.
Нам потрібен дренажний горщик.Якщо коріння небагато, як у нас, то підійде той, в якому купували.Але часто приходиться брати трішки більший, але не “на виріст”. Всі дренажні горщики мають отвори внизу, але мало які мають їх з боків. Тому беремо великий цвях, розігріваємо і виплавляємо дірки в нижніх 2/3 горщика. Це важливо, бо кореневій потрібне повітря.В горшках садівників їх нема, але в теплицях зовсім інші умови(температурний режим, вологість, система провітрювання).Нам дірки потрібні.
Горщики для фаленопсисів прозорі, бо їх коріння фотосинтезує. Хтось каже,що той процес у корінні настільки незначний, що прозорість горщика не грає великої ролі.Мабуть ,так.Але таки беріть прозорий горщик, тоді завжди зможете побачити, в якому стані коренева і чи достатньо просох субстрат.У мене знайшовся такий:

Субстрат.Основна його складова, як правило , соснова кора з домішками деревного вугілля і сфагнуму. Мені найкращий баланс ціна-якість це наша кора від ОВІ. Є, звичайно, орхіата, сераміс і т.д. Але то трохи за дороге задоволення. Але так як я до весни нічого пересаджувати не збиралась, кори у шафці для орхідей не виявилось теж :neutral_face:

Але може то і до кращого.Я просто пішла у квітковий магазин(як це зроблять більшість початківців) і купила готову суміш.Якраз для чистоти експерименту). Колись, на початках, я теж таку купувала і нічого, росли. Правда, коли відкрила упаковку, то замість запаху соснового лісу, в ніс вдарив запах цвілі.
Значить ,переходимо до другого етапу;


Так, ви все правильно зрозуміли.Кору ми варимо.По-перше, щоб вбити можливі личинки всякої гадості.По-друге, щоб підвищити її вологоємність. Зазвичай при виварюванні запах кори по всій вулиці.Сьогодні стояв сморід, тричі воду зливала.Варимо десь півгодини.Знаю таких, що варять добу.Не мій варіант.
Потім даємо схолонути, зливаємо воду, просушуємо.Кора має бути вологою, але не мокрою. Якщо вона великої фракції, можна поламати або розрізати ножицями на кусочки 1,5-2см.
Сміття,якого може бути півпачки, нам не потрібне.За винятком біленьких дрібненьких кульок, це добриво,берем.Якщо в пачці зовсім не виявилося вугілля, то візьміть звичайну таблетку або дві активованого і вкиньте в горщик.
З посадкою все просто-ставите рослину і засипаєте субстратом.Постукуєте по горшку, щоб заповнити порожнини. Але в горшку не має бути все ідеально втрамбовано, бо ж має бути доступ повітря. Основне, рослина має стояти прямо і не хитатись в горшку.
Було б дуже добре взяти ще кокосове волокно або мох сфагнум(але не той, що з магазину) і покласти зверху шаром в 1-1,5см.Це було б добре для утримання вологи в горщику і захисту коріння від жорсткої води.Але дивимося, щоб мох або волокно не торкалися ди шийки, бо, знову ж таки, може загнитись.

Ставимо окремо від інших, вона ще чекає наступної обробки інсектицидами.І сподіваємося, що через місяць почне ростити цвітонос,або пробудить щось на старому.:cherry_blossom: Ну, це ми собі думаємо, а в неї можуть бути інші плани :joy:

Ой, ледь не забула.Не поливаємо 4-5 днів мінімум, далі дивимось по корі.

9 лайков

Дякую, Олесю! Сподіваюсь, щось комусь та й пригодиться :blossom:

4 лайка

Танюш, Ви мене втішили!) З козочками ми вже на “ти” не перший рік))

2 лайка

Мені там вище написали, що не тільки з козочкам :clap:Думаю, що прийняти немовлятко ‘‘трішки’’ складніше, ніж пересадити квітку :heart:

1 лайк

Танюш, для мене складніше пересадити орхідею, а ще складніше доглядати і розмножувати її :grin:

3 лайка

А я не проваривала кору… не знала. Просто покупала в магазине и пересаживала :see_no_evil: у меня вопрос по миничке… ее надо пересадить, но я не нашла горшок под неё (такого маленького, как я хотела Не было) и у неё есть детка. Может их можно посадить вместе но в больший горшок?

1 лайк

Іванка, в орхідейних групах в ФБ я купувала маленькі під діток, 4 см, по-моєму. А ще можна в якийсь стаканчик з-під йогурту.Можна якось пофарбувати, прикрасити або в кашпо заховати.А можна і з діткою, буде гарний пишний кущик.Єдине що, не знаю, наскільки активно вони у Вас коріння нарощують.Можуть так переплестися, що вже пожиттєво разом будуть.Але це теж не біда :sunflower::blossom::ear_of_rice:

3 лайка

От моя дітка в стаканчику з-під малини, для естетики ховаю в кошик -кашпо.

16 лайков

Грета, захоплююсь Вашими постами, просто енциклопедія :blush:

5 лайков

У нас теж міні росте з дєткою. Треба пересадить, може розділю, а може ні. Ось знайду фото.

2 лайка

Дуже красива, сама маленька і звідки тільки сили беруться на таку красу

2 лайка

Ще така в мене дітка цвіла.Стаканчик 6см в діаметрі, а Квітка 14.

23 лайка

Бачу біда буде, даремно ти цю тему створила! Тепер до всіх моїх хронічних хвороб приєднається цей орхоголізм

5 лайков

Точно додасться!Цей вірус швидко поширюється, прогресує і не лікується :blossom:

3 лайка

Просто в голове не укладывается, как такая крошка может создать такую красоту :cherry_blossom: , и где только силы беруться в этих маленьких созданиях- :sun_with_face::droplet::heart: , думаю самая подходящая формула для жизни.

3 лайка

Є просто квіти, а є квіти з історією.Як от, наприклад, коханий чоловік на річницю весілля подарував чи діти на 50-річний ювілей.
От і моя Shining Queen не без історії. Правда, якась не дуже весела історія в неї.
Одного разу, через кілька днів після операції я йшла з лікарні з уколів.Сили нема зовсім, голова крутиться,одна рука не піднімається і на душі так паршиво-препаршиво.І тут бачу, де зазвичай бабульки букети продають, стоїть одна орхідея. Ну, думаю, хоч чимось ту душу потішу,беру її і йду. Але метрів за 20-30 мені здалось, що я не орхідею несу, а центнер картоплі, така вона стала мені важка .Що кілька метрів зупиняюсь, відхекуюсь, знов роблю кілька кроків.Десь на півдорозі до автобуса вже навіть думала поставити її посеред тротуару, щоб хтось собі забрав.Але якось донесла. Магазинне цвітіння було дуже гарним, але потім всі наступні рази вона цвіла дуже бідно, по кілька квіточок. А минулої зими виганяє два цвітоноси по 18 квіток на кожному. Я так зраділа…І знову потрапила в лікарню на операцію :frowning:
Тепер, як тільки вона виганяє цвітонос, я нервово перераховую бутони :joy:Здається, на цей раз пронесло.

9 лайков

Не варто повязувати із такою красою якісь негативні моменти… Просто милуватись, насолоджуватись .
Мені здається, що думки мають властивість матеріалізуватись… Негатив геть !

4 лайка

Люблю фаленопсиси з великими квітами. Це-Сого Юкідан V3. Колись він має стати шикарним каскадом. Але дуже повільно росте. Поки що видає 2-3 квіточки. Зате які! :smiling_face_with_three_hearts:

15 лайков

Красень, дивлюсь затамувавши подих :revolving_hearts::revolving_hearts::revolving_hearts:.

Не знаю, що значить ця назва, але звучить велично, по-королівські :innocent:

2 лайка

Це сорт гібрида, Зоя.Як перекладається (з японської? :thinking:) теж не маю поняття.

1 лайк