Мій діагноз - орхоголізм.

Це сленг взагалі. А якщо конкретно,
то розмножують рослини в стерильних умовах. Так з однієї бруньки синінгії за рік можна отримати більше 400 рослин. Орхідеї тежколосальний коефіціент розмноження, їх тільки так і розмножують промислово

7 лайков

Це так розсада Ін-вітро, чия щось наплутала.

1 лайк

Є і розсада така, оздоровлюють від вірусів.

1 лайк

Про пересадку.Постараюсь коротко,але не знаю, чи вийде :cherry_blossom: Не претендую ні на оригінальність, ні на абсолютну правильність.Пишу, як це роблю я, може хтось по-іншому. Інформація для початківців.

Спочатку скажу, що коли я розпакувала квітку, то побачила купу павутини з павуком (це павутинний кліщ) і ще велику прогризену дірку:


Спочатку подумала, що тріпси, засмутилась.Бо та напасть всю кров вип’є, поки її виведеш. Але потім побачила гусінь.Таке в моїй практиці вперше.З інсектицидів в мене був фітоверм.Він не дуже дієвий, але менш токсичний.Від павутинного кліща краще ‘‘Санмайт’’, чи ''Аполло", але в мене їх не було.Розчинила вміст капсули в 2 л води.Рясно оприскала.І поставила окремо від інших.Це було в день покупки.

Перед тим,як дістати рослину з горшка, добре її поливаємо, тоді легше дістається, коріння стає гнучкішим і менше травмується.Можна трішки постискувати горщик, щоб коріння і кора відстали від стінок.Висипаємо вміст горщика на газету чи в тазик.


Стрілкою показаний торф’яний стаканчик, він тут вже розвалився.Його треба забрати.
Далі чистимо коріння від кори(якщо якийсь кусочок пристав, то силою не відриваємо, замочуємо в воді), миємо. Що в нас вийшло:

Перевіряємо, чи нема гнилих коренів.Вони темніші, як правило, і ,якщо натиснути, то м’які і щось з них може витікати.У нас такі є(показані стрілками).Якщо коріння просто темне, або навпаки біле, але при натисканні трерде, то воно здорове.

Перед пересадкою ми приготували такий набір:


Ножиці протираємо спиртом і відрізаємо все гниле і сухе коріння до живого.Вийшло таке:

Всі зрізи посипаємо корицею або товченим активованим вугіллям.Хтось зеленкою, але я не пробувала. Даємо підсохнути кілька годин, можна і день.
Продовження буде.

19 лайков

Танюша, дуже гарно, у подробицями все описано.
Дякую, що ділишся своїм досвідом у вирощуванні цих примхливих (на мій погляд) красунь. Думаю, що дана тема стане у пригоді багатьом як початківцям так і досвідченим орхоголікам

4 лайка

Дякую ,Зоя, за добре слово.Я теж сподіваюсь, що комусь пригодиться.

4 лайка

Пригодится таким чайникам, как я .
Спасибо большое за тему.

2 лайка

Сніжана, Ви точно не чайник.Ви вже збираєтесь омолоджувати свою.Це вже просунутий рівень :cherry_blossom:

3 лайка

Люблю орхідеями любуватись у когось, квіти дуже гарні!!! А от у себе боюся їх заводити, тому що здається, що догляд за ними, то вищий пилотаж і що я не справлюсь :flushed::upside_down_face:

1 лайк

И я к вам, хоть и не сильно люблю держать Дома орхидеи ( они у меня какое-то время просто гибли)
Но как только переехали в новую кухню, начали все цвести повторно!

17 лайков

Класна у Вас мінька!

1 лайк

Мар’яна, якщо у Вас є коза, і Ви вмієте приймати окоти, то орхідеї, як на мене, просто дрібниця ,:grinning: а не вищий пілотаж)

1 лайк


Так починала рости дєтка в 15 році.

21 лайк

Аж серце йокнуло, як побачила:heart::heart::heart::blossom:

1 лайк

А зараз?Від’єднали вдало?

1 лайк

Тепер вона вже цвіте. І ще одна виросла, теж дала цвітонос, правда, маленький.
На другому фото лівіше, це та, що я кажу “хамелеон”. Яким захотіла, таким зацвіла.

2 лайка

Мабуть, класна кухня)Часто читала, що не люблять орхи біля їжі на кухні бути.Але по своїх теж не помічала, щоб їм щось не подобалось.

2 лайка

Таня, Мар’яна не тільки вміє прийтати окоти, але й приймає пологи, першою зустрічає немовлят :hugs:

4 лайка

Це вони вміють. В мене одного разу на одному цвітоносі були “метелики” і звичайні квіти.

2 лайка

Ви велика молодець, що відкрили таку тему!

3 лайка