Мій діагноз - орхоголізм.

Таню ми на зиму переходимо у літню кухню. Вона у нас з’єднана з будинком і там газовий конвектор, так що тепло, кімната 15квадратів, з ціною на газ ми не можемо оплатити весь будинок, тим більше у нас маленька дитина. А по весні повертаємось назад в будинок :grin::grin::grin:. Нормально живемо, в теплі, тільки цвіточкам місця малувато. Спочатку я їх перенесла їм було жарко, а в будинку холодно, от і не видержали вони лихої долі.

2 лайка

Зрозуміло)Бо я аж захвилювалась. У нас теж багато сімей на зиму в кухню перебираються, щоб менше опалювати.

2 лайка

Таня, здравствуйте! На Вашей страничке уже все фото цветочков пересмотрела, какая красота! А у меня коза Орхидея (нубиечка), самая любимая и имя ей выбирали самое красивое и нежное , и аристократичное. Желаю и Вам чтобы так же как и цветы Вам козочки полюбились , думаю , так будет, а орхидеи они, все таки, не скушают :slight_smile:
А я этой полезной теме ,надеюсь, научусь как ухаживать за цветами орхидеями.

Вот так же само… Может быть , и есть куда, но я что то делаю не так и они не выживают…
Нам дарят иногда этих красавиц на праздники или ставят в церкви возле икон, но ни одна из магазинных орихидей не выкидывала больше цветов. Начинают погибать практически сразу , сыпать цветы,желтеют листья или гниют корни…
Так их жалко! Я пересаживала, покупали кору в цветочном магазине, полив окунанием раз в неделю или когда капли конденсата на стенах прозрачного горшка высохнут. Листья то пшикала, то не пшикала, не могла понять как им лучше. Стоят в храме если, то там прохладно, светло (свет не прямой), но все равно им плохо, я вижу. Стоят в комнатах, там темновато, думаю отсутствие света им плохо, и в комнатах жарче… Перепад температур им хорошо или нет? Если стоят на окнах, с окна холод , под окном радиатор…
А ещё за нашим местным магазином такое замечала, что очень быстро погибают цветущие пышно азалии, фиалки, цикламены. Если брать красивейший цветущий вазон, он умирает дома на глазах… А иногда бывают такие вазоны по проще на вид, не такие пышные и они живут и цветут.
Может быть, они какие то приболевшие приезжают? Или их там обкормили каким то удобрением, чтоб так цвели хорошо, а после и погибают быстро…
Не знаю прямо, что делать, если опять такую красавицу принесут, уже боюсь что не приживется, а так хочеться сохранить!
Можно попросить пошаговую инструкцию для чайников, что нужно и что нельзя орхидеям ?

7 лайков

Нічого, нормально. Одне тільки жалко, що цвіточки не можу розводити. Раніше в мене багато було. Ну я тепер вуличними любуюся. В мене в основному рози. А чоловік любе гладіолуси і жоржини, сам за ними ухажує і не дай боже моя кізка хоть листочок відщипне :grin:

3 лайка

Дуже Вам дякую, сестро Єлизавето, за гарні слова, було надзвичайно приємно їх читати.

В цій темі я збираюсь писати поради, які ,можливо, допоможуть зберегти Ваші квіточки, я сподіваюсь.Я ,звичайно, не суперспеціаліст, і не агроном.Але надіюсь стати корисною)

6 лайков

Зразу, мабуть,не вийде написати все те, що хочеться.Але почнімо з пересадки.От до Вас потрапила гарна квіточка, нічого їй не бракує .Я б радила її ретельно оглянути.Дуже часто в горщику занадто мокро, там таке ніби то болотце.Це погано, будем пересаджувати.Іноді кора сухенька, але видно, що деякі корінці сіруваті(вони сухі і здорові), а деякі коричневі або з плямами.Будем пересаджувати.Рослина виглядає здоровою, але жовтуватий один з листочків не з краю, а від стовбура, підозріло. Будем пересаджувати , оглядати шийку і, мабуть, лікувати
Якщо чесно, я б радила пересаджувати завжди.Бо там у них під попкою, звідки росте коріння, часто буває торф’яний стаканчик або мочалка, їх треба забрати, щоб уникнути загнивання. Багато хто не радить пересаджувати під час цвітіння, а я пересаджую, щоб перевірити коріння і уникнути проблем в подальшому.Якщо при пересадці помнуться квіти-не страшно, виростуть інші.Лиш би рослина була здоровою.Покрокова пересадка буде далі :slightly_smiling_face:

11 лайков

Это понятно! Когда просят рассказать за 15 минут, как ухаживать за козами, я то же сразу не могу придумать, что сказать и как в это время уложится даже с минимальной инструкцией :slight_smile:

Да, вот такое было. Будем ждать продолжения. Очень ценно!
В магазине никто не рассказывает ничего подобного,поливать с удобрением и точка…

3 лайка

Дуже доречно мені вчора застрибнула в рюкзак нова орхідейка. От завтра на її прикладі спробую наглядно описати пересадку.

5 лайков

Є у мене одна квітка, на стеблі дала дєтку. Хотіла пересадити - викинула цвітонос . Зараз цвіте, цікава, як хамелеон -жовто-коричнево-зелено-рожево . А так хотілося її розмножити. На тій дєтці уже 3 великих листочки. але корінчиків не бачу, може в горщок виросли.
Є ще одна, колись дочка привезла з офісу, помирати. Виходила, цвіла гарно, маю дві дєтки з неї, на стовбурці теж дві розетки з листям. Теж потрібно розділити.

1 лайк

Для фаленопсисів +16 нижня межа нормальної температури, але таке пониження закладає суцвітя. Якщо холодніше, гниє коріння. Ще фаленопсис не любить сильно яскравого світла ( прямого), опіки утворються

3 лайка

Поки не доходять руки до пересадки ( а як дійдуть, коли я сьогодні весь день на форумі :smile:) , то напишу Вам про той жовтий листочок. Якщо жовтіють нижні листочки, по одному і від краю, то це нормально.Може природний процес старіння, може десь трохи пересушили, іноді цвітонос листочок проб’є, а він потім всихає.Це не страшно. А от коли жовтіє від стебла, то тут, скоріш за все проблема.Часто це гниль на шийці.Буває від того, що в пазухи листків потрапляє вода -при купанні, оприскуванні або надто глибокому зануренні при поливі. Тому після душу і оприскування (якщо воно рясне) обов’язково ватними паличками треба витирати водичку в пазухах. Оприскування має бути дрібненьким, тобто такий водяний пил а не крапельки.І краще не по рослині, а над нею.
Але якщо проблема вже є, треба спочатку зняти листочок, розірвати його з краю і потягнути до стебла, він так легко зніметься.Нам треба добратись до шийки(стебла), іноді заважає ще один листок.Або ви зняли один і побачили, що під ним починає жовтіти інший , тоді його теж забираємо.Можна помогти собі пінцетом. Дивимося на шийку.Якщо там є щось темне, треба забрати його все аж до живої ,зеленої тканини.Це найкраще робити скальпелем, але якщо його нема, то підійде канцелярський ножик (попередньо інструмент протираємо спиртом). Часто гниль поширена на ту частину стебла, до якої важко добратись, не дістаючи рослину з горщика.Тоді дістаємо. Якщо рослина не пересаджена після покупки, то дістаємо обов’язково, заодно коріння перевірим.
Для лікування нам потрібен якийсь фунгіцид, може бути ,Фундазол’’ або щось інше. Життя показує, що вони далеко не завжди є в квіткових магазинах, а на замовлення в інтернеті потрібен час.Тому це та річ, яка завжди має бути в аптечці для орх. ‘‘Фундазол’’ розчиняємо у воді так, щоб отримати , кашку’'.Цією кашкою намащуємо місце зрізу,густенько.
Як правило, після описаних вище процедур у рослини вигляд зовсім не товарний, обшарпаний і тоненьке, обчухране стебло.Не завжди, звичайно.Залежить від того, наскільки поширилась гниль і скільки прийшлось зрізати. Але це пройде :cherry_blossom:

6 лайков

20 лайков

Орхідеям не так потрібно багато світла, як довгий (не менше 10 годин) світловий день.Тобто, в затінку їм нормально, а от в таку пору, як зараз, було б дуже добре досвічувати кілька годин фітолампами.В ідеалі, звичайно.Того я собі ще не придбала) Сухе повітря від батарей теж не дуже добре.Якщо нема інших варіантів, то можна на батарею ставити якісь мисочки з водою, для зволоження повітря. Те що холод з вікон…не добре звичайно. Але то в більшості випадків так…Єдине, що можу порадити - після поливу не ставте їх відразу на холодне підвіконня, нехай трохи в теплішому постоять. І слідкуйте, щоб вода не залишалася в піддонах, зливайте залишки. Бо так може загнитии коріння або розвинутися якась бактеріальна інфекція.

3 лайка

Ось як виглядають молоденькі цимбідіуми в чашках Петрі. Запилювала і вирощувала сама.

15 лайков

Класно! Це вже майже магія ). Я з цимбідіумами зовсім досвіду не маю.

3 лайка

Целая вселенная - зарождение жизни. Так красиво! !!!

3 лайка

А середовище як готували?

2 лайка

Вау , у Вас там ціла лабораторія :face_with_monocle::face_with_monocle: , а слова "цимбідіуми " навіть не чула , пішла читати ))

5 лайков

Я культуральщик. Солі, цукор( до речі магазинний з мішка), вітамінки( аптечні), агар, рН треба довести. А взагалі стерилізуємо в побутових скороварках. :stuck_out_tongue_closed_eyes:

5 лайков

Я слова такого не чула! Ой, Олечко, це ж що ті “культуральщики” роблять? Дівчата, які ви розумниці, я вами горжусь, чи гордюся чи просто ПИШАЮСЬ!

5 лайков