Курс практичного бджолярства КПБ

Курс Практичного Бджолярства ( КПБ ).

Продукт курсу : власник бджолиної сім`Ї здатний виконувати основні види робіт по догляду за бджолами (вести пасіку).

Термін навчання: 6 місяців.

Частота відвідування пасіки: 3-4 рази на місяць.

Короткий опис: курс не претендує на поглиблене вивчення теорії бджолярства. Нині це можна зробити самотужки та безкоштовно за допомогою книг, статей, форумів і т. ін. Найбільші складності початківців виявляються в площині практичного втілення отриманих знань. Страх перед бджолами, нездатність оцінити реальне положення справ у вулику, невміння обрати правильні прийоми для рішення ситуації із маси відомих варіантів, нікому оперативно допомогти і т.д. Кожен мабуть стикався з подібними проблемами і рішення не завжди було безболісним для бджіл та пасічника.

Таким чином, курс має на меті натренувати навики роботи по веденню пасіки, розвинути здатність самостійно мислити та приймати оптимальні рішення, збагатити досвід за рахунок роботи в групі. Курс буде складатися з трьох модулів: зимовий, весняний, літній.

Зимовий модуль –1- 2 заняття на яких студенти вивчать та зможуть спілкуватись на мові пасічників. Це буде не теорія, а робота з реальним обладнанням та інструментом.

Весняний модуль має на меті «розігнати» кілька материнських сімей для їх подальшого розмноження. Студенти починають працювати з живими бджолами допомагаючи інструкторові в виконанні всіх операцій. Головна задача цього періоду є отримання матеріалу для заселення індивідуальних вуликів. Це відводки від материнських сімей та піймані рої.

Літній модуль починається з моменту заселення відводком або роєм вулика, закріпленого за студентом. Задача мінімум на цей період – отримати на осінь сильну сімю з достатньою для зимівлі кількістю меду. Задача максимум – плюс до вищевказаного отримання товарного меду. Один-два студенти працюють зі своїми вуликами під керівництвом інструктора, решта групи спостерігає та навчається. Таким чином кожен несе персональну відповідальність за одну сімю і в той же час отримує досвід усієї групи. По завершенню сезону вулик, бджолосім`я та зібраний мед переходять у власність студента і можуть бути перевезені до нього додому.

Документальне підтвердження (дипломи, сертифікати): відсутнє.

Місце проведення: Україна Харківська обл. Зміївський район с. Гришківка.

Приймаюча сторона: селянське господарство Буряківських

Протипоказання: індивідуальна надчутливість до укусів бджіл, не здатність до навчання.

Інструктори: Ольховський Микола – стаж 12 років, максимальна кількість сімей 44, Буряківський Дмитро – 4 роки, 5 сімей.

Вартість: зимовий модуль 50 грн, далі 100грн за день занять. В вартість літнього модуля входить також ціна за вулик (максимум 1250грн за 5 корпусів) та ринкова ціна відводка або роя.

Додаткова інформація: чай(напої) входять у вартість, в господарстві можна замовити обід, купити або заробити справжню їжу Сотрудничество

Контакти: betavulgaris71@gmail.com, ekoburyaky@outlook.com

Тел. 0979292867, 0676991779 Дмитро (для дзвінка або відправте смс з текстом «курс» і вам передзвонять)

10 симпатий