Козинята 2 + Як правильно з них виростити продуктивних тварин (під мамкою чи соска)

Сезон окотів у мене в цьому році розпочався із трійні . Окоти наближаються день за днем. Щоденник - #307 by zoia1

Досвіду вигодовування такої кількості козинят у мене ще немає. Минулого року була трійня козликів, але вони з самого початку мали бути шашличками, тому я особливо не заморочувалась. Із самого початку вони були переведені на соскуіз 4х разовим годуванням, з місячного віку почала до молока добавляти замінник так і виросли…

Зараз у мене козочки і, зрозуміло, що такий раціон недопустимий.

На даний час не маю можливості забезпечити їм годівлю в точно визначений час, тому залишила дітвору під мамкою. Першу добу молозиво у мамки не здоювала, На другий-третій день додоювала 300-400мл після козинят.

Сьогодні додоювати вже небуло чого. Козодіти спали ніби ситі… запропопувала ім із соски теплого молока. Двоє випили по грам десять, третя взагалі пити не стала.
Вчора помітила, що козинята пробують пити теплу воду із відра біля мамки а також пробують “на зуб” бадилинки сіна, зерно :astonished: ( чи не зарано ? чи не голодні,? )
Дуже багато питань.

Через кілька днів планую контрольне зважування, щоб побачити як ростуть козодітлахи.

Хочу почути думку досвідчених козоводів як правильно виростити своїх малявок. Проблема в тому що я працюю і на даний час не можу забезпечити їм 4х разове годування…:smirk:

9 лайков

И я послушаю. :ear:

У меня была коза что рожала 3-4 козленка. Но мы козлов как правило убирали сразу , что бы девкам было сиськи в волю.

Но если четверня очень ценная , я бы все таки козлов от матери забирала и кормила бы вручную.

5 лайков

Соску вони не дуже хотітимуть, якщо у них є вимя. Можна спробувати пропонувати їм 2-3 рази на добу додаткову козу (якщо така є, звичайно). Тоді ви будете спокійні, що всі 100% ситі.

4 лайка

Оля, если дать в первый день соску с молозивом матери, нормально потом и к соске, и к матке присасываются.

3 лайка

В том то и дело, что тут уже не первый день :relaxed:

І що коли будуть голодні, то також не захочуть,?:astonished:

На жаль такої поки що немає :smirk:
Вільна одна Буся, але вона у нас коза-загадка… Гуляла знову самовільно через місяць після окоту, минуло 3,5 місяці, повторної охоти не було,живота не видно, на даний час дою 2,5+ -

Козинят до неї точно не пущу, навіть силоміць… Вона їх люто ненавидить… стоїть і через перегородку як аллігатор клацає щелепою :joy:

3 лайка

:rofl::rofl::rofl:

3 лайка

Я таких лютих коротенько привязую, собою затуляю козенят, щоб не видно було, і вони смокчуть :smiling_face:

8 лайков

Дякую, спробую такий варіант ввечері :blush:

3 лайка

Вчора ссати чужу тітку не захотіли. У мамки зранку здоїла після малих стакан молока.

Сьогодні козочкам 5 днів, зробила контрольне зважування дві( найбільша і найменша) за цей час набрали по 700гр, одна - 1кг.( козочка яка родилось із середньою вагою)

5 лайков