EN | Главная портала | Непрочитанные | ПОМОЧЬ ФОРУМУ | Делаем свой сайт | Скорая помощь | Форумчане | Доска почета | Лидеры | Награды | Козоводческая карта | Калькуляторы Контакты

Индюшата с 0

(Марина) #1

Не нашла похожей темы , поэтому создаю новую и сохраню сюда всю информацию с интернета . Прошу опытных птицеводов вносить поправки , если что не так.

1 Like
(Марина) #2

У меня появились суточные птенчики , а я дуб дубом в выращивании индюшат …это первые . Прошу помощи и советов . :kissing_heart: Особенно нужны советы именно в первые дни птенчиков , когда они особенно уязвимы.
Погода у нас холодная и сырая. Детенышей везли из Борок , там у нас находится институт птицеводства и весь трудолюбивый местный народ занимается выращиванием и инкубацией.

Малышей поселили в большом ящике , естественно пока в доме , под лампой. На дне сначала слой соломы и сверху пеленки. На пеленку насыпала немного специального комбикорма для суточных индюшат. Поставили поилку с водичкой ( посоветовали первый раз чуть подсластить )

Что необходимо еще сделать ? Слышала что цыпам лапки окунают в самогон , нужно ли это делать индюшатам ?

1 Like
(Марина) #3

(Зоя) #4

Ми коли тримали індюшат ( у нас індички висиджували самі) то відразу від народження всім давали по 1 горошині чорного перцю і також мочили лапки самогоном. У нас індюки від хвороб ніколи не гинули. відмовились від них з тої причини, що більшу частину індюків- підлітків крали лисиці, які до нас шастають навіть у двір.

3 Likes
(Марина) #5

А не подавятся ? Там же клювик … масенький.

(Зоя) #6

Марина, він тільки здається маленьким, коли його відкрити він огого…:grin:

4 Likes
(Грета) #7

У Вас мабуть широкогруді кросові раз з Борок. Вони набагато ніжніші за простяків.
3 головних моменти:
ДО 10 ДНІВ ТЕПЛО ПОСТІЙНО 32 ГРАДУСИ. ВІДКЛЮЧАННЯ БРУДЕРА МОЖЕ ВИКЛИКАТИ ЗНАЧНИЙ ВІДХІД.
ЯКІСНИЙ КК З ВИСОКИМ ВМІСТОМ ПРОТЕЇНУ. МОЖНА дома підгодовувати до синього звареним яйцем зелень ніжну кульбаби, деревію з першого дня, пізніше цібулі, часника , кропиви.
Тримати окремо від курей, цим зменшите кількість вет обробок. Кури носії (але не хворіють) глистів гетеракісів , які сприяють зараження простійшими гістомонадами. Гістомонада викликає массовий відхід, якщо нічого не робити з 1,5-2 міс. Якщо курей нема не хворіють на новому місці.
Великий вигул не потрібен, краще загон з навесом і будівельними щитами під ногами. Не скачуть, не травмуються при скаканні, не мокнуть, що садить імунітет. Не контактують з землею. Пісок і гравій відсів має бути. Зелень бур’ян з города і кропива, люцерка і тд

6 Likes
(Грета) #8

Пісок холодний, і ще суточні можуть нажертися його і забити кишечник. Зупинилися на підстилці з сіна, але обовязково грубе пирійове без дрібних листочків, які можна з’їсти і закупоритися. Тому і зелень з першого дня, щоб підстилкою не цікавилися. Можна на мішковині, але прати її ще те задоволення. Тирсу, стружку не можна одразу- можуть наїдатися. Тканина нешорстка , папір- погано, можуть розїжджатися лапи. Коли вже почали все гарно їсти, тоді можна стружку, вона гігієнічніша.
А так тепло, сухість, гарний кк і зелень. І буде Вам на осінь щастя. Можу схему випойок кинути яку часто базарники рекомендують, але я нею не користуюся. Хімії стараюся поменше. І, як показує досвід, якщо дотриматися зоотехнічних вимог, то ветлікар, як правило, не потрібен.

4 Likes
(Инна) #9

Зоя, индюки простячки - совсем не то, что БИГи и БЮТы. Я пару лет назад тоже не хотела поить всякими метронидазолами да антибиотиками, но вышло, что нужно, слишком уж они нежные, заболевают быстро.
Раньше были индюки и бройлеры, гоняли все просто по двору, индюшата под квочкой-индюшкой, никто сильно за ними не следил и не болели, выживали и вырастали. Также, как и бройлеры. При чем, я работала, корм могла накладывать 2 раза в сутки. По приезду домой у ворот был слышен топот стада - мои 20 бройлеров и десяток индюком бежали встречать) Из 20 броликов тогда выросли 19, индюшата все.

А сейчас все дохнут. Бройлеров осталось 6 последний раз из 30, и то болели сильно и не сдохли, ибо лечила, тысячи ушли на это. Индюков из 10 выжило 4 один был птеродактиль)

Так что теперь буду выпаивать обязательно. И комбикорм куплю на старт хороший. Это если вылупятся у меня индюшатки. Яйцо брала у Греты на форуме.

1 Like
(Грета) #10

Добре , що нагадали про бройлерів. З ними часто мікоплазмоз заносять. Якщо індики тримати, то після бролів дезінфекція обов’язкова.

1 Like
(Инна) #11

Броликов нету уже три года. Клетки обжигались газовой горелкой. А те времена, когда были и гуляли по двору - из прошлой жизни)

2 Likes