А ми кози, шо в містах живемо

Добридень ВСІМ. Хочу запропонувати тему для тих козоводів що тримають козу, в переважній кількості одну в місті, так як я. Моя коза не пасеться, бо нема де. Пробувала пасти виводити, так вона не вміє, замість пастися стоїть і на все і всіх розглядається, шкода часу.

З заготівлею кормів на зиму теж трохи проблема. Село-дача за 45 км, порахувати -то їздити туда за кормом часто не виплачується.Хоча ми все одно овес сіяли, кормовий буряк садили і гарбузи теж.
Може є ще такі як я, що тримають козу для себе для молока при аналогічних умовах і можуть щось порадити.

Я шукала низькорослу дійну козочку, всеж таки менше їсть, та не знайшла поблизу. Через нет цікавилась, так з перевозкою майже 10 тисяч дотягувало, трохи задорого для мене.
Мрію козенятко придбати молочного карлика коли моя Барселона окозиться і Молочко буде. Правда, чоловіка треба завчасно до збільшення поголів’я підготувати, він не в захваті від мої козонутості, хоч молоко п’є .

37 лайков

А ще у нас була проблема знайти цапа. Та хто шукає той знайде. Знайшли аж три, у всіх побували разом з козою.

Перший раз не вгадала охоту - Барселона моя “тихуша”.

Другого не захотіла, я думаю тому що ми далеко йшли до нього пішки, приблизно 8 км.

А третій ніби підійшов. Був менший від неї, молодий. Шкода що не сфоткала його. Біленький з кучерявим чубом, безрогий, сміхотунчик. Правда потрібен був стульчик, не знайшли, мусіли підкопати ямку в яку поставили Баську і все відбулося. Тепер чекаємо результату того весілля.

Добре було б щоб власники козокавалерів ,які заробляють таким чином козам на корм, давалися чути на форумі.

17 лайков

Мы не выпасаем коз, не где. Живем не в центре города, но и не на самой окраине. В одном конце улицы речка, лес и луга , место для выпаса хорошее. Но в эту сторону едет много машин к речке и на источник святого Пантелеймона водички набрать и искупаться в купели. В другой конец тоже место для выпаса еще лучше, но и там движение. Едут на таможню по грунтовке в объезд, а то основная дорога в таком состоянии, что по ней ехать не возможно. Так, что я не могу коз выгонять на пашу, шарахаются от машин. Косим в прицеп траву и возим раз в два-три дня. Еще на огородах ( их у нас два ) сеем для козочек суданку, кукурузу, буряк с морковкой и гарбузы. Так и кормим свое стадо. Молочка и сыра хочется ))

19 лайков

А не підкажете якої площі має бути приміщення для кози, щоб не в ущерб її здоров’ю ?

2 лайка

И мои козы без выпаса живут, негде… у нас участок угловой, две дороги , машины, бродячие собаки, людские огороды и офисные помещения с другой стороны. Мы летом также прицепом возим траву и ветки, сено покупаем, а содержу коз в вольере пока что размером 4 м * 10 м там 7 коз , но буду расширяться и делить помещение на отдельные вольеры 4м * 4 м для каждой пары коз. Не все мирятся характерами, да и для выращивание козлят-девочек надо вольер . Для козликов приспособила вольер собачий.

12 лайков

я бачила фото вашого вольєру, та в мене місця обмаль, живем не в особняку, подвір’я спільне, тобто є обмеження. Шкода що не можна прилаштувати колесо як для білки в клітці. Як ходили в ліс по гриби(він відносно не далеко), брали Баську як собаку з собою. Не відставала без поводка, боялась загубитися.

9 лайков

Нет, не подскажу. Норм не знаю. У нас летний выгул размером где-то 3.5-4 метра в ширину и в длину метром 10-11 , не измеряла. Этот летний выгул раньше был разделен на 3 отделения. Были куры, утки. Птицу убрали и отдали все помещения козочкам, их у нас 6 козодуш. Зимой они живут в 2 сараях по трое в каждом, но в сарай они заходить не хотят даже в морозы. Приходится заводить насильно. Из этих зимних сараев есть выход в летний лагерь. Так они круглый год и живут. Ходят свободно по всей территории. Выгул накрыт. Дождь и снег не страшны и от солнца есть где спрятаться. Места очень мало, участок не большой, негде выстраивать козьи хоромы.

6 лайков

Беговую дорожку.:relaxed:

2 лайка

:blush: с пультом управління :heart_eyes:

3 лайка

То я вам скажу, не здивуюся, якщо навчаться керувати їм) Дуже розумні тваринки.

6 лайков

ми на прогулянці



38 лайков

Мы держим в городе, выпаса нет, но мои мужики когда есть что косить то ездят косят, а так сено , зерно, в прошлом году давали овощи но их слабило, перестали давать. У нас не одна уже…, а планировали только две!

7 лайков

А скільки зараз?

Восемь дойных, два козла, девять прошлого года под покрытие и уже три месячных!

17 лайков

Ви напевно в особняку живете раз є де стільки козомордочок розмістити.

та какой там особняк, простой частный сектор, участок правда 15 соток, садок козки сьели, теперь будем строить им козенарий и сенник вместо садка.

10 лайков

Все буде добре. У мене сусід - “гуру” в тваринництві, починав з того, що тримав козу на балконі 3-го поверху в Харкові. Потім перевіз в приватний сектор. Розміри - наберіть в Гуглі - “помещение для содержания коз”. Таким чином у Вас з*являться 2 варіанти: або прибудувати третій поверх і балкон до будинку, або будувати в сараї по розмірам.:blush: Зі свого досвіду (4-й варіант) прийшов до

розмірів 1,15 х 1,6м для однієї кози. Годівниця 0,45 х 0,6м. Тапчанчик 0.5 х 1,0м, висота 0,5м від бетонної підлоги і 0,3м від дощатої. У мене два таких загончика. Одна кізка до одної мордочками, годівничка спільна. Зручно давати сіно одразу на двох. Є прорізи для мисочок з зерном - не захожу, щоб годувати. Літом проріжу і для води. Матеріал - шальовка. Ширина дошки 0,12м, між дошками 0,12м. Тонка дошка 0,03м шириною.%D0%BA%D0%BE%D0%B7%D0%B03 Розміри мінімальні і достатні. Сіна втрачається мало. Зручно і часу на годування витрачається мало.

20 лайков

И мы своих козочек не пасём. В принципе, есть место для пастьбы, но там другие козы пасутся, которые не прививок, ни глистогонного никогда не получают… Короче, рисковать не хочется. У нас загончик для коз где-то сотка, в нём кормушки для травы/сена и лизунцов. А зерно получают в сарае, во время дойки. Траву муж косит подальше от села и прицепом привозит. Даём, когда трава немного подвялится- чтобы вздутия не было, да и молоко получается тогда более “концентрированное”- больший выход сыра и сливок.

10 лайков

Сьогодні знову недільна прогулянка

35 лайков

ООО, так вона у Вас не тільки дама міська, а ще й циркова :grin:

5 лайков