Використання молока після окоту.

Доброго дня!
Не знайшла тему , тому створюю.
Хто як переробляє “молоде” молоко?
Коли вже і не молозиво, і пройшло тижні 2-3-4 після окоту, а сирний згусток не стає?
Кефір з нього на молочному грибку виходить - добрий.
Коза куплена в запуску - яке молоко було - не знаю. Але хазяйка теоретично бринзу робила.
Може, краще починати не з сирів на ферменті, а з чогось по типу паніру-моцарели?
Дякую за відповіді.

1 лайк

Актуальна тема для мене. Отже мій досвід.
Я не буду говорити про 3 -4 тижні, бо з трьох тижнів я роблю м’які сири. А з місяця після окоту виготовляю сири, які ідуть на визрівання. У мене не буває, що згусток “не стає”, бо тоді я гадаю, що це щось не так із козою.
Я розповім про сьогоднішній досвід з переробки молока.
У цьому році мої кози народили усі в один день, отже " режим" в усіх однаковий.
Козинята усі під мамою, але молоко всерівно залишається і його треба переробити, бо стільки ми не вип’ємо.
Перше молозиво, яке не випили козинята, я заморозила і тричі запікала - наїлися на рік наперед. Потім з третього дня пішло молоко, і тут стала проблема - що з ним робити.
Вирішила спробувати перегнати на вершкі. Поскільки для сепарації не потрібно дуже гріти молоко, то воно не звернеться. Точно. Підігріла і перегнала. Потім все заправила закваскою для кисломолочного сиру ( творога) і залишила скисати. В результаті отримала сир та сметану відмінної якості .
Переганяю не багато, бо молока десь до семи літрів у день. Збираю два дні. Бо кози тільки три і шестеро козенят… Я ж діток не обділяю їм все, мені тільки вранішні та вечірні залишки. Але за тиждень після пологів уже маю сметану, сир, а це ще й масло треба збити, бо лишні вершкі.
От таке молозивне молоко.

18 лайков