Вакцинація собак

Про вакцинацію собак я не знаю нічого… У нас завжди було багато собак які виявлялись непотрібними своїм господарям з певних причин і починали жити у нашому дворі. Це були переважно дворняжки. Вони глисто- та блохогонились регулярно, але над вакцинацією якось не задумувались і все було ніби і нормально до минулої осені поки двох собак не покусала лисиця

з вакцинацією проти сказу розібралась і зрозуміла коли і чим вакцинувати…

Кілька міцяців назад якась хвороба за добу забрала двох собак з нашого двору і трьох сусідських…(собаки були різної вікової групи, 12р, 2р. і троє цуциків десь по пів року, раптово відмовлялись від корму. кровяний понос, температура. очі сльозились. Зараз чую що з подібними симптомами гинуть собаки в іншому кінці села. Хочу уберегти своїх і провакцинувати.

Але маючи досвід спілкування з нашими ветами щодо вакцинацїї проти сказу то хочу бути підготовленою і мати хоча б якесь уявлення щодо собачих хвороб і способів їх попередження.
Надіюсь на допомогу наших ветеринарів та дівчат, які займаються собачками. Буду вдячка за підказки і поради!

4 лайка

Тут почекаємо ветеринарів, що вони скажуть. То може бути вірус, а може …отруєння?
Щодо вакцинації. Вакциную всіх своїх собак від сказу кожних два роки Рабістаром.
А також роблю комплексні Дюрамон або Вангард.
Якщо у вас лисиці близько живуть і часто до вас ходять, можливо, варто не пошкодувати трохи гривень і купити для них пероральну вакцину від сказу та привити їх, не чекаючи поки вони захворіють і прийдуть хворі до ваших собак… Я знайшла в інтернеті де можна ті капсули придбати, і, як жара спаде, вакциную наших сусідів-лисичок :slight_smile:

3 лайка

не думаю що отруєння… живем ми майже за селом, чужі люди бувають рідко. Собаки за нашу територію не виходили…
Скоріш якийсь вірус.

На даний час у нас тільки дві
собаки одному десь 5-6років, іншому десь місяців два (зовсім недавно прибився до нашого двору)
Хочу зберегти їм життя.

з якого віку вакцинуюте своїх даною вакциною (

можна попросити в повідомлення посилання на сайт, бо поблизу нас є кілька лисячих нір.

Про отруту подумала, бо дуже часто труять собак ((
У нашому селі, а також у знайомих були випадки коли якісь “добрі люди” підкидали у подвір’я отруту собакам, з різних причин: комусь заважають бо гавкають, комусь завидки беруть, а в когось просто в голові вавка…

В півтора місяці перша вакцинація, через три тижні повтор. Потім щороку ревакцинація. Щоправда останні роки я дещо переглянула своє відношення до щорічної ревакцинації, тож нині ревакциную лише від сказу.

пишу в приватні повідомлення

2 лайка

Потрібна підказка досвідчених собаководів та ветеринарів.
Моїй собаці рівно два місяці
Маю вакцину Нобівак ЧГППЇ, читаю інструкцію до неї в назві Нобівак ЧГППі а в описі схеми вакцинації НобівакDHPPi, а ЧГППІ не має. Тепер навіть не знаю з якого віку можна її використовувати для цуценят. У нашій ветаптеці сказали, що можна… але хочу бути впевненою на всі 100%. Взяла те що було у наших аптеках, і інтернет аптеках такою погодою боюсь купувати . Допоможіть розібратись.

Нобівак® ЧГППІ

Вакцина жива полівалентна проти чуми, вірусного гепатиту, парвовірусної інфекції і парагрипу собак.

Назва ветеринарного препарату
Нобівак® ЧГППІ, Nobivac® DHPPI − вакцина жива полівалентна проти чуми, вірусного гепатиту, парвовірусної інфекції і парагрипу собак.
Склад
Одна доза вакцини містить:
живі віруси вирощені в культурі клітин:
вірус чуми собак (CDV), штам Onderstepoort ≥ 4,0 log10 TCID50;

аденовірус собак тип 2 (CAV2), штам Manhattan LPV 3 ≥ 4,0 log10 TCID50;

парвовірус собак (CPV), штам 154 ≥ 7,0 log10 TCID50;

вірус параінфлюенци (CPi), штам Cornell ≥ 5,5 log10 TCID50.

Вакцина може містити сліди антибіотиків.
Фармацевтична форма
Вакцина – ліофілізат та окремо доданий розчинник.
Імунобіологічні властивості
Вакцина індукує вироблення активного імунітету проти чуми, вірусного гепатиту, що викликається аденовірусом типу 1 та аденовірусом типу 2, парвовірусної інфекції, респіраторного захворювання, що викликається парагрипом собак.
Вид тварин
Собаки.
Показання до застосування
Застосовують для активної імунізації собак проти чуми, вірусного гепатиту, що викликається аденовірусом типу 1 та аденовірусом типу 2, парвовірусної інфекції, респіраторного захворювання, що викликається парагрипом собак.
Протипоказання
Не вакцинувати хворих тварин.
Застереження при застосуванні
Перед вакцинацією провести клінічне обстеження тварини. Уникати контакту із потенційним джерелом інфекції протягом 14 днів після вакцинації. Використовувати стерильне обладнання, запобігати контакту вакцини із дезінфектантами або спиртом. Перед використанням флакон із розчиненою вакциною довести до кімнатної температури та добре струсити.
Взаємодія з іншими засобами
Коли імунізація є частиною програми вакцинації, Нобівак® Лепто, Нобівак® Л4, Нобівак® Рабіес або Нобівак® РЛ дозволяється використовувати для розчинення ліофілізату вакцини Нобівак® ЧГППІ. Немає ніякої інформації про ефективність при використанні разом з іншими вакцинами.
Особливі вказівки при вагітності, лактації
Вакцина може застосовуватися під час вагітності і лактації.
Спосіб застосування та дози
У стерильних умовах у флакон із вакциною Нобівак® ЧГППІ за допомогою стерильного шприца вводять 1 мл розчинника Нобівак® Лепто, Нобівак® Л4, Нобівак® Рабіес, Нобівак® РЛ або Нобівак Ділуент Нобівак® і струшують. Після розчинення одну дозу вакцини вводять підшкірно або внутрішньом’язово, дотримуючись правил асептики і антисептики. Розчинену вакцину необхідно використати протягом 30 хвилин. У зв’язку із зниженням титрів материнських антитіл (МА) до рівня, що дозволяє уникнути інтерференції МА із вакциною, найоптимальніший вік для вакцинації проти вірусного гепатиту та парагрипу становить 8-12 тижнів; проти чуми та парвовірозу – 6-9 тижнів. Для того, щоб гарантувати захист для окремих цуценят з дуже високим титром МА, заключне щеплення проти чуми та парвовірусної інфекції бажано робити у 12 тижнів.
Рекомендована схема вакцинації:

  1. Схема вакцинації для цуценят, коли вона починається до 8-9 тижнів та МА статус цуценят невідомий :
    Вік 4-6 тижнів – Nobivac® Puppy DP.
    Вік 8-9 тижнів – Nobivac® DHPPi із Nobivac® Lepto або Nobivac® L4.
    Вік 12 тижнів – Nobivac® DHPPi із Nobivac® Lepto, Nobivac® L4, Nobivac® Rabies або Nobivac® RL.
  2. Схема вакцинації для цуценят, коли вона починається з 8–9 тижнів:
    Вік 8-9 тижнів – Nobivac® DHPPi із Nobivac® Lepto або Nobivac® L4
    Вік 12 тижнів – Nobivac® DHPPi із Nobivac® Lepto, Nobivac® L4, Nobivac® Rabies або Nobivac® RL.
  3. Схема вакцинації для цуценят, коли вона починається з 12 тижнів :
    Вік 12 тижнів – Nobivac® DHPPi із Nobivac® Lepto, Nobivac® L4, Nobivac® Rabies або Nobivac® RL
    Вік 14-15 тижнів – Nobivac® Lepto або Nobivac® L4.

Ревакцинація рекомендується, щоб собаки були ревакциновані проти:

  1. Чуми м’ясоїдних, гепатиту, парвовірусної інфекції – кожні 2-3 роки.
  2. Парагрипу собак, коронавірусної інфекції, лептоспірозу – кожен рік.
  3. Сказу – кожні 3 роки (можлива щорічна ревакцинація в залежності від епізоотичної ситуації та законодавства держави).

Побічні ефекти
У дуже рідких випадках можливий розвиток помірної реакції гіперчутливості анафілактичного типу, як і при введенні інших чужорідних білків. У даному випадку рекомендують підшкірне введення розчину адреналіну.
Період виведення (каренції)
Нуль днів.
Спеціальні застереження для осіб і обслуговуючого персоналу, які застосовують ВІП
Необхідно дотримуватись правил роботи із ветеринарними препаратами.
Особливі заходи безпеки при поводженні з невикористаним ВІП, способи його знешкодження і утилізації
Невикористаний і протермінований препарат утилізують шляхом кип’ятіння або спалювання.
Термін придатності
Вакцина у ліофілізованій формі – 24 місяці при температурі (2-8) ºС; після відновлення використати протягом 30 хвилин.
Умови зберігання і транспортування
В сухому темному місці при температурі від 2 °С до 8 °С. Не заморожувати.

Дівчата, підкажіть, хто в цьому питанні знається.

Зоя, моё мнение это одна и таже вакцина. Если б фото. Что в бутылочках и что написано на самих бутылочках? Я вакцинирую своих вангардом или биоканом.

Я також використовую багато років Вангард. Від Нобівака лише брала Рабіес (сказ)
В цієї вакцини назва однакова, просто абревіатура назв хвороб на українській і англійських мовах. Так мені здається.

1 лайк

Про Нобівак® ЧГППІ було цікаво, дякую але краще звернуся до ветеренара