Козу ведуть!

Завтра Маланки.

А це значить, що у нас , на Тернопільщині, будуть водити козу. Ви знаєте, що це за дійство і звідки в нього ростуть роги ноги? Мабуть, неможливо точно сказати. Бо сьогоднішня традиція водити козу це якесь кумедне переплетіння язичницьких символів (там коза символізувала урожай і достаток ) і біблійних історій. Бо за легендою, щоб урятувати новонародженого сина від злої Мари, Божа Мати перевтілила його у козу.

Як би там не було, ця містерія у нас дуже видовищна. Коза (вірніше хлопчина у вивернутому кожусі, який сидить верхи на патику з козячою маскою) сама не ходить, її водять «козоводи»- юрба перевдягнутих (ряджених), там є Дід, Жид, Пияк і інша братія. Гурт співає щедрівки, розігрує міні-вистави, і сипле жартами. Отакий собі веселий балаган. Жид може брати за виставу гроші :moneybag: :moneybag: :moneybag: , але переважно той гурт іде тільки до хороших знайомих чи родичів, і там цю компанію пригощають.

Іноді це дійство називають Маланкою. 13.01 у нас вже традиційно проводять парад Маланок.

А там, де Ви живете, водять козу? Чи,може, Ви самі поведете? :stuck_out_tongue_winking_eye:

image

26 лайков

Не кожного року , але іноді , бачу як молодь перевдягається та щедрує по хатах . Водять у нас і козу , а ще чорта . Десь були у мене фото старі … пошукаю .

4 лайка

Прочитала “Козу ведуть !” і спочатку вирішила , що тобі дійсно козу ведуть. :joy: Що кому, а курці просо - це про мене. :joy:
Кози у нас не водять, а завтра на Маланки будуть ходити щедрувальники: і діти і дорослі. Надіюсь що і до нашого двору завітають. Але на вулиці таке болото, що ніг не витягти…

4 лайка

До мене навряд чи приведуть :frowning:В кожну хату не водять, тільки до найповажніших господарів)

Щедрий Вечір !
Добрий Вечір !
На щастя, на здоров’я,
На Новий Рік,
Щоб уродило краще,
Ніж торік
Жито,пшениця,
Всяка пашниця, Коноплі - по стелю,
Сорочка - по землю,
А льон - по коліна,
Аби в вас цілий рік
Голова не боліла,
Кукурудза - на диво,
Ячмінь - на пиво,
Пшениця - на коровай,
А ти, добрий господарю,
Про все це добре дбай,
І цукровий бурячок,
Щоб був добрий первачок,
Щоб корова отелилась,
Коза славно окотилась,
Курка яйця хай несе,
Бджілка меду принесе,
Пошли вдачі,господарю,на все!
Бажаю вам щастя,
Бажаю вам миру,
У серці - любові,
А в хаті - добра,
І щоб не хворіла дітвора!
Веселої вдачі!
Щоб не були ледачі!
Здоров’я нівроку -
Нового вам Року!
У злагоді жити!
І діточок ростити!
Білявих,чорнявих,
Веселих і жвавих!
Не бійтесь приємну
Цю мати мороку,
Щасливого вам Року!

7 лайков

Кози у нас не водили, але щедрувальники вчора по селі ходили

6 лайков

Гарно.Але кози таки бракує :goat:Ти не додумалась взяти котрусь зі своїх і приєднатись до гурту?:wink:

2 лайка

У нас тільки діти ходять. І то не в кожну хату. До нас ніколи не заходили, ми на краю села живемо! Тільки в цьому році зайшли і то по моєму проханню!

1 лайк