Козиний кРай

Людмила, Катю і Мар"яну в позаминулому році продали. Поїхали в Київську обл. Думали, що вистачить однієї Масляни, але не так сталось, як гадалось. Апетити у дітей на молоко ростуть, та й сам люблю різні молокопродукти, тож прийшлось зайнятись розведенням стада.

3 лайка

DSCN1211
DSCN1230

А ось і Масляна! Раді представити! Як бачите, вилита Катя. І це не дивно, бо народилась від Мар"яни і Боді, а Бодя був від Каті і місцевого козла. Так що масть і молочність від бабки явна. А ще характер Каті. Ми її виняньчили з козенятка. Довго давали молоко з миски. Зараз нею задоволені. Характер у неї врівноважений, гарний апетит, одна з лідерів в стаді. Дає смачне без запаху молоко. Була вже два рази кітна. Приводила двох за першим і трьох за другим разом. Єдине що засмучує, у неї обидва рази були явні козлики і по одному гермафродиту. Можливо це через комолість і кози і козлів. Зараз кітна від зааненця Альфа, який генетично рогатий, тож сподіваємся на гарних кізочок.

4 лайка

Анатолий, я желаю, чтоб у вас родились козочки! А молочностью они должны быть очень хорошими! Если ещё будет вымя бабушки Майки, то это это будут идеальные козы ) у мамы тоже хорошее вымячко. Я жду и переживаю вместе с вами ) пока не родятся козлята, внучки таки :slight_smile:

3 лайка

Людмила, дякую, дасть Бог, так і буде!

2 лайка

Анатолий, а вы Альпиком никого получается не крыли? Должен быть лосик хороший, как будет возможность сделайте фото ребят.

2 лайка

Людмила, у нас одна нубозааненка з приїжджих в цьому році спочатку Альпіком покрилась, а потім цілий день простояла біля зааненьця, тому невідомо що вийде. А так для нього хотілося б 100% альпієчок найти.

1 лайк

DSCN1289

Продовжую представляти членів козиного стада і тепер черга Принцеси (на передньому плані). Генетично комола, чисто білої масті, з сережками. Дуже крупна коза, зааненського типу. За першим окотом родила чисто білих козлика (рогатого) і козочку (комолу). Козочку залишили в себе і назвали Пушинкою. Характер у Принцеси специфічний, до людей, навіть тих, хто годує, відноситься недовірливо. Кіз ганяє, бодає сильно, зненацька може піддати в бік чи під вимя. Тому якби були роги, то була б біда. Молоко смачне, але удої могли бути більшими.

DSCN1168

Тепер Пушинка. Також з сережками, як її мамка Принцеса. Генетично безрога. Шерсть мяка і пухнаста як у вівці, але тільки зимою, літом гладка. Характер лагідний, ластиться до хазяїв, а до кіз бодлива, також може дати в бік, як і Принцеса.

Всіх трьох, Принцесу, Пушинку і козлика, купляли в місцевих. Зараз обидві кози кітні від Альфа, весною покажуть, що вийшло.

13 лайков

Коза у вінку

Всіх з новорічно-різдвяними святами! Давно на форум не заходив. Все домашні клопоти. А так хочеться закінчити представляти своїх кізок, сьогодні думаю це зробити.

Красуня на фото не наша, але дуже подібна на нашу Масляну. Тож бажаю в новому році всім-всім кізонькам козолюбилів бути здоровими, молочними і красивими :slightly_smiling_face: :upside_down_face: :wink:

16 лайков

Останні дві принцесси нашого стада - Манго і Жанна.

DSCN1123
DSCN1147

Це Манго. Нубо-зааненка. Генетично комола, світло-коричневої масті. Шия та спина коричневі, а живіт і де-не-де на боках - біле. Мордочка коричнева з полосами. Має великі очі і великі вуха. Вим"я велике, правильної форми і правильно прикріплене. Дуже крупна, гарна, на високих ногах. По характеру спокійна, ручна. Зараз кітна третій раз.

DSCN1216
DSCN1219

Це Жанна. Також нубо-зааненка. Світлої масті. Голова і вуха як у нубійців, ніс з невеликою горбинкою. Генетично комола. Має невелике вим"я, яке правильно прикріплене, гарний апетит. Спокійна, ручна, старається не відходити від Манго. Зараз кітна четвертий раз, але серед усіх наший дойних дає найменше.

11 лайков

Забув вказати, що Манго і Жанна привезені з ферми “ОГОГО Кози-Кози”, вирощені пані Ларисою @yagusya

1 лайк

Тепер накінець наші козлики-виробники. @Mila_koza вибачаюсь, що так довго тянув з показом їх фото, дуже хотілось спочатку представити козодам.

DSCN1118
DSCN1188

Козлик Альпік. Це 100% альпієць. Тато-козел Бумер 100% альпієць і мама первокотка. Генетично комолий, Окрас темно-коричневий. Характер спокійний, лагідний, нелякливий, не бодається. Кормили молоком до трьох місяців. Як був менший - перепригував хвіртки і забори. Як пішов в гон - запах чула вся округа. Загалом ним задоволені, але поки від нього можуть бути козенята тільки від однієї кози і то сусідської.

DSCN1202
DSCN1223

Козлик Альф. Зааненець 87,5%. Генетично рогатий, козеням обезрожений, але один ріг таки виріс. Козлик молочних ліній. Мама Самара 75% зааненка від Дінара, сина Дінари (ЛПХ Мирослава). Тато Добриня 100% зааненець від високоудійної кози 7-літровки. Вага Альфа при народженні 3700, народженний в двійні з козочкою. Чисто білої масті. Характер задиристий, бодливий, впертий, але має хороший апетит і гарні лідерські якості.

13 лайков

Альф і Альпік вирощені і придбані на сімейній фермі “Настоящий Дом”. Дякуємо пані Людмилі за таких бравих хлопців.

6 лайков

Ого, бычочки! Классные хлопчики выросли однако! :slight_smile: спасибо за подаренную им заботу и любовь! Пусть подарят много хороших молочных козочек.

4 лайка

Да у Альфа хорошо рожок отрос (( хоть и рано его возили обезраживать, но так… теперь пробуйте резинкой снять, пока еще не сильно большой.

1 лайк

Да, треба з рогом щось робити, бо як відчуває, що він один такий рогатий і всіх строє і ганяє. Весь час провіряє що йому дозволено. Взагалі козлики гарно вивчили, що вранці їм дають зерно, тож із сараю самі біжать в козину загорожу. А от вечором раніше так само бігли в сарай, бо знали що їм там зерно насипали. Як перестали сипати, стоять вечором і чекають, коли насиплять, або ідуть в сарай неохоче. От хитруни.

2 лайка

Людмила, цікаво як звати мамку Альпіка? І скільки вона давала за першим разом?

Прочитав на форумі, що не варто своїх козлів з чужими козами зводити. Це щоб вони якусь заразу своїм не передали? До нас не сильно активно водять односельчани, бо є козли й в інших дворах, але все ж часом приводять. От думаю, може варто взагалі від цих приводжень відмовитись.

2 лайка

Именно поэтому и стоит отказаться от такой практики

2 лайка

Маму Альпийка зовут Пума, Бабушку Красуня, Красуня приехала к нам котной от альпийского козла из Одесской области. Пума в этом году давала 4л на пике и 3-3,2 после, сейчас запустила Ее, ждём пополнения. Ее Мама Красуня 4 давала после первого окота и Ее дочери все очень молочные, а Пума еле доходила до окота, очень за нее переживала, было вымя ведровое, для первокотка, больше у меня никого с таким выменем не было. Ее сестра Лира которая погибла у нас в этом году давала 3,8-3,9л. . Оставили Ее дочь Лорен от Бумера.
Самара 4-4,2, один раз было 4,5л.
Мама Добрыни Майка .7л было до болезни, два года доилась на одну долю, в прошлом году было 4л после окота, в этом году мы Ее не раздаивали, наоборот пытались максимально быстро запустить, но после окота она 2,5 давала на одну долю, она у нас как матка, поэтому бережём Ее, она уже девушка не молодая.
Все более подробно по предкам будет в документах ) как раз занимаюсь своими долгами, всем кому обещала. )

4 лайка

Я своими племенными козлами не крою чужих коз, да и впринципе не крою… потому что мне потом лечить не две козы… а лечить это очень дорого в моем случае… есть один козлик которым я крою местных коз, но он у меня живет отдельно и я его не продаю ) но даже там я смотрю кого я крою, если вижу что козы дюбимые и холенные, а не велосипеды блохатые…

2 лайка

Чудові задатки у хлопців, дасть Бог будуть молочні козочки від них. Будем чекати документів і козочок для Альпіка шукати 100% і з документами.

1 лайк