Как сохранить урожай

Простите, может не по теме, но… где вы храните лук и картошку до зимы. Каждый год у нас все лежало в гараже до угрозы заморозков. В этом году посадили больше. Уже убрала лук и часть картошки. Разложить толком не где. Можно ли отнести лук сохнуть на чердак? В августе обычно жарко, не сварится ли он там. И картошку ,практически только выкопаную ,в погреб. Просто в этом году особенно страшно потерять запасы. Мирного неба…

3 лайка

Если есть погреб то какие проблемы? С давних времён хранили в погребах, тогда и холодильников то не было.

1 лайк

У нас лук весь час лежить на чердаку, до морозів. З ним все добре. Можна в коси заплести, також дуже добре зберігається. Я плету пару штук, щоб на весну була. До холодів в сараї вісить, потім вісить в погрібі, на ручці.

3 лайка

Картошку только выкопанную можно в погреб, только целую, без царапин и повреждений. И не в мешках. Можно в сетках, в ящиках или в загату. В идеале до морозов её ещё раз перебрать.
Травмированной картошке нужно сначала дать сформировать корку на сухом воздухе.
Лук с косами нужно просушить до той степени, чтобы косы не гнили, можно сплести в венки и подвесить на гвозди на стену любого сарая. Или оборвать просушенные косы, насыпать в сетки или ящики и хранить в вентилируемом помещении (в сарае, под навесом). Грызуны не зарятся на лук. На чердак я выносить не спешу, боюсь, что будет хуже храниться. В крайнем случае просушить на чердаке и спустить вниз до морозов.

5 лайков

Ми картоплю зразу перебираємо : на їжу, на посадку наступного року, дрібну (буде для живності) і побиту-порізану і дуже дрібну. Оту некондицію зразу пускаємо в їжу худобі і птиці, а всю іншу заносимо в погріб. Зберігаємо насипом, по сортах. Ранню засипаємо окремо, вона до весни не лежить. Зараз ще роздаємо минулорічну картоплю переселенцям, по сьогоднішніх цінах багато молодої не купиш. А стара збереглася добре. У нас одна сім"я приходить щотижня по картоплю, з"їли і прийшли , в погребі краще зберігається, чим разом винести в хату.
Цибулю зберігаю у вінках .

9 лайков

Дякую, про коси з цибулі не подумала. А картоплю маю змогу подержати неділлю, дві. Декілька сортів, деяку викопала, інша зовсім зелена

2 лайка

При закладанні коренеплодів на зберігання треба пересипати шари овочів крейдою. Тоді вони не гниють навіть у дуже вологому погребі і добре зберігаються до нового врожаю.

5 лайков