Господарство "Щасливі кози" /"HAPPY GOATS"

Так можна звернутися до модераторів і її відкриють.

Ой , тільки що порахувала малюків. Рахунок 5:5. Всих порівну. Попереду ще 4 окоти.

10 симпатий

Зі святом всіх нас.

16 симпатий

Ні, не такий окрас у дівчаток. Вони копія мама, Лаура, тільки з білими шляпками.

27 симпатий

Ще вчора наша Земфіра народила нам козочку. Народила сама. Вранці вим’я налилося, а ввечері вже маємо маля. Сама й облизала і нагодувала. Молодчинка.

Сьогодні випустила Сару і Лауру з дітками гуляти. Козенята звісно що з непривички боязно пізнавали світ зато мамки почали битися з іншими козами. Лаура ще нічого, так пнула когось хто мимо проходив і все, а Сара то капець, билася із Квіткою поки лоби не порозбивали, розтягували їх але без толку. Потім з Гертрудою, потім з іншими. Мабуть хоче зайняти місце главкози. Після обіду вже тихо було.

14 симпатий

Виставила на продаж всіх своїх козенят, і козочок, і козликів. Вирішили цього року нікого не лишати, а там вже як получиться. Але цього року козенята такі бомбезні, що свого хом’яка ледве стримую. Хоча я то таке, а от у чоловіка похоже хом’як не один. :crazy_face:

16 симпатий

Всім привіт.
В цьому сезоні вперше стикнулася із массовим зажиманням молочка козочками. Всі, як зговорилися. А з первокоточкою Земфірою то взагалі довелося скористатися оксітоцином. Але потихеньку получається домовитися із козочками та з массажами починають видоюватися. Сара сьогодні вранці дала 1,700 л., козенят на ніч відсаджую, але вона не видоюється до стану вимені «як тряпочка». Гертруда теж зажимала, але так якось дивно, по бокам вим’я м’якусеньке і дійочки як тряпочки, а по середині, де мембрана яка розділяє долі вимені тверде зверху до низу і здоювала десь літр молочка, а сьогодні перестала зажимати, видоїлася повністю, 1,600 л. молочка вранці, козочки її вдень під нею. Лишилася одна Лаура, спочатку не зажимала, а потім відчуваю що починає жаднічати. Ну нічого, з нею теж домовимося. Тим більше, що під нею лишилася одна козочка ( друга поїхала у нову родину). Так що їй нікуди буде діватися, віддасть лишнє молочко мені. Тільки часу на дойку йде більше, але то таке, я зараз на локдауні, не працюю то ж можна і погратися.

15 симпатий

Заморилися сьогодні страшенно. Вичистили літні аппартаменти для козла. Розміром десь 6*3 висота підстилки десь см 20. Чистили самі т.я. ситуація із наймом робочої сили як скрізь, плачевна. Ніхто не хоче за таку роботу братися.
Тепер Леон переїхав у нову загородку, а щоб йому не скучно було підселили до нього двух вагітних дам Липу і Квітку. Окіт у них у травні, а за цей час козлики малі підростуть і потім ми їх до Леона пересадимо. Постійно у тетріс граємо: підселити, виселити, преселити, відгородити. :crazy_face:

16 симпатий

З кормом караул, сіно закінчкється, а трави щоб накосити ще немає. Але знайшли у фермера, що взяв в оренду у нас землю (25соток). І ціна приваблива. 45,00 грн/тюк (17—19кг). Ще й привезе до двору. Він радий, що й у цьому році землю він буде обробляти, бо мій син думав сам засіяти ту ділянку але за певних обставин на цей рік відмовився від цієї ідеї. То ж будемо користуватися вигідним співробітництвом із фермером.

16 симпатий

Наталка, якщо в нього ще сіна багато, поділися контактами, бо в нас на вихідні буде повний нуль, а там де ми беремо постійно, сіно скінчилося.

А як зрозуміти, що молоко зажима. В мне є кози, в яких ніколи не буває вимя як тряпочка, воно має м’ясисту структуру. А є такі, що здоюється “в тряпочку”

Я питала тільки за 10 тюків, сказав, що є, а чи є більше хто зна. Та й те, що перший раз брали у разунок опати за користуваня ділянкою було гарне, а другий раз привіз не дуже, осоки багато, але робити нічого, годувати ж чимось треба.
Я запитаю, як привезе.

1 симпатия

Тоді вим’я має завердіння і ніби гаряче. Тоді зажимає.
У мене теж є із м’ясистим вим’ям, але воно після здоюваня м’яке.
А як Зайка? Як доїться?

Зараз дає 1200-1500 в сутки. Козеня не підпускає, годую вже з пляшечки. Йому три тижні.

1 симпатия

Пасемося вже тиждень. Трава підросла в яру гарно, ліс радує

3 симпатии

Дивно, вона мамка гарна була.

Малувато. Минулого року вона давала 3,0—3,2 л. Вона «в тряпочку» не видоювалася, із м’ясистим вим’ям, але м’якеньким.

О, то у вас хоч випас є. У нас немає. Чоловік гілочки ріже щоб зелененькі були, поряд є пусті ділянки з порослю.

Лєна, у вас там край багатий на садженці. Мені смородина треба, може хто продає?

Козенята вільно з нею жили, десь днів через 10 почала по трохи ганять, я її тримала, щоб вони поїли. А зараз лупить ногами добряче, не підпускає. Ну раз так вирішила, то нехай. Мені не принципово.
Та ну я думаю вона до двух місяців підніме ще надої. Ще ж тільки три тижні після окоту. В мене всі зараз всі небагато дють літру-дві+ козенята. Більше поки ніхто не дає. Максимум місяць після окоту.

1 симпатия

Не знаю. Я завжди все купляю на Клеома-сервіс в інтернеті. Років 10 вже

1 симпатия