Диковата коза. Вибраковка чи ...?

Малеча краще звикає до ошейників, але я боюсь їх зарання одягати … козодіти такі ветляві, а я залишаю на випасі іх самих, чоловік наглядає але коли що станеться, то допомогти не зможе :frowning_face:

Инна, с детства конечно можно, но мне взрослым козам пришлось одеть ошейники, по тому что после обезроживания их водить больше не за что было. Они не привыкшие были к ошейникам. Их всегда на выпас водили и дома в сарае и загоне всегда свободно. А веревочкой очень даже надежно получилось. Я продела веревочку через последнюю дырочку и за сам ошейник завязала. Так он перестал сниматься.

3 лайка

У меня все козы в ошейниках. Уже привыкли, а попервах тоже несколько штук потеряли. Одна девица любит других раздевать :slight_smile:
Одевала уже взрослым. Реагировали по-разному. Сейчас самые недорогие брезентовые носят уже пару лет.

Сниму последний рог у Демида, и парням всем одену.

4 лайка

Прочитала я ось це Оліне повідомлення

[quote=“olga79, post:306, topic:25194”]
в таких випадках заходжу в загін і відганяю всіх хто суне носа не в своє діло. Тому довіра до мене в кози росте ще до окоту :slight_smile:
і вирішила також завоювати довіру у своєї кізочки таким способом, а саме відганяючи від неї інших кіз захищаючи її. Для цього під час годування я почала відправляти її у загорожу до дорослих кіз. Мала знаходиться там тільки в моїй присутності. Даю всім істи, дорослі кози, зрозуміло, відганяли її від годівниці. Кізочка стояла з боку і спостерігала. Спочатку я брала з годівниці кілька шматків овочів і давала на відстані протягнутої руки. Щоразу вона підходила все ближче. Потім почала істи скраю кормушки, при цьому я стояла між нею і дорослими козами, захищаючи козочку від нападок інших кіз. Таку процедуру годування проводим двічі на день. Сьогодні помітила, що мала вже сама біжить до іжі і стає біля мене збоку, а коли ми в загорожі то вже за мене ховається, коли її ганяють дорослі кози… Думаю, до весни дійдем до обнімашок…

12 лайков

У мене також є кізка купована,яка виросла під мамкою. Уже рік як я привезла їі,а вона оце тільки почала мені довяряти і підходити і то в своєму загоні. На вулиці підходить обережно,коли даю смаколики. Вона з своєю доцію в одному загоні,і доця у неї зерно забирає. І я сижу біля неї поки вона їсть зерно,розмовляю з нею,і видно по очах,що вона тобі вдячна і підходе,хоть трішки осторожнічає.

6 лайков

Наташа, а як вона веде себе під час доїння?

1 лайк

Вона до мене приїхала на послідньому місяці кітності. Козлят я застала мокренькими і я їх забрала. Це думаю була моя помилка. Доілись ми по різному,коли вим’я сильно наливалось давала доїть але не докінця ,щоб напруга знімалась. І до стінки прижимала,вона не дуже велика,кажу їй я тебе ще подужаю
Ну це довго описувать,багато було у мене з нею помилок,і закінчилось,що вона самозапустилась. Збавляла молоко,збавляла і все. Їла добре,а молоко забрала. Оце через місяць окот і думаю,як мені поступить.Уже голова болить од цих думок. Дуже молоко в неї смачне. Зараз бачу вона спокійніша і більш довіряти мені стала. Дуже в мене великі надії на неї на цей рік.

5 лайков

Добре було б потрапити на окіт, допомогти, дати руки облизати.

У мене з Луною так було минулий сезон, вона не була дикаркою але й не ручною.
Після того як вона облизала козиня, мої руки … вона прийняла мене за дитину. Козинятко приходило ссати , а мене не було поблизу, вони кричала і гукала ще одну дитину (мене).

Коли я приходила і сідала поруч, вона миттєво заспокоювалась. Доїтись також давалась без проблем…

5 лайков

Я попала,якраз зайшла і родилось,друге. Я дала облизать козинят,за руки узнала тут на форумі. Я не дала козлятам сосать. Кормила сама. А за першим окотом вона у попередньої господині кормила козеня сама. От і думаю,може в цьому році залишить козлят під нею?

1 лайк

Мені подобається коли козинята ростуть під мамкою. Ала тільки в тому випадку коли коза не дикарка…

Я думаю, коли козинята залишаться з неручною козою, відповідно зменшиться час контактування під час доїння … щось я таке написала … Але мені здається, що саме під час доїння день за днем налагоджується звязок між козою та господинею ( миття, масаж вимені, процес доїння, почесушки та взаємні поцілунки) . Потрібне неабияке терпіння.

Без цього всього коза так і залишиться дикуватою і її діти також будуть уникати контактів з людьми, повторюючи поведінку матері-кози.

Добре якщо це будуть козлики-шашлички, а якщо козочки? Тоді знову дикувати коза… :unamused:

3 лайка

Я не скажу,що вона дуже дика. Покажи сухарик і все вона твоя.Хочу попробувать по схемі,як Катя писала,що на третій день уже отсажувать козлят на пару часів перед дойкою. Правда думаю чи вона тоді буде мені молоко вообще давать. Ну ,короче, чим ближче час окоту,тим більше голова болить.

У меня сейчас есть одна ярка, которую я покрыла только три дня назад, она на сиське сидела до 1 года 2 месяцев. Диковата. мамка при этом очень контактная первоокотка. Первые пару недель только пришлось за ней побегать после окота, и она смирилась.
Так вот дочка шла на контакт только тогда, когда ей этого хотелось, а так, в общем-то, сторонилась. И вот последние пару дней, как только прошло покрытие, она подходит, трётся, подставляет мордочку для поцелуев… резкая перемена произошла. Надеюсь, что процесс доения нас сблизит :slight_smile:

5 лайков

Сьогодні прийшла до думки, що диких кіз не буває…просто у господарів не завжди вистачає терпіння, часу… а часом і бажаня щоб налагодити контакт з твариною

12 лайков

Підтримую кожне слово!
“Вода камінь точе!”

5 лайков

Ще мені здається, що не має одного стандартного способу як найти з кожною козою спільну мову. Кози вони всі дуже різні і головне знайти для кожної саме ту ниточку, потягнувши за яку почне розмотуватись весь клубочок. Для однієї досить смаколика, іншій почесушок, а з третьою і смаколики і почесушки і розмови “по душах”:grin:

5 лайков

Даже не знаю как объяснить. … наша дикарка странным образом “оборзела”, что ли. Во первых начала выяснять отношения со старшей козой - отгонять от еды, драться лоб в лоб или в бок, ещё и гоняется за ней , кусает её. Не понимаю что происходит- попытка захвата власти? При этом иногда, как одуревшая - шерсть дыбом, гасает как угорелая, и чмышет как конь. Может на дыбы становиться, при этом подпрыгивая к нам на всех 4ногах. Короче говоря непонятка. Сейчас она под вопросом на 2,5 месяце (первокотка). Опытные козоводы, вы сталкивались с такими странностями поведения? Если да, это надолго? Мне старшую козу жалко.

Она у Вас не гермик случаем?
Если действительно беременная, то гормоны бушуют

1 лайк

По поводу гермика даже не знаю - внешне вроде не похожа, хотя меня тоже всегда мучал этот вопрос ( тем более комолая).

То что она комолая, не имеет никакого значения. Гермики с высокой вероятностью рождаются, когда комолые оба родителя.

Вітаю Наталія. Може бути гермік, а може бути вагітна козлами. Тоді теж коза починає вести себе агресивніше по відношенню до інших. Найпізніше дізнаєтесь через 2,5 місяця, якщо окот так і не відбудеться.
Але зазвичай першокотки починають наливати вим’я раніше, тобто скоро ваші сумніви розвіяться :slight_smile: лиш трохи почекати.

2 лайка