Зупинка рубця після пологів у вівці?

Вчора вівця народила двох ягнят, послід відійшов, добре їла, молоко є. Сьогодні відмовляється навіть від смаколиків. Жуйку не жує. Ніби здуття нема. Чи може бути зупинка рубця? що робити? вивела на пасовисько, ягнята ссуть, вона або лежить, або стоїть. Не пасеться. Вівці 3 роки, первістка. Їсть сіно, траву, 200-300 грам кукурудзи. Вчора після пологів дала трішки більше…

Дуже багато тем про зупинку рубця. Передивіться і візміть для себе головне.

Користуйтеся, будь ласка, пошуковиком. Значок лупи в правому верхньому кутку.

1 лайк

дякую, всі теми перечитала. Дала настоянку чемериці, поводила на задніх ногах. Поки без змін…

Масажуйте голодну ямку, натискайте не дуже сильно, але щоб відчути рубець і відпускайте. Зробіть жгут із сіна і, як вуздечку засуньте в рота, водіть.
Можливо, потрібно ввести препарати кальцію. Кальцію бороглюконат можна вводити підшкірно, або кальценон. Але краще прокапати у вену. Дайте енергетичий напій, зараз багато продаються. Вколіть катозал або аналоги - вітазал, фосбевіт, стімул.

2 лайка

дякую! буду пробувати

звітую! напоїла 2 рази водою, почала їсти листочки на вишні. От думаю, може вона не їсть і не п’є, бо боїться відійти від ягнят, така вже фанатична мамочка, що страх… може таке бути? бо здуття живота нема.

Жуйка в неї є? Обов’язково потрібно, щоб була жуйка.

1 лайк

нема, але з’їла маленький шматочок хліба. Вколола вітазал. Надіюся, все буде добре. Здуття нема.

От хліб не варто давати. Краще гілочки та сіно. Хлібом пригощайте, коли травлення налагодиться.

1 лайк

це для мене показник, що все не так страшно. А от як від хлібу відмовляється, то це геть погано…

звітую. Овечка пасеться, є жуйка. Дякую за поради.

3 лайка

Обычно так может проявляться начинающийся послеродовой парез.

1 лайк

здається, проскочили. Їсть, жуйка є. Дякую!

3 лайка