Добрый день! Нужен совет.Ночью какое- то животное попало в вольер к 15 козам ( предположительно могло залезть по сеннику рядом с забором и перепрыгнуть через сетку внутрь вольера). Ночью не было слышно ,чтоб козы устроили переполох, были в шоке? В результате одна коза здохла ,вероятно из- за стресса, несколько лежат, но на ноги вскакивают при подходе, много животных ранено. Характер ран- рваные бока и ноги. Удивительно,что трое молодых, 3 месячных козлёнка целы, один чуть поцарапаный.
Есть идеи,кто это мог быть? И что уколоть козам,чтобы помочь вывести из стресса, , успокоить?
Дыр в сетке или подкопов не обнаружили,только маленькая брешь в отогнутой сетке под сеном у самой земли, туда могла пройти только ласка или крыса, более крупное животное оставило бы клочья шерсти на сетке. Т.е. вероятнее всего кто-то по сену перепрыгнул сетку, но как выскочил тогда? С одной стороны вместо сетки старый деревянный забор, наверное, крупная собака могла и по нему перелезть. Но зачем? Ни одно животное не загрызено с целью съесть, только подрано и напугано.
Кто это может быть? Были похожие случаи? Как успокоить коз?
Скажена лисичка? Дорослі захищали молодняк
теж думаю, що лисиця, їх зараз дуже багато. Вона пролізе туди, куди інші хижаки не можуть, через паркан і сітку.
Співчуваю, ситуація страшна. Можна вколоти катозал, він підвищує опірність організму, допоможе у заживленні ран.
Звичайно, краще за все викликати ветеринара. До його приїзду обробити рани перекисом водню або розчином хлоргексидину. Якщо розриви тканин великі, бажано зашити. Я би ще всім пораненим проколола антибіотики і препарат типу стимул, або катозал. Стимул навіть кращий.
Колись у мене велика мисливська собака залізла у вольєр для птиці, були індикі дорослі, мускусні качки майже всіх (десятків три) подушила і загризла, не з’їдено нікого. Так що можливо у вас так само, мисливська собака. А може бути і вовк чи лисиця, напевно, якщо близько до лісу.
І приймайте міри, як захистити тварин. Бо хижак прийде ще.
Тут страшно, якщо дійсно сказ то треба родити негайну вакцинопрофілактику
Я бы тоже посоветовала в первую очередь проколоть всем срочно Рабистар.
Дякую всім за відповіді! В той же день приїздив ветеринар, рани зашили. Обколюємо антибіотиками. Сама важка кізка з погризаним стегном потроху встає, головне, що від їжі вже не відмовляється, на вулиці більше лежить ( вигулюємо потроху її). Всім зробили щеплення, включно з собакою і кішкою. Тепер треба витримати місяць, щоб ніхто не захворів.
Трохи переживаю за людей, які дорізали сильно раненого кізлика, через кілька годин після нападу. Бо читала, що сама заразна- це слюна скаженої тварини, а вона могла бути на шкірі та м’ясі кізлика. Від стресу наче відійшли всі, але на ніч вже в вольєрі не залишаємо.