Можно ли претендовать на заброшенный участок с разрушенным домом?

Всім вітання.
Вибачаюсь що не відповідав, не бачив. На форум не заходив, кози в запуску, сир не роблю ).
Стосовно заданого вище питання існує два способи вирішення:

  1. Земля у власності громади - йдете шляхом безкоштовної приватизації, якщо ще не скористались своїм правом. Якщо скористались оформлюйте на когось іншого (брат, сват, коханець, ітд).
  2. Земля у власності фіз чи юр особи, яка тривалий час нею не користується. Цю землю спочаткц треба вилучити з власності такої особи на громаду а потім йти шляхом приіатизації. Детально як це зробити за посиланням.
    Деякі аспекти набуття права власності на об’єкти безхазяйного нерухомого майна
    Закони України - довго, муторно, дорого!

І особиста рекомендація від юриста - ігноруйте закон, робіть самозахоплення. Дешево і швидко. Тільки не будуйтесь там.

7 лайков

І да, є ще третій варіант.
Це коли у ділянки є власник. Купіть її. Якщо не продає - докажіть що своїми діями (бездіяльністю) він завдає вам збитків - затоплення, захаращення, пожежа (не перестарайтесь) і стягніть ці збитки з нього через суд.
Додатково громада може виносити приписи про усунення порушень з користування житловим будинком/зем ділянкою.
Довго, муторно, дорого!

3 лайка

А я думала.це було при Тимошенко і вже не діє.Чи по факту виходить. все одно за всі виїзди.заміри. оформлення документації платить треба? Я на 50му році життя вирішила.що вже пора приватизувати свій двір :grin:.тому прошу натикати мене носом. де про це йдеться.

ось тут детально і доволі близько до реалій з якими я стикався. додатково прийміть до уваги що в кожному конкретному місці свої нюанси, які відразу не промоніториш

3 лайка

звісно. ви не платите за саму ділянку а за роботи по її оформленню аж бігом

4 лайка

в дворі є будівлі? можливо ви коли оформлювали право власності на будівлі і землю оформили? вона автоматом йде.

2 лайка