ЛПХ,,Kaтюша & козы,,

Сьогодні і з половини жовтня у мене такий улов картошки, смачніше ніж рання влітку.


А до картопельки спикла хлібчик на віноградних дрожжах, робила всоє віно і взяла брожених ягод вінограду і зробила закваску от так і получилась закваска сира і дуже бистро бродила тільки успівай годувать
Хлібчик смачнющий вийшов із присмаком віноградним трошки є кислинка але то придає хлібу ще більше плюсів.

28 лайков

мням прямо! хоть иди и готовь! (только винограда наверное уже не найти у нас :cry:)
готовила как то “хлеб винодела” , французский кажется. на забродившем виноградном жмыхе ставится и красное вино в составе. вкусныыыый.

1 лайк

Класно, у Вас все домашнє. Цікаво, а коли садили картопельку, що на фото?

1 лайк

Альона я садила після часнику і цибулю як вибрала.
Насипала горохів в борозди розложила стару картоплю з ростками а де і бульби маленькі були.то там де бульби були ото така картопля велика виросла.
Пригорнула і нагорнула кучі як підсипала зразу і поміж ряддя гарно полила і пошла вона рости а ще можна поміж ряддя наложить добре сухої або підпареної подстілки всю накрить тоді зілля зовсім не буде а буде пожина суміш для неї.От і получаїться другий врожай аби тільки не полінуваться.Ті роки я профілонила землю то заросла портулаком що не можна ради дать а тут і портулаку нема.

8 лайков

Ліда так простий віноград ще можна знайти на кущах тільки щоб не було плісняви.
Я ж робила вино дуже пізно бо дощі пішли і ждала коли випогодиться.от помяла його і коли шапкою встало я ту брожену шапку зняла і гарно віджала і туди ложку муки ложку меду і в тепло і так 5 днів годувала а ще додала висівки просіяної гарно в ситі поперетирала можна кофемолкою крупи пшеничної змолоть буде грубий помол тобі у закваску тоді ще краще бробить , робить як густу сметану.


Оце оставила закваски на наступний раз стоїть у холодільніку.

12 лайков

ООО , дякую :rose: вам Катя , в нас якраз завтра має бути "шапка ", спробую зробити.
Бо моя звичайна закваска з холодильника чогось не проснулась…

Можна проекспериментувать.
Одлить від неї більшу половину і викинуть а в меншу підігріть шоб була тепленька і туди добавить броджений віноград і покормить і так якщо щабродить днів 5 годувать по чуть але і добавить ложечку медку

3 лайка

Я її пробувала викормить по новому , і муку купила другу , та не вийшло . Викинула . А це знов спробую погратись

1 лайк

ох, так это у вас, на юге еще можно на кустах найти :smile: а у нас в сибири - только в магазине растет уже. последнюю закваску на изюме ставила. года 2 уже она у меня живет :heart_eyes: не могу покупной хлеб есть теперь. в гостях прям страдаю - с хлебокомбинатов - совсем не то… что они туда пихают :thinking:

1 лайк

Я думаю, що гній якось діє на портулак і не дає йому розвиватися. У сусідки повно в минулому році було, а я на свій край города від кізок і свиней жижу виливала, то не ріс портулак. А в цьому році дуже сухо було , не ріс, або був малесенький.

2 лайка

Оля у мого сусіда весь город у портулаці
Він засіяв під осінь гірчицю зараз скосив і ререорав а весною побачим буде чині, тоді і собі буду сіять.
А навоз у мене все время вношу з осені а весною щей грядки посипаю і поміж рядів ну він росте всеодно.

2 лайка

Все хожу читаю а свою сторіночку минаю.
От Настав час для запуску моєї улюбленої Даночки, пока одної годувальниці.
Так це виглядає дуже смішно із 30 коз що було весною залишитись ні з чим і починать все спочатку.
Наступна дівчинка Минька так назвав син, забрала від своєї кізоньки а так пізніше як виявилось що її у 5 місяців батько покрив без її згоди на те.
Тепер я чекаю на сюрприз і від неї а ще переживаю як все це буде і як вона виросте потім.
Зараз вона корінаста бокаста та на коротких ножках .
Дівчинка з ушками сусліка.


Чорний це Маркус батько будущих козенят.
І остання Лялічка ще ярочка.
В обхваті 74 см на 36 кг.
Ну їй буде 21 грудня 7 місяців, поробую додержать хоть би до 40- 45 кг як набере тоді покрию.
От такі мої плани.
А ще я занялась одним хоббі купила хурму посадила а наступним кроком інжир.

30 лайков

Гарненькі кізочки і батько гарний.Ви тепер відберете кілька,та цінних.Не даром же роки пропрацювали з козами.В кожному випадку спиняємось через обставини,які від нас не залежать,щоб потім зробити крок вперед.Бажаю щоб.бажання і можливості співпадали і кізки тішили молочком і любов’ю.Чомусь сердечка відсікає скоро,може тому що почала читати інтенсивно,появилося трішки часу і натхнення.Тому мої Вам сердечка тут :heart: :heart: :heart: :heart: :heart:

11 лайков

Сьогодні на ранню весну замовила сажанці інжиру 2 види.
Думаю що мені він під силу виростить ,
От тепер мені нада буде потихеньку готовить траншею під саженці.
А ще цікаво що коли прищіпувать верхівки інжиру ці листочки можна висушить і дуже смачний і корисний чайое получиться.
Я вже 2 роки як роблю ферментований
Іван чай з різними травами і смаками а тепер ще буде і інжирчиковий чайок.

19 лайков

Вчора Дану доїла через 72 години
видоїла 3150 мл.
Наступна дойка через 96 годин, запускається дуже важко вимя наливає але не гаряче.
Буду пробувать відтягувать время і щоб получилось наз на тиждень, що вона мені покаже, дуже лячно, боюсь щоб не получить мастіт.Це в мене так вперше.
Кіз було багато але сштовхнулась так вперше.
Дана народилась у мене але провела два роки у іншої хазяйки і також запускалась важко.
Дуже переживаю.
Можливо хтось мав такі проблеми і дасть мені пораду .
Роди у Дани 21 лютого.
Наче і час ще є але хочу щоб вона відпочила і народила здорових козенят і їм було молозиво.

5 лайков

Катя, можу розказати за свою козу. Майже 3 місяці після покриття доїлася добре і рівно, а потім за тиждень запустилася. Може, як кажуть, відчула козенят і все.

2 лайка

Катерина, Вона у Вас тільки на воді і сіні?

Оля у тої хазяйки вона родила двічі .
У мене вона стала первокоткою і уїхала .
Там народила за дві неділі кажись покинули тільки доїть а другий раз за місяць до родів.
Вчора я видоїла 3150 мл це через 72 години і наливає дальші от тут то в мене страх.

Катя, у нас було 2,5 л. за день , доїла рано і ввечері. А потім різко упало до 0,8 +0,7 і я її за тиждень запустила. Перевела доїть раз у день, а через 4 дні через день, потім раз у півтора дня і все.

1 лайк

Катя, а молоко на вкус не солоноватое? Если нет, то я бы не психовала. При таком количестве молока дою ещё раз в сутки. И только, когда сама начинает сбавлять, увеличиваю промежуток временной.

1 лайк