Хозяйство " Феникс", ФИЛА "СтреКоза"

Катя, в тій базарній цибулі вся таблиця Мендєлєєва. Її поливають і разом вносять добриво. Наш перегній так не працює. Ми ж хочемо натуральне.

3 лайка

Десь колись вичитала що салатні не лежкі цибулини на висадку треба зберігати при низьких температурах.

Я останні роки отримую своє насіння вже декілька років поспіль з різних цибуль
Цибулю Ексібішен Bejo купила у 2020у професійному пакеті, написано було що сорт, врожай був гарний дуже, зберігала зимою у холодному приміщенні, неопалювальній коморі, у ящичках, там у сильні морози мінусу не буває.
Цибуля не така лежка як червоні сорти або Халцедон.
Цібулю взимку перебираю, яка стає мʼякою, забираю, яка хоче рости одразу перекладаю у холодильник, до весни щороку долежує з десяток цибулин.
Щоб точно отримати насіння, щоб не замокло або не зламало стрілку, висадки саджу у теплиці скраю. Підвʼязую до кілочків. Як закінчує квітнути одягаю мішечок із спанбонду, щоб насіння не висипалось. Моя мама вчила капронові колготки на квітку надягати :grinning:
Насіння дуже багато збираю. І щороку сію тепер своє насіння Есібішен на розсаду.

Цього року прийдеться частину цибулин покласти у холодильник, а частину висадити у горщики, а потім обережно пересадити у теплицю, бо геть усі вже наклюнули зелене перо. Може тепла зима, тому вже хоче рости.

9 лайков

Кать, можливо насіння, яке ви отримали із своєї висадки, не налилося із якоїсь причини . А можливо не визріло. Оті коробочки з насінням, треба було розлущити та подивитися чи повноцінне там насіння. Воно повинно бути повним не пластким.
Я б перевірила на схожість, поклавши між двух ватних дисків, щоб прокльнулось. Якщо з’являться біленькі “хвостики” - висіяла б у коробки.

4 лайка

Працює перегній добре.
Це просто грунт не підходить. Цибуля любить легкі, добре прогріті . На чорноземах великою не росте. Глинясті погано прогріваються. А от з домішками піску - ідеальний варіант.
У мене пісок, але дуже збагачений органікою , та ще й попел вносимо . От і росте величезною цибуля, добре висихає та зберігається до нового урожаю.
Є, ще одна важлива деталь - цибуля не любити кислі та занадто зволоженні грунти, віддає перевагу нейтральним, більш лужним.
Через це, я при висаджуванні розсади, тиканки, чи посіві насіння цибулі у рядки додаю крейду і грядки формую тільки на самих високих місцях. Бо у мене волого з весни дуже, але влітку поливати треба бо піщаний грунт швидко сохне.

7 лайков

У мене для цибулі самий клас - кислий важкий суглинок)

4 лайка

У мене земля сугинисто пісчаносіра ,але за всі роки використовувалась неправильно, червів майже нема тому вона тверда і гудчаста.
Мабуть таки нада весь гній розкидать по землі і чуть прикидать землею щоб заселить червів щоб працювали, і так добавлять а не орать.
Перегній уносився але риьаки всі черви повибирали,нада розводить гарну почву щоб був гарний урожай.

5 лайков

Збагачувала землю так: осінюю біля грядки висипала купу підстилки гіркою і залишала на цілий рік. На слідуючий рік осінню прокопувала рядок, засипала ярочок підпрівшою підстилкою і слідуючий викопаний рядочок перекривав перегній. так роблю через рік.

4 лайка

То так можна у ярочок і чистить сарай весною і закидать туди підстілку а наступну землю накидать на підстилку тільки не глибокі робить рівчаки щоб не хоронить дуже глибоко , а між тих ряді щось садить і ьуде вологу держать і буде перегнивать потихеньку.
колись робила то тільки з необізнаності заглибила то тільки там гарно гарьузи і кабачки поросли.
Щось буду робить уже потроху на город виводу і розкидаю як устилаю а потом потроху на верх землі.

6 лайков

У меня когда коз мало было тоже так делала. Весной копала траншеи не глубокие в огороде, туда подстилку зимнюю. Сверху землёй засыпала. Огурцы, свекла и кабачки очень хорошо росли. До осени все перегнивало и муж культиватором перепахивал под зиму.

11 лайков

Ну от і я так буду, зараз розкидала по грядкі а потім буду стягувать у рівчачки і прикидать наступним рядком а зараз удобряє грядку те що осадки на нього йлуть сніг дощ, я думаю що заолно так і картошку у иі рялки з навозом можна повкидать, помідори посадить перець адже від козиного гною воно не погорить, ті роки я підстілкою накривала картошку було добре і підстилка пішла в пользу і ненада ьуло скидать на кучу а потім тягнуть з кучі мокре, за сезон все перепріло.
Чи під розсаду Сніжана ти так ложила гній чи опасно, як скажеш?

3 лайка

Розсаду я вирощую у стаканах. Грунт для цього “дійства” купую. Бо свій програє - має не однорідну фракцію та дуже ущільнюється, що погано впливає на сходи.
Під усе, що я висіваю, або висаджую на городі, під оранку чи перекопу, використовую гній, який є підстилкою для кролів та кіз. Усі рослина гарно розвиваються та дають добрі врожаї.

Ще хочу підняти одну тему.
Зараз починається час для висіву насіння на розсаду. Так от, що я помітила - найкращу схожість і розвиток розсади мають рослини, які були посіяні ( висаджені) до тари із харчового пластику, або глини.

Ось погляньте - це цибуля, яка була висіяна тиждень тому. Біла, прозора ємність - це харчовий пластик, а темна - звичайний поліпропіленовий горщик, який продають у магазинах. Насіння з однієї пачки, в однакових умовах,та схожість різна. І так вже на протязі багатьох років ( ці коробочки я використовую на постійній основі). І кожного разу такий результат.
Що я хочу сказати - якщо ми вибираємо посуд для розсади, то треба, по- можливості, брати не токсичні предмети. Бо це впливає на подальший розвиток. І не завжди наші погані результати в вирощуванні є невдале насіння.
Для того, щоб мати гарні результати, треба враховувати усі нюанси і тоді будемо мати меньше негативу та більше задоволення від своєї роботи. І головне - при меншому затрачені ресурсів, буде більший результат.

18 лайков

Сніжан, а не рано ще для посіву цибулі? Десь читала, чи чула, що за 40-50 днів до висадки в грунт. Чи ти в теплицю?

До речі, цікавий і неочікуваний результат про лотки. невже настільки токсично, що за кілька днів через товщу грунту так вплинуло?

2 лайка

Висіваю цибульку завжди в лютому. А висаджую на город у квітні. Якщо висіяти у березні, то рослина не наростить три справжні листочки ( пір’їнки) і буде замалою “при переїзді” на постійне місце.

Про токсичність пластику.
Я думаю, що впливає саме на початку, бо це видно тільки по кількості рослин, яка зішла. Далі розвиток йде стабільно- однаковий, рослини не відстають в рості і мають однакові результати при пересадці у відкритий грунт.
Саме цікаве те, що результат сходів кожний рік однаковий. Схожість майже 100% у посуді харчового направлення, 70% сходів у двох однакових посудинах невизначеного хімічного складу.
Але були і інші результати. На початку моєї " трудової діяльності", я сіяла більше врази. Бо втрати рослин на стадії розсади були інколи більше 50%. (Це про цибулю ) Тоді я використовувала різні ємності для посіву і результати були, теж різні. Були такі, що сходило цибулі декілька штук і ті пропадали через тиждень.
Саме тоді, свій вибір я зупинила на ціх коробочках. Бо результат був найбільшим і мене влаштовував.
Відтоді стараюсь для розсади використовувати харчовий пластик, або ємності натурального походження.
Для розсади томатів, перцю, огірків і т. д. беру прозорі стакани, або коробочки з під молока чи води. В касети, або горшки можу тільки пікірувати і то стакани в пріоритеті. Вони добре миються і служать багато років, якщо їх після сезону скласти у мішок і заховати у місце по далі від сонячних променів.
Ось до якого висновку я дійшла. Можливо тут, щось інше. Але крім токсичності, я більше не змогла знайти виправдання різної схожості рослин в однакових умовах. На цьому і зупинилась. Можливо у когось інша думка ?

5 лайков

Зараз багато господарок просувають посів у “равлики”, наповнені грунтом. Колись давно я сіяла помідори у равлик без грунту, просто плівка і туалетний папір два шари. Пікірувала у стадії появи першого листка. Була бідненька розсада, мабуть її не вистачило корисного на початку розвиту.
В цьому році у мене багато насіння цибулі шалот, спробую сіяти у равлики з землею, а частину в 5-ти літрові пляшки розрізані в висоту, такий собі парничок.
Огірки сію у стакани або 0,5 літрові квадратні пакети для кефіру. Колись мені такі дісталися з молокозаводу, щось там було не так з дизайном і їх забракували. Всередині плівка харчова. Один сезон вирощування витримують гарно, якщо затримка з висадкою розсади, то піднімаю ті частинки, що слугують денцем чи кришечкою, зав"язую скотчем, досипаю землі і все ОК. Ще +4-5 см висоти.Огіри обростають додатковим корінням і все добре.

8 лайков

Все, мої дівчатка уже відстрілятися.
Три кози народили семеро козинята.
Клеопатра - кізку та козлика. Схожі на маму.



Вега, доня Клеопатри, привела два козлика.

А Забава вирішила задовольнити усі вимоги та подарувала дві ніжні дівчинки та козлика красеня, схожого на маму.


Доречі, одна дівчинка вільна.

24 лайка

Вітаю ,всі гарні ,здоров’я всім🌹

2 лайка

Вітаю з малими. На сир та на масло) Останнє фото - то хлопчик, чи дівчинка?

1 лайк

Поздравляю :rose:
Очень красивые Все , и мамы и детки :smiling_face_with_three_hearts:
Молочка и здоровья всем :kissing_closed_eyes:

3 лайка

Вітаю) В живу вони ще кращі! Те які вони є словами просто не передати! Тримати в руках цих дітей це просто як скарб знайти! Я просто в захваті! І одна із цих діамантів буде в мене))) дякую Сніжаночко)))

5 лайков

Останнє фото з козликом.
Його “виготовлено” на замовлення нашої знаної форумчанки. Вона, ще з осені хотіла такого, як Забава. Ось її коза-мама і послухалась.
А я чекала дівчинку, а отримала дві. Просто у Забави я кохана господиня, вона змалку за мною скрізь ходить. А це, ще й вимагає тільки, щоб я доїла. Коли мама доїть - на станок не йде, чекає коли я прийду, або доїть її у вольєрі.
Ось такі у нас фокуси новенькі.

18 лайков