Гретині гуси

Резать еще куда ни шло, а вот щипать…, в этом году 40 шт на одни руки, да еще и не угадывала, то пере парю, то не до парю.

2 лайка

Половина 40 л виварки з крутим окропом, повинно під кришкою гарно кипіти. Відкрили, тримаєте за шию гуся , у якого завязано кровавий край шиї кульком, засунули в кастрюлю на 30 сек. Витягли. Спробували як рветься махове пір’я. Скубете спочатку махове на крилах, потім чисто крила, потім пір’я на хвості, тоді тіло, але без пуху. Тушка не холоне і пух можна зібрати окремо. З пуха виходить ковдра вагою менше кілограма, дуже тепла. Тіло спочатку грудку, тоді спинку. Тоді шию. В кінці пух. Все…

12 лайков

Спасибо Грета. Видимо не доводила воду до кипения или наоборот передерживала.

Якщо вода погано кипить і довго тримати рветься шкіра разом з пір’ям .

5 лайков

Вчора був перший вивод гусят в цьому сезоні.
Вихід 50 %, це при тому, що на початку інкубації не було добу світла. Малеча сильна і гарно лупилася з яєць.

29 лайков

Квочка сиділа на порожньому гнізді, тут в сусідньому цесарка тужиться, та голову витягнула дивиться. Яєчко плюх в гніздо, квочка бігом перелізла на нього. А цеся, нічого не зрозуміла. Де яєчко поділося? А квочка ця кожен рік цесарок водить,а курчат ніколи не бачила. Мабуть себе теж цесаркою вважає.

25 лайков

Поздравляю Грета, очень похожи маленькие на наших :wink:

Смешные эти куры-квочки, а я опять подсыпала свою гусиными…

2 лайка

Перші яйця гусячі до 200 г. Таких під квочку немаленьку більше 6 не влізе, а індички все ж перегрівають. Інкубатор краще. Хоча я люблю розігріти під квочкою, а тоді докласти в інк через тиждень.
Зараз трішки дрібніше яйце. Знесуть по десятку, підуть після невеликої перерви на другий цикл, тоді знов перші більші. Білків малувато, але де ж їх взяти повноцінні тваринні білки.

2 лайка

Ці цесі, коли квочка почала нестися торік, бігали за нею і сиділи на краю гнізда поки вона справиться, а вона їх не ображала. Потім старші прибігали подивитися на виводок малих, коли квочку випустили з ними під сітку. А конкретно ця курка просто квоктальний маньяк, але мамка гарна. Дітей страх як любить.

3 лайка

Цесарята.

23 лайка

Грета, підкажіть, цесарята не привиредливі в вирощуванні? Є якась особливість коли їх ростиш, як що порівняти з курами(наприклад)?

1 лайк

Грета вітаю з малюками, всі такі гарненькі пухнастики. Я в цьому році ще без малюків якось не звично. Завжди в кінці лютого вже когось няньчу, в цьому передих. Люблю гусеняток малесеньких.

4 лайка

Мар’яна, я не Грета, але поділюся своїм досвідом. У вирощуванні цесарок ніякої складності немає. Головне перші дні добре вигріти. У мене в перший день в ящичку грілка, зверху лампочка, потім грілку прибираю. Можна під квочку, водять гарно.Годую всю птицю стартовим бройлерним комбікормом. Років п’ять уже нікого і нічим не пропоюю.

3 лайка

Наталочко, ВЕЛИКЕ СПАСИБІ! Дуже хочеться спробувати цесарочок, та я повний нуль в цесарках.
Обов’язково цього року спробую цю пташечку. :slightly_smiling_face:

3 лайка

Якщо хочеться то треба пробувати, відмовитися можна встигнути завжди. Галасливі, але ми вже звикли і сусіди теж :grin:. Дуже люблять пастися, і подобається їм вибирати насіння з різних бур’янів, також збирають по городу колорадів, але я не привчала все часу не вистачає. М’ясо смачне дієтичне, яйця дуже поживні і багаті на вітаміни, трішки поступаються перепелиним.

2 лайка

Я, останнім часом, і курей не пускаю побігати. Якась зараза краде птицю і не можу впіймати що, тільки пір’я знаходжу. Нехай уже у вигулі краще сидять, він у нас великий і пограбатися є де.

2 лайка

Може лисичка, якщо вигул є то дуже добре.

Выгул накрытый сверху? Они же летают.

Цесарят ростити навіть простіше ніж курчат. В теплі звісно треба тримати, корм бролерний кк, зелень деревію з першого дня молоденька, дуже гарно перші дні дати яйце. Вони лупляться на 26-28 день, маленькі, але в два тижні вже гарненькі галушечки. Ростуть швидко. Бігають зграйкою, гарно до них пустити, коли малі , кілька курчат, або їх під ласкаву квочку, вони тоді як на мене легше керуються. Гарно орієнтуються на місцевості. Мясо смачне, яйця смачніші курячих, як на мене. Мої колорадів не їдять, зате дуже гарно збирають хрущів і всяку іншу погань. Щоб не літали підрізаємо коротко пір’я на одному крилі. Дехто ампутує добовим фалангу крила, але як на мене, то перебор. Півнів і індиків самців цесарі можуть трохи строїти, а так нікого не бояться. Коли щось незвичне кричать різко, можна замість собаки тримати. Ще кричить самка в охоті, як незмазана січкарня. Але ми теж звикли, тому проблем нема, без них сумно було б. Дорослі їдять все як кури. Ще особливість можуть ховати кладки. Самі сідають рідко, але якщо сяде водить гарно.

9 лайков

Только хотела спросить, едят ли кор. жуков, говорят что их с маленького приучать надо :thinking: