Чабарня. Ферма-майстерня на Десні

Сьогодні особливий день.і не лише тому що з господарства в гарні руки поїхалп моя чудова Канюшинка (87,5% AN), не лише тому до у @VERAKL коза принесла трійню від мого неперевершеного Вітра, а і тому, що я пройшла перший незабутній козярський майстер-клас по знероженню від Каті @Veterin. 5 козенят раптово втратили бажання бути рогатими. AN 100% диво-козлик, три кізоньки 91% і одна що вже їде в Одесу 87.5%.
Усі залишилися задоволеними. Навіть, я… Наступні знероження дівчаток спробую робити сама.


Дякую, Катя, за науку!

40 лайков

На здоровье :blush:
Только муже термокостюм с защитой все же прикупи к своему первому самостоятельному процессу… а то ему мастер класс по увороту от термокаутера я не проводила… эх… а надо бы :stuck_out_tongue_winking_eye:
А у тебя все получится, главное с начала тренируйся на кошка… ой, деревяшке, по давлению и нагреву.
Приеду принимать экзамен выпускной!
:joy:

13 лайков

Що , і чоловікові дісталося від тебе ? :astonished: :scream:

3 лайка

Обижаешь, от меня — нет.
Но вот я уворачивалась профессионально :grin:

8 лайков

Кать, не поняла от кого уворачивалась? От мужа Лены @Nadesni ? :upside_down_face:

2 лайка

Нет, от человека с термокаутером. Кто хоть раз был помощником при обезроживании, тот поймет :wink:
Правда Лена?

4 лайка

Термокаутер - це зброя)
А от поросятам ікла видаляти не навчилася. А це треба, бо як тільки вони підростають, свиноматки проганяють поросят і не дають молока - боляче.
У нас місцевий ветеринар чудово видаляє.ікла, каструє і, навіть, ріже, як треба…
У мене за тиждень 5 опоросів… Уявляєте, скільки іікол треба зрізати…


23 лайка


Хлопець трохи розгубився - на великій дорозі без мами, стада і тата)
Але мусить звикати, бо однак доведеться жити на чужині…

33 лайка

Гарний козлик, хороших йому ручок.

2 лайка

Отакі дива:
Є у мене кабан Сірко - мангал-красень, рік з хвостиком.


Від нього опоросилося 4 свиноматки. Дві досвідчені мамки у яких 4 опорос, їм по 2 з невеликим роки і дві доньки цих мамок - перший опорос, віку менше року.
Вчора видаляли ікла і проколювали залізом. Заразом подивилися і стать малечі та толком їх порахували.
І тут найдивовижніше: у мамок 16 поросят - 12 кнуриків і 4 льошки, а у дочок 14 поросят - 11 льошок і 3 кнурика. Загалом по 15 кнуриків і льошок)) )

Як так могло статися, що одні принесли переважно хлопчиків, а інші переважно дівчаток?
До речі, свиноматки живуть по дві і малеча не розбирає, кого смоктати

34 лайка

Вітаю з таким чудовим поповненням)

2 лайка

Олена, а ви видаляєте ікла самі чи ветеринар?

Поки що ветеринар, але планую освоїти і це, і кастрацію…

2 лайка

Так це напевно буде і вигідніше, коли захотіли,є вільний час,провели все необхідне і домовлятися не треба з ветеринаром.У вас стільки роботи, що напевно не скоро до нас в гості виберетесь) Напевно скоріше ми
до вас знову)

1 лайк

Милости просимо! Запрошення на каву залишається в силі)

1 лайк

Спробуйте манікюрними кусачками як тільки родиться, нам колись досвідчений свиновод порадив. Безпроблемно.

3 лайка

А як у нього характер? В лісі побачиш о… я. Як дикий вепр

1 лайк

Коли боїшся його - страхає. А як прикрикнеш - втікає… Це ж мангал - гібрид дикого зі свійською, то він вже набрався цивілізованих штук. Але імунітет у нього досі дикий
Наш вет усе робить манікюр ними кусачками

7 лайков

Ми завжди так робили - манікюрними кусачками, як свинка зчистилась і пока ще відпочиває - малишам зуби поскушували, а вже на 3-й день кололи залізо.

А от кастрівувать так і не рішилась, а треба було.

5 лайков

Потроху освоюю практику машинного доїння) і мої першоокотки вчаться, і я вчуся…
В чергу вже вистроюються, а от стояти разом на столі і не битись за вкусняшки поки не буде вміють…
Але винятки бувають. Потихеньку звикають, що з підлітків перетворилися у майже дорослих дійних кіз.

43 лайка