Чабарня. Ферма-майстерня на Десні

Ольга, вы когда кастрируете малых, после процедуры все вместе сидят? Или надо каждого отдельно селить? Не рвут друг дружку?

2 лайка

Ми кастрірували і в 3 тижні, коли ще всі разом під мамкою, і в 6 тижнів, коли вже без мами. Завжди всі разом і ніхто нікого не чіпає Бувало, що прийде вет, а у нас 2 виводки більші і менші, всіх разом почикає і все.

5 лайков

До літа підростуть. Найкращі, як завжди, продадуться на плем’я. А інше з’їмо. І самі, і родичі, і на замовлення…
@Natalochka Наталя, свинням багато місця не треба. В вольєрі 2/2 живе свиноматка і десяток поросят місяців до двох.
@Jkmuf Ольго, я розсажую за статю поросят десь в 3 місяці. Дівчатка бігають з свиноматками, а також і вихолощені, а майбутніх кнурів тримаю окремо, але їх, як правило, не залишається на тримісячний вік. Бо ми каструємо кабанчиків до місяця, тому вони і вольєр окремий не потрібен…

Ще бабуся вчила - вибирай довгих свиноматок - буде більше поросят, а на поросятах більше м’яса. Дві кармалки у мене дуууже довгі.
Бабусина наука підтверджується!

Серед чорнявих малюків Білопузої є одне дивне з білою плямою навколо рильця) а от вчора опоросилась моя Руда (насправді вона вже сіра) - у неї у малят дуже цікаві забарвлення. Поки їх не турбую, але невдовзі пофотографую

21 лайк

Ничего себе!!! Это кроме коз ещё и такие чудеса? Когда успеваете? Я бы уже свалилась!!!

1 лайк

Людмило! У мене ж не 50 кіз… У мене невеличка кумпанія - їх тільки 8. Плюс поросята-кормали, плюс кури, гуси, індики і трохи кролів.
Моя головна мета - різноманітна продукція для родини… Хочу, щоб було усе - і молочко, і різноманітне м’ясо та яйця… Ну і на продаж щоб залишалося
Днями опоросилася моя улюбленка - кармалка Руда. Її малята продаються найкрасивіші і ніколи не доходило, щоб зарізала. Усі продаються…
З минулого виводка двійко собі залишила дівчаток (фото однієї з них туд добряче налайками)
Після 8 березня покриватиму свої юним красенем-мангалом Сірком. Має бути прекрасна парочка!

32 лайка

Які рябенькі красунчики. Хай ростуть кріпенькі і при продажі,щоб швидко продалися.:hibiscus:

3 лайка

Поздравляю! Пусть малявки быстро растут и хорошо продаются)

2 лайка

Дякую, Наталочко! Дякую, Інно @Varvara
Завдяки цим поросятам-кармалам привчила родину їсти свиняче м’ясо а не сало.
Бо раніше як було - зарізали свинню. М’ясо швиденько з’їми, а сала ще кууупа. Воно повільно поглинається. Нову свиню не ріжемо, бо тре сало доїсти…
А тепер сала практично немає (ну в палець). Зарізали, м’ясо з’їли ще пізніше за сало (я його разом зі шкірою в котлети). І треба знов різати… А споживання - двигун виробництва!
Тепер хочу ще трохи додати дикої, мангальської, крові.

6 лайков

Да, кармалы очень удобные в содержании свинки. Меня только одно в них не устраивает - слишком тонкие мясные места, из которых отбивные делают) Забыла, как называется.

А живут они у меня в загородке из сетки, загородке для кур. Ничего не ломают, не орут не бесятся. Не то, что Ландрас да Дюрок. Этих только в сварных металлических загородках надо содержать.

Еще мне очень в них нравится - когда захожу кормить - никто ни разу не подбивал ведро. Стоят и ждут, пока насыплю. А Ландрасо-дюроки, тут каждый раз надо умудряться пролавировать с ведром очень быстро и высыпать в корыто молниеносно, иначе ведро с содержимым будет на тебе.

7 лайков

Я битки ніколи не роблю, тому цієї проблеми немає…
А от запікати в печі, борщ, свіжина, котлети, ковбаси… Усе супер!
У мене пвд навісом місце - з одного боку рабіца, з інших стіни. Там і живуть… Коли настає час пороситися перевожу у сарай у роділку. Там і живуть поки не визгачиться доля їхня.
Теж дуже спокійні… Ручні… Люблять коли їх чухаєш - особливо, коли порісні.
Може характер зміниться, коли долью мангальної крові - мій Сірко (йому 5 місяців) може, приміром, вискочити на ящик, а з ящика на сіновал і там сховатися у тюках… Загородку у 1.6 метра перескакує - ще наростили.

4 лайка

Какие они прикольненькие!Муси пуси.пусть растут на салко и мясцо!Побольше!

1 лайк

Оленко я хочу коричневу льошку?

1 лайк

Для кого для кого, а для тебе буде)
Є четверо смугастих, ала я поки під хвости не зазирала… Та і ще 2 свиноматки на підході
Я так завжди і роблю чорнявих на продаж виставляю а кольорові лише своім

3 лайка

А смугастість у поросят з віком не зникає? Просто, у нас колись давно були такі, то ставали чорними з ледь помітним відтінком. Але у людей я і рижих бачила, то може і у вас така кров є. Любили ми їх, але стало важко шукати кабанчика не рідного, це і стало головним у заміні породи. От якби було ближче до вас , то знов би таких завели. А пока тільки дивлюся і облизуюсь.

1 лайк

Ну все залишилось чоловіка вмовити, щоб привіз, але зараз він пока вдома сидить, десь пізніше буде їхати, ти в наших краях не будеш проїздом?

1 лайк

У моих полосочки пропадают с возрастом.

1 лайк

Звичайно, смуги зникають… Десь до 5-6 місяців вони перетворюються в якийсь варіант рудої з можливими темними плямами.
Дітки завжди красивіші) але маючи таку льошку щопівроку маєш купу гарненьких смугастиків, які не лише приносять користь, а ще й око радують…
Якщо хочеш купити і просто відгодувати і зарізати - точно смуги не мають значення… А якщо на плем’я - то важливо!

Ну і ще - Лисянка вашим прекрасним затопленим кар’єром не так вже й далеко… Крім того я завжди веду 2 лінії, тож у мене є малявки, яких можна парувати. Було 2 кнури. Купила нового під Харьковом. Тепер одного зі старих вихолостила, посадила на сироводку і заріжу до Великодня.

2 лайка

Оленко, ви знаєте наші кар"єри? Тільки вони не в Лисянці, а у сусідньому селі Бужанка, це моє рідне село. Кар"єрів два, один на центральній дорозі, біля річки і березового гаю. Той гайок садили школярі, і наш клас теж. Там часто проходять зустрічі однокласників і навіть гриби є. Там же ліс через дорогу. А другий - трошки в стороні, на ту вулицю кажуть Кучерівка. Там дуже гарно, такий берег, верби, немає дорожнього шуму, але влітку там яблуку ніде впасти. Я пам"ятаю, як у кар"єрах рвали граніт, аж земля двигтіла. Пізніше котловани набралися водою і стали місцем відпочинку. Поруч навіть кафешку поставили.

4 лайка

Колись давно їздила до вас дивитися чисту воду! У вас прекрасно! Який з двох кар’єрів бачила - не знаю.
Ви живете в чудовому місці!!!

1 лайк

Місце чудове, але людям немає роботи,. Не так давно закрили Дашуківські бентоніти, величезний кар"єр бентонітових глин, добували відкритим способом. Отам подивитися! Не знаю, яка глибина, але стояти на краю страшно, машини там здавалися дитячими іграшками.

4 лайка