особисте господарство МАРШЕР

Чули ви слідуєче, мабудь, що першокотка не перевірена на удой (вся лактація кг, довжина лактаціі). Тобто хлопчик від першокотки не має данних по матері, які він передасть своїм донькам

7 лайков

зрозуміло, мені сподобався хлопчик але він від першокотки , тому і замислилась

2 лайка

почитайте тут

1 лайк

Вітаю Марина, я робила з 5-6 літрів, брала 5 кубів фермента з сичуга (саморобного фермента). Якщо брати мейто то на кінчику ножа.

1 лайк

Рада Оля що відгукнулась,молоко повинно бути свіже чи витримане пару годин?

Я брала витримане і свіже. Зараз не жарко кислотність швидко не наросте. Якщо перший раз робите і молока вечірньої дійки вистачить, щоб з ранку робити сир, то беріть вечірнє, а потім втягнетесь і будете брати любе. Я і зі збираного з різних дойок робила, виходив, лиш треба щоб в хаті температура була не більше 23, інакше глазкі будуть і може мачалкою стати. в мене літом таке було.

1 лайк

Тоді ту “мочалку” можна на косичку переплавить, або, якщо не вийде, то просто розтягувать-розтягувать , скрутить в клубочок і в форму - стече і буде смакота.
І ще додам, якщо берете фермент не домашній, то треба додавати його трошки менше норми. Наприклад, на 10 л. на сир кладете 10 одиниць, то на халлумі - 8.

2 лайка

дякую, яку кастрюлю використовуєте?

Тільки пораділа що з чирями покінчено, як сьогодні помітила на вимені у Цилі ще один(помазала). Проколола курс вітамінів, підстилка суха. Планую зробити комплексний аналіз крові щоб зрозуміти що відбувається, вирішила аналізи зробити всім. Почекаю поки окотиться Щедра і займусь цим питанням. Треба дізнатись, може такі аналізи роблять у Чернігові або навіть у Носівці(хоча навряд). З приводу Щедри (ламанчуля) я не знаю коли вона повинна народити, бо мій зошит з нотатками по козам, порвала Монка( бо вона гралась). Так це моя провинна бо я залишила зошит у полі зору її ігор, тож маю що маю. Кожен день заглядаю Щедрі під хвоста, очікую. Дітвора яка вже народилась добре набирають вагу тож тут все добре.Чотири ярочки так підросли , що радують око, парувати їх буду тільки на осінь, хоча їм вже майже рік, хай ще погуляють ще встигнуть стати мамками, треба їх уберегти від Шейха він у нас справний мачо. Одного козлика пустила на жаркоє, вирішила скуштувати молоде м’ясо-кажуть делікатес, згодна на всі 100% м’ясо неймовірно смачне і м’яке.

6 лайков

Дуже сподобалось ім‘я козочки « Щедра», захотілось і собі так назвать майбутню козулю :+1:
Вам удачі та усіляких гараздів, а Щедрі легкого окоту :kissing_heart:

6 лайков

Дякую Танюша. Я коли купила кізоньку то вона мені давала мало молочка, а ось коли їй змінила ім’я вона і молочка прибавила.

7 лайков

Звичайну 6 літрову.

Ніііі, я не це мала на увазі. Нержавєйка чи емалорована?

Емалірована, і нержавейка є. І в тій і в тій робила.

1 лайк

Придумала собі табличку по якій веду записи. Що думаєте? Може потрібно щось доповнити? ААААА, нажаль не можна загружати , стоїть заборона на xl таблиці, шкода.

1 лайк

А що в таблицю входе, пропишіть.

Перша графа родовід і дітки яких вона народжує, друга-удої, третя-дата, четверта-харчування, п’ята- глистогон і вітаміни, шоста-примітки( тобто поведінка, випадки, хвороби, пологи і т.д)

3 лайка

Цікава табличка. Удоі будете писать, кожного дня?

Ні, я це роблю раз на тиждень, контрольний замір по молоку.Ранок, обід і вечір. Таким чином я спостерігаю динаміку по надоям.

1 лайк

А харчування, як ви плануєте, корма можуть бути різними?Мене зацікавила ваша таблиця, думаю і собі, тільки в зошиті зробить.

1 лайк