Маленькое козье хозяйство "Ромео&Джульета"

Сообщение перенесено в тему Способы удаления навоза из сарая

Сообщение перенесено в тему Способы удаления навоза из сарая

8 сообщений перенесены в тему Какой должен быть пол в козлятнике

5 сообщений перенесены в тему Какой должен быть пол в козлятнике

Сообщение перенесено в тему “Туалет” для коз

А Як Ви попіл використовуєте? Під підстилку шар насипаєте?

Ми сиплемо попіл у двох випадках:

  1. Коли начисто вичистили все-тоді посипаємо землю.
  2. Профілактично: посипаємо кізяки, а зверху соломкою притрушуємо. Раз на тиждень або раз у 2 тижні. (одна коза)
1 лайк

Сообщение перенесено в тему “Туалет” для коз

А що дае попіл? Яка його користь?

Ирина а пол у Вас деревяный? И приблизительно какой слой стружки? И еще какие микробами проливаете? Очень интересный у Вас вариант подстилки.

Подстилка наша именуется теплой :grin:.При разложении органики с помощью м/о происходит выделение тепла.
Пол- земля.
Слой тырсы, минимум 5 см. Или сколько вы можете себе позволить. ЕЕ хорошо просыпать через несколько слоев соломы, в качестве дренажа.
Микробы- любые от ЭМ-очек до составов для компостирования, выгребных ям и даже силосной закваски Агробиобак, все работает.
Главное, правильно организовать процесс.

4 лайка

Чудова сторінка і чудова та ще й щедра хозяйка.Юля стільки років ви тримаете кіз і чи вчились десь сироваріням?

4 лайка

Дякую за компліменти! Дуже приємно :blush:
Кіз тримаю, от точно не скажу, хіба що приблизно, тому що іноді здається, що пройшов чуть не місяць, а насправді тільки неділя…в село ми переїхали 9 років назад, і десь роки через два в мене з’явилася перша коза, і в тому ж році ще дві, потім ще одну купила з козенятою, а потім як пішли вони розмножуватись…
Отже років 7, сир стільки ж варю, але перший рік переважно сиром харчувалися собаки, наступних два собаці прийшлось ділитися вже з нами.
Навчання було із інтернету, на той час інформації про сироваріння було дуже мало, закваски ще не продавались, пепсін мейто тільки з’явився в продажу. Це десятки годин, днів фільтрувався інтернет, статті, ютуб - все як у всіх :grinning:
Першу компанію, яка не послала мене далеко, бо я не суперфермер із тонами молока, це була компанія Мілксервіс, з нею я і понині працюю.
Форми то були відра, дірки я робила паяльником для випалювання деревини, гвіздок мене напружував трохи…
А зараз так все класно, і тобі форми, закваски, рецепти, спілкування, але все що нас не вбило, зробило сильнішими :grin:

37 лайков

Ой а ми лише рік та я думаю стільки ще років дохід буде іти на стройку тепер все понятно - завів кізочок стройка не закінчиться ніколи! Бачу що молока на бринзу вже забагато але твердий боюся братися з якого почати щоб на довго не відпала охота?

4 лайка

Лена, оце і я на такій дорозі, що і ти. Бринзу варить навчилася, пробувала халумі - не зовсім . І тепер не знаю , до якого б це приступить? Дівчата, порадьте, будь ласка.

1 лайк

Спробуйте Качотту, вона також неважко вариться. Та й зберігати можна довго.

3 лайка

Роблю качотту, не замудрьоно, рецепт з ЧІЗ, і закваски звідти. Весною була добра, літом не робила - жарко. От вчора знов упражнялась - на вид гарна, на смак попробуємо днів через 10, а може і не попробуємо, віддамо доці на іменини, собі другий зроблю.

4 лайка

Паралельне мислення. Ми тут всі на одній хвилі.

1 лайк

Так це ж дуже гарно) Гармонія)

1 лайк

Оля, як по часу довго вона робиться. В мене вільний час буде тільки після 7год вечера. Коли закінчу?