У кітної кози на спині жир виділяється

Під шкірою промиваю фурациліном

Виїдений епітелій і підшкірна жирова клітковина.від шкіри залишилась скориночка (епідерміс).

Це нові ураження, чи давні? Грануляція є, ранки загоюються, чи поширюються далі?
Зрозуміла, чому ви в іншій темі запитали про пробіотики. Вважаю, що в вашому випадку не зашкодять.
Я би за стосувала не тільки пробіотики, а й препарати для печінки і детоксу, наприклад Гепавікел. Плодам не зашкодить.
Що кажуть лікарі?

Добрий день — це відходить шкіра, вражена з самих перших днів. Ветлікар каже, що це струпи відходять із хворої шкіри, а перемога є те, що хвороба не поширюється далі.

Я придбала і застосовую зараз Ентеронормін Детокс, раніше застосовувала звичайний Імунобактерин. Інші препарати описані вище.

На днях вим‘я збільшилось і припухла піхва — чекала викидня, а потім спробувала живіт, а там козенята брикаються, а я вже думала — їм гаплик.

1 лайк

Струп - це фібринові згустки, що утворюються під впливом тромбіну за участю лейкоцитів, скоринка, що утворюється на раневій поверхні, яка захищає рану і утворює тробм для запобігання кровотечі. Не зовсім вірно висловився лікар. Струп відходить тоді, коли утворилася стійка грануляція, тобто, заросла рана. А у вашому випадку на фото відкрита ранева поверхня.

Все можливо, але можливе і позитивне завершення історії, тому чекаємо на добрі новини.

2 лайка

Наш лікар ще прописав сірку і біотин, за бажанням — ретинол. Я бажаю, але ось, прочитала кілька тем на Форумі про Добавки козам і засумнівалася: виходить, що вітамінами, так само і пробіотиками і ін. добавками ми «грузим» організм кози, а значить це додаткове навантаження?
Я розумію, що хвора, але все ж — це додаткове навантаження на організм? І де знайти золоту середину?
Е-х-х, як жаль, що наші ветлікарі Форуму так далеко за горизонтом. Хотілося б почути ще думки інших спеціалістів.

Грузимо. Але ж не так все однозначно. Дійсно, при надходженні будь-якого лікарського препарату, він метаболізується через печінку, нирки, перетворюється на активні речовини. Продукти розпаду до того, як покинути наш організм, проходять певний шлях та перетворення, що здебільшого відбуваються в печінці, в крові. Активні речовини приєднуються до рецепторів, для того, щоб досягнути результату, на який ми розраховуємо і вплинути на захворювання, чи проблему, якщо вона присутня, або ж запобігти виникненню проблеми. Це навантаження? Так, органи та системи працюють над перетворенням та виведенням речовини. Але ж як не навантажувати організм? Не вводити препарати? Можливо.
Але ж якщо ситуація потребує зовнішнього втручання, так, як наприклад, введення антибіотиків чи протизапальних препаратів, то це навантаження можуть надати продукти життєдіяльності патогенних мікроорганізмів, або продукти розщеплення власних агентів запалення, що подаються в осередок запалення.
Лікувати і профілактувати і не навантажувати - неможливо в принципі.

3 лайка

:kissing_heart: — це відповідь, на яку я чекала, Дякую! Перечитаю кілька разів.

Доброго дня. Як почувається ваша кізонька?

Почала наростати шкіра. Після додавання магнія додала іще молока. Дою раз на 2 дні по 2,5-3л.

Видно ходи спускаються на пузо.

1 лайк

Магній даю, щоб засвоювався Біотин у великих дозах. У комплексі, розробленому мною і ветлікарем, ще є сірка, бета-каротин і трохи цинку.

Дозування брала з інтернету, як для підлітка з відповідними хворобами (підвищені дози), через 17 днів насичення шкіра наростає на очах. Думаю, можна зменшити дозування вдвічі тепер.

Препарати замовляла в оптових магазинах в ін-неті дешево 100грамовими пачками. І собі здоров‘я поправлю, і іншим козам, і на мазі та крема… :slightly_smiling_face: :thought_balloon: :slightly_smiling_face: :upside_down_face:

А коли повинен бути окот? Може все-таки аутоімунка?
Ось цікава стаття про рідке аутоіммунне захворювання з дуже схожими симптомами. Лікування там наведено також. Лікували кортикостероїдами. Але ж кізка кітна, тому не варто зараз.
https://www.semanticscholar.org/paper/Successful-treatment-of-pemphigus-foliaceus-in-a-du-Lambacher-Schoiswohl/2e73a5272c4ef4d93a3628a9cee13715cb9a1d86

Котитись буде 25 квітня.

Ну що Ви фантазуєте, яке автоімунне…?
Ви ж самі мене наштовхнули на думку про підшкірників. І правильно наштовхнули (на останньому фото ходи). Ліки від паразитів спрацювали. Коза видужує… які ще докази треба? :woozy_face:

Окей, вибачте за втручання. Фантазувати не буду, а я й не фантазую, до речі, а намагаюся допомогти вашій тварині. Якщо вам це не потрібно, просто не варто було створювати тему.

Досить агресивне спілкування з вашого боку, і це вкрай неприємно, викликає бажання залишати власника тварини сам на сам з проблемами.

3 лайка

Не вибачайтесь! Ви маєте право на свою думку!

Це не агресія, а не розуміння. Я не приховую емоцій, мабуть, вживу це прозвучало б інакше, ніж в тексті.

Допомога вже не потрібна, принаймні зараз. Мені просто цікаво з Вами спілкуватись! :upside_down_face:

Ви дуже чуйна людина, бо відгукуєтесь на чужі проблеми, а крім того досвідчена і розумна — не комплексуйте ;).

Фото зроблене 29 квітня.
Коза котилась самостійно, без мене. Очистилась від посліду швидко, виділень після родів практично не було. Козенята менші, як зазвичай у неї, але жваві.
Окот на 5 днів раніше в межах норми. Я видихнула з полегшенням, як кажуть «гора с плеч».
Коза добавила молока, порівняно з минулим роком на 1–1,5л. Ще роздоюється.

Думаю, варто поділитись рецептом вітаміни-мінерали, які допомогли нам швидко відновитись. Буду вдома — відпишусь. Рецепт занотований.

4 лайка

Вітаю з окотом, з поповненням, що з кізонькою та малятами все добре.
Рани загоїлися?

1 лайк

Вітаю!
Після окоту загоєння призупинилось.
Останніми днями помічаю знову покращення і процес руху. На даний момент фото.

Від ходів лишилися шрами. Загоєння триває. Вітаміни вже не даю, насичення достатнє. Окрім сірки, бо линяє…

2 лайка

То ж по лікуванню:)
Цинку оксид – 25 мг/д
Сірка кормова – 3 г/д
Біотин (В7) – 2,5 мг/д
Бета-каротин – 25 мг/д
Магній цитрат – 300 мг/д, можна 500
Ну і звичайно кальцій ніхто не відміняв.

Препарати вводила почерзі, щоб відслідкувати побічку
Всі препарати, крім Сірки і Кальцію, замішала ретельно на місяць і вводила денну норму разово на бутерброд хлібу з олією, щоб засвоївся Б- каротин(достатньо краплі олії). Інші в зерно, щоб не заважали засвоєнню одне одного.

Різко виражену позитивну дію показали сірка, магній і, можливо, біотин.

PS. Маючи в запасі препарати, застосувала іншим козам згадані три – стара коза помолоділа на очах за півтора місяця. Поміняла шубку – виглядає, як наречена.
На інших нічого не помітила))

PS. Мякий стул може вказувати на те, що магнію вже достатньо.

1 лайк

Щоб поставити крапку:
думаю, це демодекоз був, бо чесоточний кліщ в поверхневих шарах шкіри живе, а цей надто глибоко. Може ще які кліщі є, що так глибоко, і з симптомом виділення жиру? В демодекозі виділення жирові трапляються.

Зимою приходив облізлий приблудний пес з вавками на шкірі, грівся в копиці з підстілкою. На нього думаю.
Тепер всіх приблудних, які приходять, коти, собаки, обробляю, принаймні від бліх, Ектосаном. Собаку того пролікувала від демодекозу. Котенят манюсіньких підкидають, відколи кози тримаю, безсовісні люди. Ліс – постійно хтось приходить…