Сычужная закваска

А почему он без молока оказался? Выкинули содержимое или голодный козленок был?

Получится, только концентрация фермента в воде будет меньше.

1 лайк

Нашему козлику было уже почти 2 месяца и содержимое было уже не одно молоко, а всякое разное. Вот поэтому и решила спросить, получится или нет. За ответ спасибо! :slightly_smiling_face:

1 лайк

Содержимое выбросить, а сычуг помыть и насыпать соли. Просушить и можна будет использовать.

3 лайка

Наташа, спасибо :blush:, я так и сделала!

1 лайк

В следующий раз попробую сделать как Алёна, намечается молочный сычужок :face_with_raised_eyebrow:

2 лайка

И у меня, целых пять! Будем заготавливать.

2 лайка

Я тоже робила з молочних козлят, тільки молочко вилила, побрезгувала. Ну можливо на другий раз попробую, ну мені цей подобається без молочка. І чим молодше козля тим кріпший сичуг буде. Я з молочних беру 1 ст. ложку на 10 л.молока.

2 лайка

Мар’ян, так молочні це 5-7 днів. Мені так радили. Це, щоб цілий з молочком узять.

2 лайка

Ні, моїм вже по три тижні буде.
Та можна і молочних намутить, окоти лише почалися, козли ще будуть)))

2 лайка

Ні ну можна і з таких, тільки сичуг добре помити, бо вони вже не тільки молочко п’ють, а і сінце вже пожовують.

1 лайк

“А я делаю так”.:yum:
Козленок 12 дней, поенный молоком вволю. Убиенный натощак.
Сычуг разрезать, промыть, засыпать солью с двух сторон - и в холодильник на три дня. Потом сушить на весу. Хранить в пакете до востребования.
Поджарить 0,5 стакана ячменя, взять горсть сухофруктов (изюм,яблоки и т.д.). Все засыпается в банку 3л, кладется 1 сычуг и заливается сывороткой из под творога. Настаивается при комнатной температуре 2 недели. Потом хранится в холодильнике или погребе.
Методом пробы на 100г молока определяется нужное количество закваски для коагуляции в течение 20 мин.
По мере отбора закваски каждый раз доливать сырной сывороткой + 1 чайная ложечка соли.
Хватает обычно до года.
Сыр (любой) получается с нежным приятным фруктовым ароматом.
Очень вкусно получается так же из желудка недельного поросенка по той же технологии.

19 лайков

Треба буде спробувати.

Спасибо, интересный рецепт. А сколько у вас дойных, на сколько приблизительно молока хватает? Вволю кормите из соски или под мамкой?

Я уже з яблуками опробувала закваску, дуже сподобалось і жалію що зразу 2 банки не заквасила а тільки одну і гуща в банці була поки не закінчилась закваска.
Зараз знову буду заквашувать сичуг ну тепер тільки уже на дві банки і буду ячмінь , яблук сушка , ізюм і сичуг.
( хочу сказать як хліб на ізюмовій заквасці обалдєнний так і сири на заквасці з сухофруктами смак незрівнянний.)
Чим довше визріває сир нотка фруктова
чудова.
Із усіх щаквасок що я вже переробила і випробувала то з фруктами мені найбільше до вподоби в любих сирах.
У кого які вподобання , з чим більше кому подобається.
Чула що лісова сушка з ягодами терну, клюки і дикої сушки яблук.
Я думаю що може сказать ІРИНА БУРЯКІВСЬКА.
Ірочка у тебе багато чого є з лісу, що скажеш?

6 лайков

Катя, а дайте рецепт своєї закваски будь ласка. :hugs:

4 лайка

Ната я колись на форумі вичитала у нашого форумчанина він підписувавсь ЛЄОН.
Береться сушка чим покисліша ну а як нема то піде обична.
Беру 1/2 трьох літрової банки сушки,
Заливаю сивороткоюз під бринзи просту без заквасок з сичужним ферментом.
Не повну десь стакан не доливаю туда ложу цілий засолений сичуг, у мене сирий засолений гарно.4 ложки солі з горою на один сирий сичуг і все переміщаю у банку.
Не обтрушую і сіль не викидаю і ложу з сіллю.
Потім ставлю на полку на кухні і накриваю темним полотенцем.час від часу помішую все що там в банці. Так 2 неділі а потім ставлю в холодільнік.
Використовую по різному.я брала спочатку по 100мл на 10 літрі було мало, я добавляла ще стільки ж.
Коли простояла закваска більше місяця то в мене йшло 100 мл на 10 літрі.
Кожен робить під себе.
Зараз заквасила 2 сичуга 2 місячних на 3 літрову банку стакан ізюму, сушка обична 1/4 частина банки і 1 стакан ячменя обжареного.а настоювать буду так як перший місяць цей буде кріпший і буду брать шприцом 10 мл на 10 літрі молока.
А ще пробувала з сичуга жидкость зливать через сито і заливать в літрову банку , жидкость спочатку а потім доливала сивороткою і на 2 неділі в тумбочку помішувать ізрідка.одбираю тоже шприцом.
Так я робила вперше, нормально.

4 лайка

Катя, получается так мало соли на 3х л банку?! А сколько такая сычужная закваска максимально храниться?

Алла так я всю сіль із сичугом і вкинула в банку .
Забула написать мабуть доправлю. Якщо можна.
Кожний сичуг сирий я засипала 4 повнми ложками солі а потім все шо було в банці так і пересипала і пользуюсь пока не закінчиться.
Буває що забуду доливать сиворотку тоді закінчується бистріше але я за це не переживаю сичуги свої , зараз я вже заквасила наперед і буде крутіший що можна набирать шприцом так легше мені щитать на літраж.
А от коли потрібно на 24 часа молоко ставить я беру менше трохи.Я думаю що кожен робить під себе і не потрібно тратить гроші .

4 лайка

Четыре дойных, 5 банок по3л в 18-литровую кастрюлю каждый день. Уходит четверть стакана.
Козлята- сосочники.

1 лайк

Мика, дополнительно первый раз соли не надо, только та , что на сычуге зависла? Пробую сейчас разные рецепты сычужной закваски, чтоб выбрать для себя , что больше понравиться. Спасибо.

1 лайк